Презентація "Природа мого краю" - присвячена Запорізькому краю. Це доповнення до класної години або уроку з данної тематики. Містить відео та аудіо супровід.
ПРИРОДА МОГО КРАЮДержавний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»Розробила: викладачбіології і хімії Кравчук Юлія
Номер слайду 2
2 Усе, що ми називаємо словом «природа», - це синє небо, швидкі води, рівнини і гори, родючі грунти, рослини і тварини. Прислухаймося до голосів, що линуть до нас із лісу. Пташиним співом до нас озивається природа. Чи приємно вам його чути? Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квiтiв — усе це природа рiдного краю. Спiлкування з природою дає найбiльшу насолоду та радiсть, викликає найпалкiшу любов до рiдного краю, до життя. Але природа потребує постійної уваги і турботи. Ми повиннi берегти природу, охороняти її багатства.
Номер слайду 3
Ми з вами живемо у Запорізькому краї, що знаходиться у південно-східній частині України. Для області характерний рівнинний ландшафт. Ґрунти переважно чорноземні. Природні ресурси багаті і різноманітні. На території Запорізького краю протікає 109 річок, у тому числі Дніпро - третя за величиною річка в Європі.
Номер слайду 4
Сучасний запорізький степ – це простори перетворені працею людини. Залишки первісного цілинного степу зустрічаються лише в заповідних зонах. Ліси в області штучні. Їх площа понад 105 тисяч квадратних гектарів. Є залишки плавневих та байрачних лісів. Посадка штучних лісів датується 1846 роком, з їх появою з’явилися і нові види птахів і звірів. Деякі переселилися самі, а деяких методом переселення завезли до області: лосі, дикі кабани, косулі, єнотовидні собаки, фазани.
Номер слайду 5
Південь нашої області омиває Азовське море. Теплий клімат, велика кількість сонячних днів, лікувальні грязі, та наявність мінеральних вод на узбережжі, дають можливість чудового відпочинку та лікування. В морі живе понад 100 видів та підвидів риб. На косах і островах проживає та зустрічається на прольотах велика кількість рідкісних птахів.
Номер слайду 6
А давайте з вами відправимося на віртуальну екскурсію до Запорізького обласного краєзнавчого музею! Де ми з вами побачимо експонати Запорізької флори та фауни, проби гірських порід та виставку «Геологічна історія Запорізької області» на якій представлений послідовний огляд історії земної кори і живої природи за ерами та періодами, відклади яких виявлені на території області. Найбільшу увагу привертають рештки, які свідчать про існування того чи іншого виду в далекому минулому. Проскануйте QR-код щоб потрапити до музею.
Номер слайду 7
Тваринний світ Запорізького краю характеризується досить багатим видовим складом. Налічується близько 220 видів тварин. З них – ссавців близько 24 видів, птахів – 150, плазунів – 8.
Номер слайду 8
Колись давно люди брали від природи всього набагато менше. У них не було ні фабрик, ні заводів, ні сучасних жител. Життя давніх людей залежало від «примх» природи. Але поступово багато чого змінилося. У людей з’явилися поля і ферми, заводи і тепле житло, машини і багато іншого. І людям здалося, що вони вже не залежать від природи, що вони сильніші за неїА чи можете ви мені відповісти до чого призвело так зване «підкорення» природи?
Номер слайду 9
Запоріжжя – це провідне індустріальне місто, яке все більше вбиває природу та витісняє її мешканців. Існують три основні джерела забруднення атмосфери: промисловість, побутові котельні, транспорт. Теплоелектростанції викидають у повітря разом з димом сірчистий і вуглекислий гази, металургійні підприємства забруднюють повітря оксидами азоту, сірководнем, хлором, фтором, аміаком, з’єднаннями фосфору, частинками і з’єднаннями ртуті та миш’яку.
Номер слайду 10
Шкідливі гази потрапляють у повітря і в результаті спалювання палива для потреб промисловості, опалювання жител, роботи транспорту. Промислове й комунальне будівництво, транспорт, господарська та побутова діяльність людини значно погіршили якість води. Давайте зараз з вами подивимося відео про забруднення природи, та способи охорони її від цих забруднень. Проскануйте QR-код
Номер слайду 11
А тепер поміркуйте , що Ви можете зробити для охорони природи рідного краю, та запишіть ці дії на аркуші пам’ятціЦі пам’ятки прикріпіть собі на холодильник або на дзеркало, щоб не забувати про те, що в ваших силах зробити маленьку дію, яка в майбутньому приведе до глобального покращення та збереження природи нашого рідного краю. Сьогодні ми з вами дізналися яка прекрасна природа рідного краю! Скільки дивовижного і незбагненного знаходиться зовсім поряд із нами. Варто берегти все живе хоча б тому, що воно дуже красиве, неповторне, щоб нам, і нашим дітям, і нашим онукам гарно і щасливо жилось.