24 вересня 2015 року Президент Петро Порошенко підписав Указ №555, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року ”Про нову редакцію Воєнної доктрини України”.
24 вересня 2015 року Президент Петро Порошенко підписав Указ №555, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року ”Про нову редакцію Воєнної доктрини України”.
Номер слайду 3
В Новій воєнній доктрині України, затвердженій указом президента Порошенка, можна виділити п'ять нових тез:
Номер слайду 4
1. Воєнна доктрина офіційно визнає збройну російську агресію проти України. Більше того, дії Росії на цьому етапі вважаються головною загрозою безпековій ситуації не лише в Україні але й в світі. Так, уже в Загальних положеннях доктрини йдеться: "Основні положення Воєнної док-трини є похідними від Стратегії національної безпеки України, розвивають її положення за напрямами забезпечення воєнної безпеки та спрямовані на протидію агресії з боку Російської Федерації"..
Номер слайду 5
Серед головних тенденцій, що впливають на воєнно-політичну обстановку в регіоні довкола України, окрім іншого, є:- активна дестабілізуюча зовнішня політика і політика безпеки Російської Федерації щодо сусідніх держав, а також щодо міжнародних організацій, включаючи НАТО та ЄС; відмова або ухилення Російської Федерації від виконання зобов'язань за міжнародними договорами у сфері контролю над озброєннями,зміцнення довіри і безпеки у військовій діяльності; інформаційна війна Російської Федерації проти України.
Номер слайду 6
Серед актуальних воєнних загроз для України визнано: збройна агресія і порушення територіальної цілісностіУкраїни (тимчасова окупація Російською Федерацією. Автономної Республіки Крим, міста Севастополя тавійськова агресія Російської Федерації в окремих районах Донецької і Луганської областей);нарощування військової потужності РосійськоїФедерації в безпосередній близькості до державного кордону України, у тому числі потенційна можливістьрозгортання тактичної ядерної зброї на території Автономної Республіки Крим;А серед цілей воєнної політики України: відбиття збройної агресії Російської Федерації проти України;
Номер слайду 7
2. Вступ України до НАТО офіційно визнано одним зі стратегічних завдань. Військова доктрина передбачає, що ключовими завданнями створення умов для відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності України є: - комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки до рівня, прийнятного для членства в ЄС і НАТО; - створення ефективного сектору безпеки і оборони, що забезпечує достатні спроможності національної оборони для відсічі збройної агресії.
Номер слайду 8
Серед пріоритетів України вказане: до 2020 року реформування Збройних сил України для "досягнення оперативної і технічноїсумісності зі збройними силами членів НАТО"- відмові від політики позаблоковості й прагненні до членства в ЄС і НАТО
Номер слайду 9
3. Головна мета - повернення Криму та Донбасу. Головною метою української політики визначена необхідність відновлення територіальної цілісності, що означає повернення під свій контроль окупованих Росією територій:
Номер слайду 10
4. Росія офіційно названа воєнним противником України."Україна вважатиме своїм воєнним противником іншу державу (коаліцію держав), дії якої (яких) кваліфікуються законами України або міжнародно-правовими актами як збройна агресія. На сьогодні воєнним противником Україна вважає Російську Федерацію".