Презентація "Стратегічний план діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року"

Про матеріал
«Стратегічний план діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року» — ключовий документ, що визначає 9 стратегічних пріоритетів та цілі відомства на найближчі роки. Документ розроблено в умовах військової агресії рф проти України, виконання зобов'язань у сфері євроінтеграції та імплементації Цілей сталого розвитку. Документ ґрунтується на Візії майбутнього освіти і науки, державних програмних документах та результатах публічних консультацій із залученням експертів галузей освіти та науки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Стратегічний план діяльності Міністерства освіти і науки України до 2027 року. ОСВІТАПЕРЕМОЖЦІВ

Номер слайду 2

В основу стратегії покладена Візія майбутнього освіти і науки України та державні програмні документи, які визначають стратегії розвитку України та її інтеграції до Європейського Союзу. Документ містить аналіз поточної ситуації у галузі освіти і науки, з акцентом на виклики в різних сферах, та опис контекстів, які визначають пріоритетні напрями діяльності. На думку укладачів стратегії, критичною та базовою необхідністю для майбутнього є трансформація в умовах війни..

Номер слайду 3

Документ містить п’ять ключових напрямів трансформації: Зміст і сенси. Педагог і вчений. Система і мережа. Простір. Спроможність менеджменту. Також Стратегія містить матрицю змін та стратегічні індикатори роботи освітньої галузі. Загалом метою діяльності міністерства протягом майбутніх трьох років є побудова системи освіти і науки, яка підсилить потенціал людини на різних етапах життя та дасть змогу бути гнучкими до змін.«Освіта має бути фундаментом для розвитку економіки України та людського капіталу. А наука – синонімом до «інновацій» та «технологій», щоб бути привабливою для інвестицій та міжнародних партнерств. Саме це ми закладали в цілі Стратегічного плану», – наголошують автори документа.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Міністерство освіти і науки презентувало "Стратегічний план діяльності до 2027 року". У ньому окреслені дев’ять пріоритетів у галузі освіти на наступні роки.."Переконаний, що освіта має готувати людину саме до завтрашнього дня. Навіть не до сьогоднішнього. І саме тому нам недостатньо зробити "косметичний ремонт" системи освіти й науки. Нам потрібно трансформувати її.І що найважливіше – процес розвитку не повинен зупинятися ніколи, якщо ми хочемо не лише встигати за динамічним сучасним світом, а й задавати у ньому тренди", – зазначив міністр освіти Оксен Лісовий.

Номер слайду 8

Пріоритет 1. Освіта дітей раннього та дошкільного віку. Для покращення дошкільної освіти МОН планує:розробити нову систему оплати праці для працівників закладів дошкільної освіти;облаштувати укриття в кожному закладі;оновити державний стандарт дошкільної освіти;розробити проєкт політики захисту дітей від фізичного, психологічного та сексуального насилля;впровадити електронну чергу в усіх закладах дошкільної освіти;забезпечити їх ноутбуками й планшетами;ввести викладання англійської мови;створити скорочений курс підготовки вихователів;розробити альтернативні типи дитсадків. Кінцева мета – кожна дитина, зокрема з особливими освітніми потребами, має доступ до якісної дошкільної освіти.

Номер слайду 9

Пріоритет 2. Реформа "Нова українська школа""НУШ" впроваджується в Україні з 2018 року. Наразі за оновленим стандартом навчаються учні 1-6 класів. До 2027 року МОН збирається:розробити нові моделі організації шкільного простору;затвердити Державний стандарт профільної середньої освіти;відбудувати освітню інфраструктуру за новими проєктами;створити укриття у закладах освіти;забезпечити учнів якісним і здоровим харчуванням;перезавантажити реформу у 5-6 класах (навчання вчителів, оновлення обладнання, нові критерії оцінювання тощо);пілотувати модель профільної освіти;розробити стратегію стратегії подолання освітніх втрат;оновити освітні матеріали із сучасної історії України та предмету "Захист Вітчизни";змінити професійний стандарт для вчителів;розробити нову систему оплати праці адміністрації та вчителів;сформувати систему державного моніторингу якості освіти. Кінцева мета – кожен учень має доступ до якісної освіти, що спрямована на формування ключових компетентностей і наскрізних умінь, необхідних для життя, соціального та емоційного добробуту, подальшого навчання та саморозвитку.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Пріоритет 3. Концепція позашкільної освіти. У МОН зазначають, що позашкільна освіта в Україні "має відігравати ключову роль у формуванні національної ідентичності українців, розвитку їхніх талантів та здібностей, надолуженні освітніх втрат, наданні освіти на деокупованих і прифронтових територіях". Ключові ініціативи:розробити нову систему управління позашкільною освітою;створити Музей математики – Центр науки, який би сприяв розвитку громад та професійному розвитку вчителів;організувати Центр олімпіадного руху, який би підтримував олімпіадний рух у громадах, створював нові освітні можливості для дослідницької та наукової діяльності. Кінцева мета – громадяни України здобувають якісну позашкільну освіту, яка сприяє розвитку індивідуальних здібностей і обдарувань, утвердженню української національної та громадянської ідентичності, військово-патріотичному вихованню та ефективній профорієнтації.

