Більшість речовин складаються з молекул, а молекули - з атомів. На сьогодні науці відомо 118 різних атомів і мільйони молекул. Але як це можливо, щоб зі 118 атомів утворилося мільйони різних молекул і речовин? Усе просто - атоми можуть з’єднуватися між собою у різноманітних комбінаціях. Схоже на те, як з 33 букв українського алфавіту можна скласти десятки й сотні тисяч слів.
Є речовини, які складаються з однакових атомів, але більшість - з різних (схоже на те, як величезна кількість слів складається з різних літер). Уявіть: лише з трьох атомів - Оксигену, Гідрогену і Карбону - можна «збудувати» тисячі молекул різних речовин. Серед них: вода, вуглекислий газ, спирти, лимонна кислота, цукор, жири, крохмаль (головний складник борошна), целюлоза (головний складник паперу), метан (головний складник природного газу), речовини, що входять до складу бензину, чадний газ і багато-багато інших. Молекули, що складаються із цих елементів, входять до складу столового оцту.
речовини класифікують за агрегатним станом. Але є й інші класифікації. За будовою їх поділяють на прості, які складаються з однакових атомів (водень, азот, кисень, залізо, сірка), і складні, - з різних атомів (вода, вуглекислий газ, глюкоза). За властивостями прості речовини поділяють на метали та неметали. Порівняємо, наприклад, залізо і сірку