Презентація "Роль органічної хімії у розв’язуванні сировинної, енергетичної, продовольчої проблем, створенні нових матеріалів".

Про матеріал
Мета: • розкрити значення хімії в розв’язанні сировинної й енергетичної проблем; ознайомити здобувачів освіти з порушеннями слуху з роллю хімії в розв’язанні енергетичної та сировинної проблем, створенні нових матеріалів для забезпечення життєдіяльності людини. • розвивати екологічне мислення здобувачів освіти з порушеннями слуху на прикладі важливості економії енергії й сировини в промисловості й побуті; розвивати навички пошуку інформації в різних джерелах про перспективні напрями розвитку енергетичного комплексу, нові джерела енергії; • виховувати творчу, допитливу особистість.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Роль органічної хімії у розв’язуванні сировинної, енергетичної, продовольчої проблем, створенні нових матеріалів. Н. ШУТКО

Номер слайду 2

Досліджуючи органічні речовини, учені не лише здійснюють наукові відкриття, а й сприяють розв'язанню сировинної, енергетичної, продовольчої проблем, створюють нові матеріали, яких не існує в природі та які своїми властивостями не поступаються природним, а багато в чому й кращі за них.

Номер слайду 3

Нині кількість синтезованих сполук сягає понад 8 мільйонів. Органічній хімії належить провідна роль у забезпеченні людства одягом і житлом, джерелами енергії, у створенні нових матеріалів, зміцненні здоров'я людини й захисті довкілля.

Номер слайду 4

РОЛЬ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ В РОЗВ'ЯЗАННІ СИРОВИННОЇ ПРОБЛЕМИ. Нафта, природний газ, кам'яне вугілля внаслідок різноманітних хімічних і фізико-хімічних перетворень забезпечують органічний синтез необхідною сировиною.

Номер слайду 5

Органічний синтез — це галузь хімічної промисловості, що займається добуванням органічних сполук, здійснюючи хімічні перетворення.

Номер слайду 6

Найважливіші нафтопродукти — це моторне паливо (авіаційний і автомобільний бензини, реактивне й дизельне паливо); енергетичне паливо (паливо для газових турбін і котелень); нафтові масла (засоби, призначені для зменшення сили тертя).

Номер слайду 7

Нафтопереробні заводи (мал. 59, с. 194) виробляють нафтопродукти та готують сировину для такої галузі промисловості, як нафтохімія.

Номер слайду 8

Пригадайте з економічної географії та назвіть найпотужніші нафтопереробні й коксохімічні заводи України.

Номер слайду 9

РОЛЬ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ В РОЗВ'ЯЗАННІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПРОБЛЕМИ. Незважаючи на те, що нині набуває розвитку атомна енергетика й потужною є гідроенергетика, кам'яне вугілля, продукти переробки нафти та природний газ займають у світовій енергетиці перші позиції.

Номер слайду 10

Сира нафта безпосередньо не використовується, а от продукти її переробки є пальним: бензин — для двигунів багатьох автомобілів

Номер слайду 11

гас — реактивних і дизельних двигунів;

Номер слайду 12

мазут — паливо теплових електростанцій, заводів, кораблів тощо. Зокрема, мазут має теплоту згорання в 1,5 разу більшу, ніж кращі сорти вугілля.

Номер слайду 13

Пропан-бутанова суміш застосовується як паливо для двигунів автомобілів, газових плит у разі відсутності забезпечення природним газом.

Номер слайду 14

РОЛЬ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ В РОЗВ'ЯЗАННІ ПРОДОВОЛЬЧИХ ПРОБЛЕМ. Щоб з року в рік отримувати високі врожаї сільськогосподарських рослин, мати вдосталь продуктів харчування тваринного походження, застосовують здобутки органічної хімії. Це засоби захисту рослин від шкідників, регулятори росту рослин, хімічні добавки й консерванти до кормів для тварин тощо. Застосування хімічних методів у сільському господарстві сприяло виникненню науки — агрохімії.

