Презентація "Природні заповідники України". Заповідник "Асканія-Нова"

Про матеріал
Презентація до теми уроку з природознавства "Які природні заповідники є в Україні". Тут можна знайти цікаві факти про заповідник "Асканія-Нова". В презентації можна побачити яку територію охоплює; які види тварин, птахів та рослин знаходяться в заповіднику.
Перегляд файлу

Асканія-Нова: перший степовий запоАСКАНІЯ-НОВА – TERRA NOVAвідник

Підготувала вчитель початкових класів

Краснянської філії ОЗ «Количівської ЗОШ І-ІІІ ст»

Леонова Катерина-Зоряна Василівна

Біосферний заповідник Асканія-Нова" - презентація з географії

                                                                                                     Заповідник Асканія-Нова - презентація з природознавства

Презентація з природознавства. 2-4 класи. Біосферний заповідник "Асканія-  Нова"

Зрозуміло, що зберегти таке надбання — нелегка справа. Та наступники барона Фальц-Фейна не сиділи на місці. У 1919 році Асканія-Нова отримала статус народного заповідного парку, а наприкінці 20-х років тут організували центр сільськогосподарської та екологічної науки. У 30-х роках на території заповідника створили Всесоюзний інститут акліматизації та гібридизації.

Асканія-Нова - презентація з географії

                                                                              Біосферний заповідник Асканія-Нова" - презентація з географії

Заповідник Асканія-Нова | Подорожі по УкраїніСучасна територія заповідника розділена на три великі частини: Північну, Великий Чапельський Під та Південну. Також в Асканії-Новій є зоологічний та дендрологічний парки, науковий музей, ботанічний сад та орнітопарк.

Прогулянка Асканією-Новою — не маршрут одного дня. Величезна територія заповідника займає 33 тис га. Тут можна пересуватись пішки чи автомобілем у супроводі спеціалістів. 


                                                                                                   Заповідник Асканія Нова - одне з чудес України

Бізони:

Як американський вид бикових потрапив до України? Через те, що у США кілька століть тому бізони були під загрозою зникнення, Фрідріх Фальц-Фейн вирішив взяти частину цих тварин із їхнього природного середовища існування до Асканії. Тут вони прижилися і почався приріст популяції. Справу було зроблено. У США тим часом прийняли антибракон’єрські закони, а стадо американських бізонів, завезене Фальц-Фейном до України, так і залишилося єдиним у Європі.

 

Вольєрний комплекс Асканії-Нової зараз не у вільному доступі. Він складається із величезних загонів по 6–12 км2 і екскурсії для широкого загалу тут не проводять.

Зоопарк Асканії на час свого заснування вважався зоопарком майбутнього, адже тварини тут живуть в умовах дуже наближених до дикої природи. Віктор розповідає:

— Тут можна досліджувати поведінку тварин, не їдучи, скажімо, кудись у Південну чи Центральну Африку, чи Північну Америку. Тварини можуть піти на контакт з нами.

Із екскурсіями у дендрологічний парк в Аксанії дещо простіше. Площа парку становить 50 тис га. Це — режимна територія. Сюди відвідувачі можуть потрапити лише у супроводі екскурсоводів. Асканійський дендропарк створений у безводному степу, практично непридатному для вирощування деревних рослин. Саме тому парк нерідко порівнюють з оазисом у пустелі.

 

В заповеднике «Оренбургский» появятся лошади Пржевальского из Америки —  ОРТ: Новости, События, Репортажи                 Дикі коні Пржевальського:

Великий Чапельський Під — обгороджена ділянка заповідного степу площею 24 тис га. Тут більшу частину року перебувають табуни диких копитних тварин на вільному випасі: коні Пржевальського, бурчеллові зебри, різні види антилоп, зебр тощо. Віктор сміється, що на огорожах — подвійні замки, адже тварини навчились їх відмикати.

На території Чапельського Поду мешкає найчисленніша у світі група коней Пржевальського. Тварини з’явились тут у 1899 році. Фрідріх Фальц-Фейн дуже хотів повернути дикого коня в степи України. Саме звідси ці тварини потрапили до Європи, а потім і до інших країн світу. На початку 60-х років минулого століття коні Пржевальського зникли з середовища дикої природи. Проте в Асканії-Новій їх продовжували розводити. Коні Пржевальського унікальні тим, що вони надзвичайно адаптовані до життя у дикій природі

У 1998 році працівники біосферного заповідника розробили «Програму створення природної популяції коней Пржевальського в зоні Чорнобильської АЕС» і частину коней відвезли туди. Також чималу кількість представників цього рідкісного виду тварин Асканія-Нова віддала до заповідників по всьому світові.

 

 

Вражають своїм різноманіттям птахи, що гніздяться на території заповідника, або зупиняються тут під час сезонних міграцій. Тут є білі та чорні лебеді, фламінго, журавлі, сірі куріпки, степовий орел. У вольєрах живуть африканські страуси, ему, нанду, дрохви, фазани, павичі, папуги тощо.

Також у заповіднику збереглись коричневі огари — вид, занесений до Червоної книги України. В Україні їх залишилось 32 пари. 

Заповідник "Асканія-Нова" - тварини, фото, цікаві факти - md-ukraineРазвлечения - Заповедник Аскания Нова

БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК АСКАНІЯ-НОВА, УКРАЇНА Херсонська "Африка". Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. А.  Лавреньова

Зрошування — особливо гостра проблема у степовому регіоні.

На території Асканії-Нової систему спеціального водопостачання провели за радянських часів, а територією старого парку — ще за часів барона Фальц-Фейна. Проектувальники планували пом’якшити клімат у цій місцевості. Для наповнення водойм та зрошення рослин дендрологічного парку потрібно     1 млн 600 тис кубометрів артезіанської води щороку.асканія нова даша і наташа - online presentation

Арборетум — колекційний фонд дендрологічного парку, де знаходиться більше 700 видів деревних рослин. Для того, щоб створити високорослим рослинам сприятливі умови у степовій зоні, кожне деревце під’єднали до системи водопостачання. Зрошення проводиться чотири рази на рік, та, вочевидь, цього недостатньо:

https://ukrainer.net/wp-content/uploads/2019/11/14-66.jpg— У певних місцях можна побачити усихання деревостанів, оскільки там немає належного водозабезпечення. Окрім того сюди віють суховійні вітри зі степу. А в ставках дендропарку, які повинні бути зволожуючим чинником для оточуючого середовища, на сьогодні води немає.

 

 

 

 

 

 

Головною метою Асканії-Нової є збереження степу в його первинному вигляді

 

Аскания Нова — озеро и грот дендропарка 360 Panorama | 360Cities

Асканія-Нова — це місце, де можна відчути усю первинну красу природи. 

У заповіднику красиво у будь-яку пору року: кожна має свій колір, запах та атмосферу. І, на мою думку, тільки завдяки послідовному та постійному спілкуванню із природою можна досягти гармонії.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чепканич Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
8 травня 2021
Переглядів
8341
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку