Презентація "Прокаріотичні організми: археї та бактерії"

Про матеріал
Ознайомлення учнів з характерними особливостями будови, живлення, розмноження та поширення бактерій; формулювати висновки та узагальнення про процеси життєдіяльності організмів; розвивати вміння порівнювати біологічні об’єкти між собою, аналізувати та робити відповідні висновки; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, сприяти формуванню в учнів гігієнічних норм і правил здорового способу життя. виховувати бережливе ставлення до єдності всіх живих організмів. Урок-вікторина
Зміст слайдів
Номер слайду 1

КЗ «Східненський ліцей» Музиківської сільської ради Херсонського району Херсонської областіВчитель біології і екології Скиба Н. В.

Номер слайду 2

Тема уроку: Прокаріотичні організми: археї та бактерії. Мета уроку: ознайомити учнів з характерними особливостями будови, живлення, розмноження та поширення бактерій; формулювати висновки та узагальнення про процеси життєдіяльності організмів; розвивати вміння порівнювати біологічні об’єкти між собою, аналізувати та робити відповідні висновки; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, сприяти формуванню в учнів гігієнічних норм і правил здорового способу життя. виховувати бережливе ставлення до єдності всіх живих організмів. Завдання уроку: вивчити прокаріотичні організми: археї та бактерії, прокаріотів , продовжити формування основних компетентностей – предметної, здоров’язбережувальної, саморозвитку та продуктивної творчої діяльності. Тип уроку: комбінований. Форма уроку: урок- вікторина. Місце уроку: поточний. Методи, форми, прийоми навчання1.Інформаційно-рецептивний: А)словесний: розповідь, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником;Б) наочний: демонстрація. Прийоми навчання: виклад інформації, повідомлення, активізація уваги та мислення, одержання з тексту нових знань.2. Репродуктивний: Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація та закріплення вже набутих нових знань.3. Проблемно-пощуковий: постановка проблемного питання. Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних питань, активізація уваги та мислення. Форми роботи: індивідуальна робота, групова робота Міжпредметні зв’язки: біологія, основи здоров’я. Обладнання й матеріали: підручник, слайд презентація Поняття і терміни: прокаріоти, археї, плазміда, нукліоїд, актиноміцети, мікоплазми,бродіння,кон’югація, трансформація, спори, інцистування. 

Номер слайду 3

Хід уроку:І. Організаційний етап:- привітання;- перевірка присутності учнів;- організація класу, налаштування на позитив.ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Біо. ВІКТОРИНА «Віруси»Наука про віруси…РНК- вмісні віруси…ДНК- вмісні віруси…Вірус ВІЛ уражає…Вірус ВІЛ спричиняє смертельно небезпечне захворювання людини…Вірус Sars. Cov -2 спричиняє смертельно небезпечне захворювання людини…Епідемія «пташиного грипу» спричинена вірусом…Відмінні між собою варіанти одного виду – це …Перегляд відеоролика:

Номер слайду 4

ІІІ Мотивація навчальної діяльності Що це за організми?: Вони з’явилися на Землі понад 3.5 мільярдів років тому, були першими мешканцями планетиЇх біомаса перевищує біомасу тварин і рослин. Вони населяють грунт, водойми та практично усі живі організми. На думку вчених їх існує понад 1 млн. Описано не більше 10 000, інші не вивченіЗавдяки їм у нас є імунна система. У мікрофлорі людини їх налічується приблизно 40 трильонів. У кишечнику дорослої людини міститься їх близько 2.5 кг. Деякі з них здатні відчувати магнітне полеЇх використовують для виготовлення сиру, сметани. Вперше їх побачили у мікроскоп у 17 століттіУ ротовій порожнині людини їх знаходиться 40 000 Від Царства Віра переходимо до Царства Дроб’янок.ІV Хід уроку. Основна частина 1. Вивчення нового матеріалу Робота з підручником с.48-49, мал.12.1, 12.3 Розповідь учителя: основні процеси життєдіяльності бактерій (живлення, дихання, розмноження)V Узагальнення та систематизація знань. Найдавніші організми на Землі, не містять Муреїну, геном археїв – дволанцюгова молекула ДНК, організми-екстремали (+113, -15)Кулясті- Паличкоподібні –Комоподібні – У вигляді спірально закрученої клітини --

Номер слайду 5

Номер слайду 6

VІ. Рефлексія. Сьогодні на уроці:- Я дізнався…- Мені сподобалося…- Я запам’ятав…VІІ Домашнє завдання. Вивчити § 12-13;Виконати Вправу № 1-5, для охочих повідомлення «Хвороботворні бактерії» VІІІ. Підбиття підсумків, Виставлення оцінок. Сторінка творчості та відпочинку!«СЕНКАН «БАКТЕРІї»1. Спірила2. Паличкоподібні, спіралеподібні, хвороботворні3. Розмножуються, паразитують, використовують4. Життєдіяльність бактерій зумовлює родючість грунтів5. Бактерія Малюнок. Творча робота із пластиліну«Форми бактерій»,

pptx
До підручника
Біологія (профільний рівень) 10 клас (Межжерін С.В., Межжеріна Я.О., Коршевнюк Т.В.)
Додано
20 березня
Переглядів
40
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку