Презентація "Теоретичний іспит за професією "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування"

Про матеріал
Презентація підготовки до іспиту за професією "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування" для здобувачів освіти професійної (професійно-технічної) освіти
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Професія "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування" Професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування є важливою для забезпечення безперебійної роботи сучасних виробництв та інфраструктури. Попит на кваліфікованих фахівців у цій галузі залишатиметься високим, оскільки електричне обладнання стає все складнішим та потребує постійного нагляду. SS

Номер слайду 3

Номер слайду 4

АТЕСТАЦІЙНІ ПИТАННЯДайте визначення, що таке електричний струм (1). Дайте визначення що таке постійний струм (2). Дайте визначення що таке змінний струм (3)Як позначається сила струму  і яка його одиниця виміру (4). Яким чином амперметр включається в електричне коло? (5)З якою метою в електричних колах використовується амперметр? (6)Дайте визначення , що таке напруга і в яких одиницях вимірюється? (7)Яким чином вольтметр включається в електричне коло? (8)

Номер слайду 5

АТЕСТАЦІЙНІ ПИТАННЯДайте визначення, що таке потужність електричного струму і в яких одиницях вимірюється (9). Яким приладом можна виміряти напругу і як цей прилад підключається в електричному колі.(10)Назвіть одиницю виміру електричного опіру. (11)Сформуйте закон Ома для ділянки кола.(12)Назвіть види підключення електродвигунів змінного струму та дайте їх визначення (13). Яка будова лампи розжарювання? (14)Що являє собою люмінесцентна лампа? (15)

Номер слайду 6

АТЕСТАЦІЙНІ ПИТАННЯРозшифруйте маркування проводу ПВС 2х1,5 (16). Розшифруйте маркування проводу АППВ 3х 2,5 (17). Розшифруйте маркування кабелю (18). Які ви знаєте види з'єднання електропроводів? (19)Що застосовується для процесу паяння?20). Що свідчить про придатність у використанні діелектричних рукавиць? (21)Розшифруйте умовні позначення, які вказана на шкалі вольтметру (22).

Номер слайду 7

АТЕСТАЦІЙНІ ПИТАННЯРозшифруйте умовні позначення, які вказана на шкалі амперметру (23). Призначення автоматичних вимикачів ?(24). Розшифруйте маркування автомату АП50 (25). Основні елементи магнітного пускача (26)Що таке фазна напруга? (27). Що таке лінійна напруга?(28)Дайте визначення трансформатору (29).

Номер слайду 8

АТЕСТАЦІЙНІ ПИТАННЯНа якому явищі ґрунтується робота трансформатора? (30). Що називається електричною машиною? (31). Як класифікують електричні двигуни за родом струму?(32). Що таке крокова напруга ?(33)Дайте визначення що таке захисне занулення (34). Що таке лінійна напруга?(35)Які бувають знаки та плакати електробезпеки? (36).

Номер слайду 9

Типи електричних схем та їх компоненти. Лінійні схеми. Основні компоненти: джерело живлення, провідники, навантаження. Комбіновані схеми. Включають в себе послідовні та паралельні з'єднання елементів. Складні схеми. Мають безліч взаємозалежних компонентів для виконання складних функцій. МікросхемиІнтегральні схеми, що містять сотні або тисячі електронних елементів.

Номер слайду 10

Електричні вимірювання та прилади1 Вимірювання струму. Амперметри, кліщі-струмовимірювачі.2 Вимірювання напруги. Вольтметри, мультиметри.3 Вимірювання потужностіВатметри, лічильники електроенергії.

Номер слайду 11

Правила техніки безпеки при роботі з електрообладнанням1Ізоляція. Використання діелектричних рукавиць, килимків, інструментів.2 Блокування. Встановлення огороджень та сигналізація при проведенні робіт.3 Заземлення. Обов'язкове заземлення електрообладнання для відведення струму.4 Підготовка. Знання схем, процедур відключення та відновлення живлення.

Номер слайду 12

Монтаж та підключення електрообладнання. Читання схем. Розуміння принципів з'єднань для правильного монтажу. Підготовка кабелів. Очищення, зняття ізоляції, кріплення клем та наконечників. Підключення. Безпечне підключення до джерел живлення й навантаження. Перевірка. Тестування функціонування відповідно до технічних вимог.

Номер слайду 13

Технології ремонту та технічного обслуговування. Діагностика. Визначення несправностей за допомогою вимірювальних приладів. Механічний ремонт. Заміна зношених деталей, центрування, регулювання механізмів. Електричний ремонт. Відновлення електричних кіл, заміна компонентів, пайка. Технічне обслуговування. Чищення, змащування, перевірка технічного стану обладнання.

Номер слайду 14

Експлуатація та діагностика несправностей. Оцінка параметрів. Вимірювання напруги, струму, опору, потужності. Виявлення несправностей. Порівняння фактичних показників з нормативними. Локалізація проблемиІзолювання дефектного елементу для подальшого ремонту. Відновлення роботи. Заміна або ремонт несправних компонентів.

Номер слайду 15

Поточний та капітальний ремонт електроустаткування. Поточний ремонт. Відновлення працездатності обладнання шляхом заміни дрібних деталей. Капітальний ремонт. Повне розбирання, діагностика та заміна зношених вузлів і деталей. Модернізація. Оновлення обладнання сучасними компонентами для підвищення ефективності.

Номер слайду 16

pptx
Додано
4 листопада
Переглядів
113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку