І не дивно, що це свято є одним з найулюбленіших у дітей. Діти роблять снігових ангелів, ліплять сніговиків і грають в сніжки, прикрашають дім сніжинками з паперу і разом із сім'єю розмальовують різдвяні пряники. А у ввечері всіх чекає затишний и теплий перегляд традиційних різдвяних фільмів. У всьому світі різдвяні традиції різні, але об'єднує їх одне – відчуття Різдва.
Австралія. В Австралії Різдво припадає на середину літніх шкільних канікул. Тож не дивно, що деякі люди зустрічають це свято на пляжі. Однією з унікальних австралійських традицій є «Колядування зі свічками» ― вуличні концерти, на яких люди зі свічками у руках співають святкових пісень. Зважаючи на літо, слова колядок про сніг та холодну зиму часто замінюють на більш «теплі». Наближаючись до Австралії, Санта змінює оленів в упряжці на шість білих кенгуру. Ну і, звісно ж, перевдягається у літнє вбрання.
Іспанія. Більшість людей Іспанії на Різдво збираються на опівнічну месу. Після служби вони ідуть вулицями зі смолоскипами, грають на гітарах, б’ють в тамбурини та барабани, вигукуючи: «Сьогодні чудова ніч і вона не призначена для сну!»В Іспанії Різдвяні подарунки приносять Три Мудреці. Напередодні Богоявлення 5 січня діти виставляють своє взуття на ганок у ніч, а Три Мудреці кладуть у нього подарунки.
Норвегія. Норвежці щорічно обирають найгарнішу ялинку і надсилають її до Великої Британії. Це знак подяки за допомогу, яку надала Велика Британія Норвегії під час Другої світової війни. У Лондоні її встановлюють на Трафалгарській площі, і сотні людей приходять побачити, як на ній запалюють вогні. Традиційно ялинку в Норвегії прикрашають паперовими кошиками у формі серця. Говорять, що таку прикрасу вигадав відомий дитячий письменник Ганс Християн Андерсон.
Швеція. Різдво у Швеції – найбільше і найдовше свято року. Святкування починається 13 грудня у день святої Люсії. Люсія, або Королева Світла, одягається в білий одяг, на голові у неї корона зі свічок. Люсія приносить дітям подарунки, а вони залишають їжу для неї та для віслюка, який їй допомагає.
Після вечері усі збираються довкола ялинки і відкривають подарунки. У Швеції їх приносить Юльтомтен – гном, який живе у коморі і піклується про сім’ю та домашніх тварин. Часом у будинку ставлять солом’яну козу, щоб вона охороняла різдвяне дерево. Соломою також прикрашають будинки як нагадування про те, що Ісус народився у яслах. Із соломи виготовляють навіть ялинкові прикраси.
Різдво в СШАРіздво - найулюбленіше і значиме свято всіх віруючих американців. Тільки Америка - це країна безлічі національностей і народностей, кожна з яких дотримується власних традицій. Як правило, святкування Різдва починається в Святвечір із Різдвяної служби і переходить в рясне застілля. Американці з польським корінням прикрашають будинок пучками сіна, які акуратно кладуть на підлогу або під святкову скатертину на згадку про ясла і хлів, де народився Христос.
Різдво в ЛатвіїЛатвія стала першою країною, яка нарядила і прикрасила різдвяну ялину. Латиським дітям Дід Мороз дарує подарунки 12 днів поспіль, починаючи з дня Святвечора. Звичайно подарунки він кладе під різдвяне дерево. Традиційними стравами в Латвії на Різдво вважаються горох з беконом в соусі, маленькі пиріжки, сосиски і капуста.
Різдво Христове у Франції - свято сімейне, але відзначають його лише один день. До святкового столу подають індичку. Проте найчастіше сім’я збирається не вдома, а в ресторані. Традиційний французький десерт – «різдвяне поліно» (рулет з кремом або морозивом, политий шоколадом) і тістечка з родзинками та мигдалем. Найкращим подарунком під ялинку для французів є шоколад.
Різдво в БразиліїУ Бразилії свято Різдва позбавлене звичних нам атрибутів: морозу, снігу та діточок на санках. У цю пору року в Бразилії 35-градусна спека. Ялинку, як правило, прикрашають грудками вати і штучним снігом. Бразильці дуже побожна нація і святкування Різдва починається з Різдвяної меси або "Меси Півня", бо саме півень своїм "кукуріку!" оголошує прихід Різдвяного ранку. Бразильці люблять відзначати Різдво не у вузькому сімейному колі, а масово прямо на вулицях. У порядку речей - вуличні гуляння, запальні танці та пісні. А ось Святвечір, який відзначається 24 грудня, є родинним святом, коли під одним батьківським дахом збирається вся численна бразильська сім'я. Бразильського сивобородого Діда Мороза звуть Пай Натал, і одягається він в червоний жупан і традиційний ковпак. І приїжджає на свято до Бразилії з далекої північної Гренландії. Головною різдвяною стравою є кутя, яка являє собою пшеничну, ячмінну чи рисову кашу, змішану з родзинками, маком, медом і горіхами. Також на столі обов’язково має стояти узвар. Під час трапези за столом ні в якому разі не можна лаятися, сперечатися і лихословити. На Різдво всі члени родини повинні бути вдома, діти повинні допомагати старшим у святкових приготуваннях. Снідати й обідати 6 січня не прийнято, легкий перекус дозволений тільки дітям.
12 страв на Святий Вечір. Згідно з давньою українською народною традицією Свята Вечеря у переддень Різдва збирає за столом усю велику родину. І що важливо – спізнюватися до столу аж ніяк не можна. У цей день наші прадіди нічого не їли аж до самого вечора. І лише з першою зорею на небі, яка, за біблійними переказами, несе благу звістку про народження спасителя – Ісуса Христа, українці розпочинали святкову трапезу.
Добрий вечір тобі, пане господарю, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!Застеляйте столи, та все килимами, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!Та кладіть калачі з ярої пшениці, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!Бо прийдуть до тебе три празники в гості, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!А той перший празник – Рождество Христове, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!А той другий празник – Святого Василя, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!А той третій празник – Святе Водохреща, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!Хай святкує з нами вся наша родина, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!Вся наша родина, славна Україна, радуйся!Ой радуйся, земле, Син Божий народився!
СВЯТВЕЧІРНа столі — свята ….... Вся родина — за ……. Відчиняє ангел ………. Позолоченим…………. Благу вість нам ………. Про народження……... В хаті свято ………………,Гріє душу …………………. Пахне сіном і ……………... Сяє зірка. Сніг ……………….І колядка над ………………. З білим ангелом………….. Надія Гуменюк ГРА «Віднови вірш»СВЯТВЕЧІРНа столі — свята вечеря. Вся родина — за столом. Відчиняє ангел дверіПозолоченим крилом. Благу вість нам сповіщаєПро народження Христа. В хаті свято розцвітає,Гріє душу доброта. Пахне сіном і кутею. Сяє зірка. Сніг скрипить.І колядка над землею. З білим ангелом летить. Надія Гуменюк