Презентація "Творчий портрет вчителя" допоможе молодим спеціалістам підготуватися до атестації. Вчитель - це друг, порадник, наставник, який завжди повинен ділитися знаннями, досвідом з колегами.
Івахнянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Горбань Ганна. Дмитрівна,вчитель початковихкласів. Педагогічний стаж:37 років. Кваліфікаційна категорія:перша. Освіта: вища
Номер слайду 2
Моє педагогічне кредо“ Любов та повага до дитини – “золотий ключик” вчителя, яким треба вміло проникати в потаємні куточки душі й робити їх сонячними”. В. Сухомлинський
Номер слайду 3
Формування творчої особистості молодшого школяра. Науково - методична проблема
Номер слайду 4
Актуальність проблеми. Творча особистість здатна:швидко адаптуватися до життєвих умов у постійно мінливому світі;критично мислити, діяти у нестандартних ситуаціях;ставити значущу мету і досягати її.
Номер слайду 5
-прагнення вдосконалювати свою роботу;-практично ставитись до власних та чужих ідей;-мати власне бачення. Характерні риси творчої активності учнів:
Номер слайду 6
Ефективність роботи залежить від таких психологічних умов:створення емоційної, доброзичливої атмосфери;співпраця учня та вчителя;організація діяльності учнів здійснюється з опорою на їхні інтереси, потреби, можливості та здібності;постійне створення ситуації успіху.
Номер слайду 7
В. Сухомлинського. О. Захаренка. Ш. Амонашвілі. У працях цих педагогів розумове виховання розглядається як засіб для досягнення повноти духовного життя особистості. У педагогічній діяльності наслідую
Номер слайду 8
Принципи моєї роботи:проводити урок не для учнів, а разом з ними;навчати не словом, а справою;забезпечити повне засвоєння навчального матеріалу на уроці;спрямувати діяльність не на клас в цілому, а на особистість кожного учня.
Номер слайду 9
Постійне єднання традицій і новаторства. Опір на практику, досвід. Знання психологічних аспектів кожної дитини. Створення творчої атмосфери. Напрямки моєї роботи
Номер слайду 10
Структура кожного уроку передбачає:інтелектуальні ігри та вправи;логічні завдання, цікавинки та головоломки;елементи інсценізації;тести;моделювання життєвих ситуацій;рольові ігри;інтерактивні методи та прийоми навчання.
Номер слайду 11
Найчастіше використовую такі інтерактивні методи:“Мозковий штурм”“ Мікрофон”“Інтерв'ю”“ Асоціативний кущ”“ Сенкан”“Передбачення”“Диференціація”“Кубування”“ Незакінчене речення”“ Карусель”“Дослідницько- пошукова діяльність”“ Парна та групова форми роботи”
Номер слайду 12
“Робота в парі”“Мікрофон”
Номер слайду 13
“Кубування”“Робота в групі”
Номер слайду 14
“Карусель”“Інтерв’ю”
Номер слайду 15
“Уроки на природі”“Застосування ІКТ”
Номер слайду 16
Очікувані результати. Очікую, що мої учні будуть:проявляти увагу як до своєї думки, так і до думок інших;знаходити власне рішення проблеми й підкріплювати розумними доказами;толерантно доводити правильність власної позиції;отримувати справжнє задоволення від здобуття знань.