Розмноження — це властивість організмів відтворювати собі подібних. Завдяки розмноженню, життя продовжується із покоління в покоління. Це досить складний процес у життєдіяльності організмів.
Розмноження — це властивість організмів відтворювати собі подібних. Завдяки розмноженню, життя продовжується із покоління в покоління. Це досить складний процес у життєдіяльності організмів. В природі існує багато способів розмноження, але їх різноманітність належить до двох типів: нестатевого та статевого.
Номер слайду 3
Способи розмноження. С т а т е в е. Н е с т а т е в е. Беруть учать 2 особини:материнська та батьківська Бере учать 1 особина:материнська!!Ознаки нащадків не ідентичні батьківським Ознаки нащадків ідентичні материнській особиніза участі статевих клітин (гамет) за участі клітин тілабільшість тварин і рослин бактерії, гриби, рослини, деякі тварини
Номер слайду 4
Вегетативне розмноження – це розмноження рослин вегетативними органами, їхніми багатоклітинними частинами або видозмінами. Належить до нестатевого типу розмноження. Воно має широке поширення у природі та при вирощуванні людиною культурних рослин.
Номер слайду 5
Вегетативне розмноження ґрунтується на явищі регенерації. Регенерація – це відновлювання цілого організму з частин, унаслідок поділу клітин.
Номер слайду 6
Способи вегетативного розмноження. Живцями: стебловими, листковими та кореневими;Поділом кущів;Відводками;Вусами;Видозміненими пагонами;Щепленням.
Номер слайду 7
Стебловими живцями Стеблові живці – це частини пагона з кількома (4-5) бруньками. Ними розмножуються троянди, смородина, виноград…
Номер слайду 8
спосіб. Листкових живець Листкові живці – це листки або їхні частинки, які дають початок новій рослині. Ними розмножуються фіалки, бегонії…
Номер слайду 9
Розмноження спорами. Спора – клітина для розмноження, вкрита товстою оболонкою. Спори папороті формуються на нижній частині листка. Вони проростають у вологому середовищіУ грибів спори формуються на нижній стороні шапки 14
Номер слайду 10
Кореневими живцями Кореневі живці – частини коренів із кількома додатковими бруньками, від яких беруть початок нові пагони рослини. Ними розмножуються малина, слива…
Номер слайду 11
Відводками Відводки – це частини рослини, які людина утворює штучно, прихиливши до грунту декілька гілок. Із часом вони укорінюються і відростають нові рослини.
Номер слайду 12
Вусами Вуса – це частини повзучого стебла, які тягнуться від дорослої рослини утворюючи молоді рослини.
Номер слайду 13
Видозміненими пагонами Видозмінені пагони – це бульба, цибулина та кореневище. За допомогою них розмножується значна частина культурних та диких рослин: картопля, цибуля, часник, лілії, нарциси, конвалія, бур’яни.
Номер слайду 14
Щеплення Щеплення – це зростання живців однієї рослини – прищепи з іншою вкоріненою рослиною – підщепою.