Номер слайду 18

Пріоритет 4. Трансформація професійної освіти. Для трансформації професійної освіти МОН планує:визначити правові, організаційні та економічні засади функціонування системи професійної освіти;модернізувати мережу закладів професійної та фахової передвищої освіти;забезпечити повернення освіти на деокуповані території;вдосконалити систему фінансування закладів профосвіти;сформувати нові підходи до оплати праці викладачів;організувати програми підвищення кваліфікації для педагогів;поглибити зв’язки закладів професійної та фахової передвищої освіти з бізнесом;оновити освітні програми з огляду на сучасний ринок праці;розвивати інклюзивну освіту. Кінцева мета – громадяни України забезпечені доступом до якісної професійної (професійно-технічної) і фахової передвищої освіти, мають широкий вибір освітніх можливостей, ринок праці отримує конкурентоспроможних працівників для відновлення та відбудови країни.

Номер слайду 19

Пріоритет 5. Якісна вища освіта. Для покращення вищої освіти передбачається:запровадити індивідуальні освітні траєкторії з різним темпом навчання та великою кількістю вибіркових дисциплін;оновити стандарти вищої освіти;розвивати дуальну освіту;укрупнити виші;інвестувати у розвиток навчально-наукового обладнання;оновити підходи до фінансування вищої освіти для розвитку автономії вишів;запровадити нову систему управління в через поступове посилення ролі наглядових рад. Кінцева мета – заклади вищої освіти є середовищем максимальних можливостей для подальшої самореалізації здобувачів вищої освіти, а Україна визнана державою високоякісної освіти та наукових інновацій світового рівня.

Номер слайду 20

Пріоритет 6. Розвиток науки та інновацій. Для трансформації науки та інновації МОН планує:змінити систему базового державного фінансування;акцентувати на прикладних дослідженнях і розробках, які спрямовані на розв’язання проблем оборони, безпеки, економіки та суспільства;дебюрократизувати й дерегулювати наукову діяльність;створити сприятливі умови для залучення позабюджетних коштів;інтернаціоналізувати науку;розвивати Національну електронну науково-інформаційну систему;розбудувати мережу дослідницької інфраструктури;створити мережу екосистеми наукомістких інновацій. Кінцева мета – результативні дослідження українських учених, які сприятимуть зростанню наукомісткості ВВП.

Номер слайду 21

Пріоритет 7. Європейська інтеграція України у сферах освіти й науки. Ключова дільність МОН щодо інтеграції України у сферах освіти й науки:інтеграція України в європейські освітні та наукові програми;гармонізація з правом ЄС у сферах освіти та науки;зміцнення взаємного визнання освітніх і професійних кваліфікацій між Україною та ЄС. Кінцева мета – учасники освітнього процесу і науковці усвідомлюють переваги та користуються можливостями інтеграції України до Європейського Союзу.

Номер слайду 22

Пріоритет 8. Цифрова трансформація освіти й науки. Для цифрової трансформації освіти й науки МОН планує:забезпечити учнів та педагогів комп’ютерним обладнанням;розвивати мережу цифрових освітніх центрів;забезпечити закладати освіти широкосмуговим доступом до інтернету;створити цифрові освітні й наукові платформи;запустити освітні е-послуги, зокрема застосунок "Мрія";підвищувати кваліфікацію педагогів;розвивати електронне управління закладами освіти. Кінцева мета – учасники освітнього процесу, вчені та освітні управлінці України використовують сучасні технології в доступному цифровому середовищі.

Номер слайду 23

Пріоритет 9. Підтримка та супровід людей з особливими освітніми потребами. Щоб підтримати людей з особливими освітніми потребами, МОН планує:створити програму навчання психолого-педагогічного супроводу ветеранів, які втратили зір унаслідок війни;розробити Національну стратегію інклюзивного навчання;затвердити Концепцію трансформації спеціальної освіти;створити портал "Освіта для ветеранів";зробити "Школу супергероїв" – освітню установу для дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні та реабілітації. Кінцева мета – усі люди, які цього потребують, отримують необхідну підтримку в освітньому процесі та освітні послуги, психолого-педагогічну підтримку та супровід для успішної інтеграції в суспільство.

pptx
Додано
9 січня
Переглядів
7
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку