Предмет/Курс: Біологія і екологія Модуль/Блок: Обмін речовин і перетворення енергії Тема заняття: Біосинтез білків |
||
Передумови та мета заняття |
Здобувачі освіти сформували поняття про білки та нуклеїнові кислоти, розглянули їхню будову, біологічну роль та функції.
Мета: продовжити формувати знання поняття про структурну і функціональну організацію клітини на прикладі рибосом та біосинтезу білка, розвивати уміння працювати у інформаційному просторі (самостійно і у малих групах). |
|
Завдання заняття |
Розглянути етапи синтезу білків та значення цього біологічного процесу:
|
|
Очікувані навчальні результати |
Сформовані зання про етапи біосинтезу білків, розвиток уміння працювати самостійно й у групі. |
|
Хід заняття |
||
Час |
Діяльність |
Посилання на застосунки |
5 хв |
Актуалізація опорних знань Побудова асоціативного куща до поняття “білки і їх роль” із використанням білої дошки ZOOM |
біла дошка ZOOM
|
10 хв |
Учитель пояснює що таке синтез білків та генетичний код, які особливості він має. Розкриває суть принципу комплементарності, називає етапи синтезу білків, пояснює процес транскрипції. |
|
7 хв |
Учні поділяються на групи по 4 людини, за допомогою матеріалу за посиланням створюють короткий опорний конспект (у Джамборд) по етапам трансляції: ініціація, елонгація, термінація |
https://uahistory.co/pidruchniki/ostapchenko-biology-and-ecology-10-class-2018-standard-level/23.php
|
5 хв |
Демонструючи екран здобувачі освіти демонструють результати попереднього етапу |
|
5 хв |
Вправа на закріплення |
https://wordwall.net/play/19461/107/523 |
3 хв |
Рефлексія і зворотній зв`язок за методикою “світлофор” із використанням реакцій у ZOOM
|
реакції ZOOM |