Презентація " Світ ловив мене, та не спіймав"

Про матеріал
Анімована презентація до 300 - річчя від дня народження Григорія Сковороди.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Світ ловив мене,та не спіймав»Підготувала : вчитель початкових класів Ряснянської філіїКЗ «Золочівський ліцей №3»Скляренко Анна Володимирівна

Номер слайду 2

Григорій

Номер слайду 3

Сковорода

Номер слайду 4

Григорій Савич Сковорода(3 грудня 1722 – 9 листопада 1794)"Від бідних бідний народився, нужду підклав, нуждою вкрився", — ці слова дуже влучно характеризують життя найвидатнішого українського філософа 18 століття, просвітителя, письменника, педагога, музиканта Григорія Сковороди.

Номер слайду 5

УКРЇНСЬКА ІНФОГРАФІКА«Обличчя на купюрах»

Номер слайду 6

Національний літературно-меморіальний музей, присвячений життю та творчості Григорія Сковороди, розташований на території Золочівської громади в селі Сковородинівка

Номер слайду 7

Музей функціонував тут з 1992 року. Перші дві зали розкривали життєвий шлях Григорія Сковороди, його основні філософські ідеї та художні твори.

Номер слайду 8

Третя кімната була присвячена вшануванню мислителя та вивченню його творчості у ХІХ-ХХІ ст. Завершувалася екскурсія біля меморіальної кімнати («спокійної келії»), де жив і помер Сковорода. Тут було відтворено обстановку, що оточувала просвітника в останні роки його життя: старовинне бюро з рукописами, книгами, гусячим пір’ям; ліжко, укрите домотканим рядном; скриня.

Номер слайду 9

Уціліли до сьогоднішнього дня й рештки 700-літнього дуба над Пан-Іванівським ставком (колишня назва Сковородинівки) й могила з надписом «Міръ ловилъ меня, но не поймалъ».

Номер слайду 10

На жаль…архітектурна споруда музею зазнала значних руйнацій від дій російського агресора. У ніч із 6 на 7 травня 2022 р ворог вдарив в музей у Сковородинівці ракетою.

Номер слайду 11

Ракета зруйнувала будинок поміщиків Ковалівських, зведений у XVIII ст., де розміщувалася експозиція Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди.

Номер слайду 12

Однак попри пожежу дивом уціліла біла статуя філософа – зазнала лише незначних пошкоджень вогнем.

Номер слайду 13

Афоризм від нашого філософа на часі актуальний , як ніколи раніше…«Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори.»

pptx
Додано
7 листопада 2022
Переглядів
322
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку