Взагалi перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і встановлений в 1868 році у Лондоні задовго до розповсюдження автомобілів. Управлявся він вручну, мав два семафорних крила, а у темний час доби підсвічувався газовим ліхтарем. Світлофор використовувався для полегшення переходу пішоходів через вулицю, а його сигнали призначалися для гужових транспортних засобів. На початку 1869 року ліхтар пристрою вибухнув і поранив поліцейського, що керував світлофором.
Після цього про світлофор забули майже на 50 років — до 1910 року, коли було розроблено і запатентовано перший автоматичний світлофорний пристрій з ліхтарями двох кольорів. Він був встановлений 5 серпня 1914 року в США мав червоний і зелений сигнал, а при перемиканні видавав звуковий сигнал. Системою керував поліцейській, який сидів у скляній будці на перехресті.
Щоб шлях дороги став безпечним. Зелений ввімкне він доречно,Тепер сміливо перейти. Дорогу, друже, можеш ти. Ми знаємо, що є дороги,Є перехрестя, переходи,Правосторонні і наземні,Є двосторонні і підземні. Все це важливим дуже є,Тому вивчати треба все. Дорога, наче, як ріка,Де тротуари- берега,
Щоб по дорозі не ходити. Й біди собі не підхопити,По тротуарам ми крокуємІ ДТП не провокуєм. Дорогу вчасно переходим. По пішохідним переходам. Коли все це ми будем знатиІ ні про як не забувати,Тоді важливий рух дорожній. Безпечний стане, не тривожний. Сміливо будем мандрувати. Світи для себе відкривати!
Цей знак показує, що Ти можеш перейти з однієї частини вулиці на іншу. Однак пам’ятай, що переходити вулицю потрібно лише тоді, коли на світлофорі для пішоходів горить зелене світло. Перед тим, як перейти дорогу, поверни голову вліво, аби впевнитись, що поблизу не їде автомобіль. Дійшовши до середини дороги (до розмітки), переконайся, чи немає автомобіля справа. Якщо дорога вільна, сміливо переходь на інший бік.
Цей знак підказує водієві, що на дорогу можуть вибігти діти, тому їхати на великій швидкості заборонено. Зазвичай такий знак ти можеш побачити біля школи, садочка або дитячого майданчика. Проте це не означає, що тут можна перебігати дорогу. Ти можеш перейти вулицю лише у спеціально відведеному місці — по зебрі. Ні в якому разі не вибігай на дорогу! Це небезпечно.
ДОРОЖНІ РОБОТИЧоловічок з лопатою в червоному кружечку сигналізує про дорожні роботи: ремонт асфальту, обрізання гілок з дерев чи будь-які інші роботи, що відбуваються безпосередньо на дорожньому полотні. Дітям ходити поблизу категорично не рекомендовано, адже там можуть падати гілки, може бути розлита гаряча смола, або можуть летіти камені, тому є ризик травмуватися.
ПІШОХІДНА ЗОНАОдним з найважливіших дорожніх знаків для дітей є і знак «Пішохідна зона». Автомобілям тут їздити заборонено, дозволено рухатись лише пішоходам. Зауваж, що на такій ділянці дороги має бути два знаки — перший сигналізує про початок пішохідної зони, а другий — про її закінчення.