Номер слайду 15

Продукція харчової промисловості має обмежені терміни зберігання. Щоб подовжити їх, запобігти потраплянню мікроорганізмів, що викликають псування продуктів, використовують харчові добавки, пакувальні плівки й контейнери з органічних матеріалів тощо.

Номер слайду 16

Існує потужне виробництво харчових добавок, які покращують переробку харчової сировини, приготування, зберігання продуктів харчування; підвищують стійкість продуктів до псування.

Номер слайду 17

В останні десятиріччя нафта та продукти її переробки, природний і супутній нафтові гази, вугілля дедалі більше використовують як цінну сировину для створення нових матеріалів.

Номер слайду 18

Яскравим прикладом є пластмаси, каучуки, сучасні оздоблювальні, тепло- і звукоізоляційні матеріали тощо.

Номер слайду 19

Перед сучасною органічною хімією постають нові нагальні завдання — розроблення технологій з випуску нових безпечних для живої природи речовин; перетворення відходів чи відпрацьованих виробів одних виробництв на цінну та безпечну сировину для інших; винайдення способів знешкодження негативної дії небезпечних речовин; створення спільно з іншими науками унікальних новітніх технологій.

Номер слайду 20

До таких належать нанотехнології (префікс «нано-» вживається для позначення дуже малих розмірів), що з'явилися внаслідок поєднання новітніх досягнень біології, фізики, хімії й дають змогу замість роботи з речовинами перейти до роботи з окремими атомами й молекулами. На такі технології чекає велике майбутнє в науці, техніці, медицині, сільському господарстві.

Номер слайду 21

Пригадайте, з якими полімерними матеріалами ви ознайомились, вивчаючи органічну хімію, де вони використовуються, які властивості забезпечили їхнє широке застосування.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Сторінка ерудита

Номер слайду 25

Октанове число. Вибухонебезпечним сумішам, до яких належить і суміш бензину з повітрям, властива детонація — неконтрольоване самозаймання, що супроводжується горінням вибухового характеру. Детонація призводить до передчасного зношування, перегріву, оплавлення деталей двигуна, збільшення витрат палива, підвищення вмісту токсичних речовин у викидних газах.

Номер слайду 26

Бензин, як свідчать позначення на бензинових автозаправних колонках, буває різних марок — А-92, А-95 тощо. Що більшою є цифра, то вища детонаційна стійкість бензину.

Номер слайду 27

Варто зазначити, що вуглеводні з розгалуженим карбоновим ланцюгом мають більшу детонаційну стійкість, ніж нерозгалужені. Одним з вуглеводнів, який має особливо високу детонаційну стійкість, є ізооктан C8 H18, а саме 2,2,4-триметилпентан:

Номер слайду 28

Стисло про основне

Номер слайду 29

Номер слайду 30

Знаємо, розуміємо1. Яку роль відіграє органічна хімія в різних галузях господарства?2. Як допомагає органічна хімія розв'язувати сировинні проблеми?3. Які нові матеріали нині використовують у машинобудуванні й будівництві завдяки досягненням органічної хімії?

Номер слайду 31

Застосовуємо1. Користуючись параграфом і додатковими джерелами інформації, складіть схеми: «Роль органічної хімії в розв'язанні: а) сировинної; б) енергетичної; в) продовольчої проблем; г) у створенні нових матеріалів».2. Для хімічного кабінету зберіть колекції матеріалів, створених завдяки досягненням органічної хімії.3. Виготовте фотоколажі, що відображають роль органічної хімії у вирішенні екологічних проблем.4. Виконайте індивідуальні і групові навчальні проекти з переліку, що запропонований у додатку, або виберіть іншу тему.

Номер слайду 32

Перейдіть за посиланням та пройдіть тестування:https://naurok.com.ua/test/rol-organichno-himi-u-rozv-yazuvanni-sirovinno-energetichno-prodovolcho-problem-ta-stvorennya-novih-materialiv-429579.html

Номер слайду 33

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 11 клас, Презентації
Інкл
Додано
10 червня
Переглядів
113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку