Про матеріал
Новий Державний стандарт передбачає істотні зміни в підході до навчання в початковій школі.
За новим освітнім стандартом в основі навчання в 1-х класах лежить інтегративний підхід (поєднання предметів, тем). Завдяки цьому зменшилася кількість предметів (з 9 до 6). Кожен день навчання розпочинається «ранковими зустрічами», під час яких діти знайомляться з планами на день, діляться власним досвідом, обмінюються щоденними новинами. Обов’язковим елементом є динамічна пауза, яка проводиться щодня після другого уроку. Освітнє середовище організоване таким чином, щоб кожна дитина почувала себе у класі затишно і безпечно, а кожен клас відображав ту спільноту дітей, яка там навчається. Водночас, є місця, де дитина зможе побути наодинці. Стіни і меблі використовуються для розміщення робіт учнів. Парти в класі будуть переставлятися в залежності від виду роботи.
Вчитель має право на вільний вибір форм і методів навчання, головне успішний результат.
Звичайно, що навчання буде вдалим, якщо до участі у навчально-виховному процесі активно долучатимуться батьки, адже вони – перші вчителі й найкращі знавці своєї дитини. Тому вчителі пілотних 1-х класів тісно співпрацюють з батьками першокласників, утворюючи партнерство, в центрі якого знаходиться дитина. Об’єднання зусиль учителів і батьків сприяє особистісному зростанню дитини і полегшує засвоєння матеріалу.
Однак, розуміємо, що реформа – це не техніка чи меблі, хоча завдяки їм у
закладі оновлюється матеріально-технічна база. Реформа в освіті – це учитель – людина, на якій тримається освітній процес. Без неї чи нього
будь-які зміни будуть неможливими, тому один з головних принципів НУШ – умотивований учитель. Це означає – створити чи забезпечити умови для його професійного та особистого зростання, а також підвищувати його соціальний статус.