Вплив рухової активності на благополуччя людини. Підготував: вчитель: основ здоров'я. Шевенко Альона Миколаївна
Номер слайду 2
Рухова активність. Рухова активність впливає на збереження і зміцнення здоров'я людини. Фізичні вправи підвищують загальний тонус і працездатність, а також стимулюють захисні сили організму - зростає стійкість до несприятливих впливів навколишнього середовища, тому лікувальна фізкультура широко застосовується в медичній практиці.
Номер слайду 3
Користь рухової активностіВ користь рухової активності були впевнені великі люди всіх епох. Вчений-натураліст М. В. Ломоносов вважав за необхідне «намагатися всіляко бути в русі тіла». Видатний полководець А. В. Суворов сам робив гімнастику, гартувати і того ж вимагав від солдатів. Найбільший фізіолог І. Павлов до останніх днів здійснював прогулянки - піші, велосипедні та лижні. Під впливом фізичних вправ удосконалюється будова і діяльність всіх органів і систем органів, підвищується працездатність і зміцнюється здоров'я.
Номер слайду 4
Негативний вплив на формування рухової активності. На формування рухової активності можуть чинити негативний вплив такі чинники: прийом алкоголю зменшує запас вуглеводів в м'язах, що веде до зниження працездатності, погіршується витривалість. При тютюнопаління змінюється еластичність м'язів і інтенсивні м'язові скорочення супроводжуються болем.
Номер слайду 5
Гіподинамія . З розвитком цивілізації людині доводиться витрачати менше м'язових зусиль. Це веде до зниження рухової активності - гіподинамії (від лат. Hypo - під, dynamist - сила). Гіподинамія сприяє: швидкої стомлюваності і розладів в діяльності нервової системи; нарощування надлишковий маси тіла за рахунок відкладень жиру; збільшення ризику захворювань серцево-судинної системи і сприяє постійному нервовій напрузі; порушення обміну речовин, що проявляється в погіршенні діяльності травної системи і збільшення шару жирової тканини.
Номер слайду 6
Рух-це життя !Відомий фізіолог І. П. Павлов прожив довге життя — 86 років. До кінця своїх днів він залишався бадьорим, фізично міцним, працездатним. У глибокій старості він писав: «Усе своє життя я любив і люблю розумову працю і фізичну, і, мабуть, все-таки другу — більше». Часто можна було бачити, як він копає грядку або їде на велосипеді, біжить на лижах. Це позитивно впливало на його наукову роботу. «Життя потребує руху»,— сказав Арістотель, і цього закону життя притримувався І. П. Павлов.