Презентація.“Щоденник” О.Довженка – важливий історико-літературний документ епохи.

Про матеріал

Інтегрований урок.Урок-дослідження.

“Щоденник" О.Довженка – важливий історико-літературний документ епохи.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Інтегрований урок Урок-дослідження “Щоденник” О.Довженка – важливий історико-літературний документ епохи.

Номер слайду 3

Завдання уроку: ознайомитися з історичною основою “Щоденника” визначити порушені в ньому проблеми; довести значущість «Щоденника» О.Довженка для нащадків у плані правдивого відображення дійсності часів Другої світової війни; розкрити авторське осмислення історичного минулого України; вдосконалювати навички пошукової діяльності, вміння аргументовано відстоювати власну позицію; розвивати вміння критично мислити, аналізувати історичний документ; виховувати почуття патріотизму, національної гідності.

Номер слайду 4

У роки війни

Номер слайду 5

Словничок Щоденник – різновид мемуарної літератури, записи про переживання, думки й події в житті якоїсь людини, зроблені нею самою у хронологічній послідовності.

Номер слайду 6

Під час підготовчої роботи ми визначили основні теми Давайте їх окреслимо: тема Другої світової війни і доля України у цій війні; тема жінки, матері, дружини; тема національної свідомості і гідності українців; тема історичної спадщини та руйнувань;

Номер слайду 7

«Українська історія в кінофільмах» Робота з кінохронікою Дати аналіз, стислу характеристику цього джерела.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

“Літературознавці” “Історики” “Експерти”

Номер слайду 10

Історична розминка «Україна в роки Другої світової війни» (1939-1945рр.)

Номер слайду 11

Складіть історичний пазл щляхом знайдення відповідників Літературна цитата історичний факт, подія (кінохроніка) Виконайте завдання до пазлу. Удачі!

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Літературне есе-дослідження За змістом цитованого матеріалу “Щоденника” О.Довженка обґрунтуйте свої думки: “ Я цілком поділяю думку автора про…” “ Я не погоджуюсь з тезою автора про…” Трагедія бездержавного народу

Номер слайду 15

В чомусь найдорожчому і найважливішому ми, українці, безумовно, є народ другорядний, поганий і нікчемний. Ми дурний народ і невеликий, ми народ безцвітний, наша немов один до одного непошана, наша відсутність солідарності і взаємопідтримки, наше наплювательство на свою долю і долю своєї культури абсолютно разючі і об’єктивно абсолютно не викликаючі до себе ні в кого добрих почуттів, бо ми їх не заслуговуємо. Вся наша нечулість, боягузництво наше, зрадництво, і пілацтво, і грубість, і дурість під час всієї історії возз’єднання Східної і Західної України є, по суті кажучи, цілковитим звинувачувальним актом, є чимось, чого історія не повинна нам простити, є чимось, за що людство повинно нас презирати, якщо б воно, людство, думало про нас. У нас абсолютно нема правильного проектування себе в оточенні дійсності і історії. У нас не державна, не національна і не народна психіка. У нас нема справжнього почуття гідності, і поняття особистої свободи існує у нас як щось індивідуалістичне, анархічне, як поняття волі (звідси індивідуалізм і отаманство), а не як народно-державне розуміння (марксівське) свободи як усвідомлення необхідності. Ми вічні парубки. А Україна наша вічна вдова. Ми удовині діти. О.Довженко “Щоденник” 02.07.1942 р.

Номер слайду 16

Номер слайду 17