Презентація,Урок "Закріплення звукового значення букви "Ж""

Про матеріал
Урок закріплення звукового значення букви "Ж". Повторення вивчених скоромовок, читання в особах, робота з ЛЕГО.
Перегляд файлу

Полянська загальноосвітня школа І-ІІІ степенів

 

 

 

 

 

 

Урок  навчання грамоти

в 1 класі

(за підручником В. І. Наумчук, М. М. Наумчук)

 

 

 

 

 

 

 

 

                                       Підготувала і провела

                                                         вчитель початкових класів

                                                              Пасик Лариса Миколаївна

2020 р.

Тема. Закріплення знань про звукове значення букви «ж»(же). Читання слів. Опрацювання тексту про журавлика.

Мета. Закріпити набуті знання учнів; формувати у дітей навички читання, вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати  критичне мислення, зв’язне мовлення; поповнити словниковий запас учнів.

Обладнання. Фішки для звукового аналізу слів; малюнок журавлини, жасмину, жоржин; смайлики; друковані букви, звукові моделі; лего

                                                        Хід уроку

І Організаційний момент.

Дзвінко пролунав дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Тож сідайте всі в рядок –

Починається урок.

З яким настроєм ви прийшли на сьогоднішній урок?

Візьміть смайлики які відповідають вашому настрою?

ІІ повторення вивченого матеріалу.

  1. Артикуляційна хвилинка.

Жа – жи – жу – же – жі

Жак – жик – жук – жек – жік

 

  1. Чистомовка.

       Жу – жу – жу! Жу – жу – жу!

       Я із сонечком дружу!

  • Шу – шу – шу! Шу – шу – шу!

З вітерцем я теж дружу!

  • Ить – ить – ить! Ить – ить – ить!

Джміль над квіткою дзвенить.

  • Лі – лі – лі! Лі – лі – лі!

Українці ми малі.

  • Ай – ай – ай! Ай – ай – ай!

Я люблю свій рідний край!

 

 

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Гра «День і ніч».

На команду «ніч» учні заплющують очі і слухають. Вчитель називає окремі звуки, а учні з’єднують їх у слова.  На команду «день» діти називають ці слова.

Вежа, журавель, жаба, жито, лужок, ожина.

Скласти звукову модель слів. (одна дитина на магнітній дошці)

  1. Гра «З’єднай слово зі схемою».

Журавель                                                                       

Жук

Жолудь

  1. Робота з мультимедійним додатком. (ігри №116010)
  2. Вправа «Мозковий штурм».
  3. Які скоромовки ми вчили на попередньому уроці?

Повторення скоромовок.

  1. Читання вірша П. Воронька «Журавлики – журавлі» в особах.
  2. Фізкультхвилинка.

Прилетіли журавлі

І великі і малі

Сіли собі на ріллі

Заспівали»Тра – ра – рі»

Де журавка ходила

Там пшениця родила

Де журавель походив

Там ячмінь уродив.

 

  1. Робота з мультимедійним додатком.(Читаємо №113008)
  2. Словникова робота: журавлина, жоржини, жасмин.
  3. Читання вчителем казки про журавлика.

 

  1. Бесіда за змістом прочитаного.

 

Кого запросив журавлик в гості?

Яке частування приготував для жайворонка?

Ким були журавлик і жайворонок?

Хто ще може бути друзями?

На вашу думку справжній друг має бути яким?

 

Як ви розумієте прислів’я «Нових друзів наживай, а старих не забувай»?

  1. Повторне читання учнями казки.
  2. Яку ще казку про журавля ви знаєте?

 (Лисичка та журавель)

Герої цієї казки були друзями?

Чому ви так думаєте?

  1. Фізкультхвилинка.  (з лего)
  2. Групова робота. Скласти слова з складів, які                написані на лего.( жайворонок)
  3. Гра «Кола на воді» (ожина)
  4. Підсумок уроку

Що було легко, а що важко на цьому уроці?

Над чим ви замислилися сьогодні на уроці?

Які уміння і навички ви використали вдало?

Яких умінь і навичок вам не вистачило?

Що ви розповідатимете про урок вдома?

 

Ваш настрій змінився?

Візьміть відповідний смайлик.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

жабку котикажайворонка Кого запросив журавель до себе?

Номер слайду 2

чаємтортомжелесупом Чим пригостив журавель гостя?

Номер слайду 3

друзямидітьмиучнями Ким були журавлик і жайворонок?

Номер слайду 4

знайповажайзабувай. Нових друзів наживай, а старих не …

zip
Додано
27 лютого 2020
Переглядів
2124
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку