Презентація уроку з інформатики для 8 класу на тему "Розв’язування хімічних задач в текстовому документі"

Про матеріал

Інтегрований урок Хімія – інформатика. Для налаштування учнів на роботу застосовано тренінгову вправу «Я в школі, я на уроці….», для актуалізації опорних знань вправа Mentimeter, для підвищення пізнавальної активності - робота в групах, для підведення підсумків - рефлексія в програмі Mentimeter.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розв’язуванняхімічних задач в текстовому документі

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Щоб наш урок був успішним, кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були:«У» - усміхненими, «С» - спокійними, «П» - прогресивними, «І» - ініціативними, «Х» - хоробрими.

Номер слайду 4

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ: Удосконалити знання про розрахункові задачі в хімії та з поняттям текстовий документ і його об’єкти; створення, редагування та форматування хімічних формул, написів та додавання символів в текстовий документ; навчити застосовувати отримані знання під час хімічних дослідів. Розвивати логічне й алгоритмічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки

Номер слайду 5

Повторення раніше вивченого матеріалу Для повторення раніше вивченого матеріалу скористаємося програмою Mentimeter. Відскануйте QR-код для входу і введіть назву своєї групи. Або https://www.menti.com/alh3jcuuz1zq. Або https://www.menti.com і вводимо код 2551 7667

Номер слайду 6

Правила вставлення хімічних формул. Na2 CO3+2 HCl2 Na. Cl+CO2+H2 OАлгоритм :

Номер слайду 7

Також до поля формули можна вставляти структури: дроби, індекси, корені, дужки тощо.

Номер слайду 8

Працюємо за комп’ютером На минулому уроці діти отримали на домашнє завдання підготувати розповідь - 5 прикладів застосування продуктів діяльності галузі Хемоінформатики (або хімічної інформатики). Згідно з результатами проходження завдань в програмі Mentimeter та група, яка зайняла 1-е місце розповідає своє домашнє завдання, вибирає QR-код, сканує його і сідає за комп’ютер виконувати у програмі Microsoft Word. Після першої команди до завдання приступає 2, 3 і 4-та. Завдання: розв’язати розрахункову задачу, дописати формулу (вставити правильні хімічні сполуки) та в мережі Інтернет знайти повідомлення про цю речовину (цікавий факт). Хто виконав завдання розповідає цікавий факт про отриману хімічну сполуку.

Номер слайду 9

Алгоритм розв’язування задач за рівнянням реакції: Записати скорочену умову задачіВизначити тип. Якщо за умовою дано масу або об’єм речовини – перевести у кількість речовини (за формулами). Записати рівняння реакції ( всі формули за валентністю, урівняти)Однією рискою підкреслити речовину, що дано та ту, яку потрібно знайти. Під формулами підкреслених речовин записати кількості речовини за рівнянням реакції, над формулами – те, що дано по задачі та питається (позначаємо як х)Зробити розрахунок по пропорції, знайти х. Якщо у задачі запитувалася кількість речовини – задача розв'язана, якщо маса чи об’єм – через формулу кількості речовин знайти їх. Записати відповідь.

Номер слайду 10

Фізкультхвилинка для очей

Номер слайду 11

Підсумки уроку. Рефлексія. Відскануйте QR-код для входу і запишіть свої враження від сьогоднішнього уроку. Або https://www.menti.com/al6nwxbr79ms. Або https://www.menti.com і вводимо код 5677 0743

Номер слайду 12

Домашнє завдання: Кожному з вас роздано QR- код з завданням. Результат запишіть в зошит.

pptx
До підручника
Інформатика 8 клас (Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.)
Додано
18 березня 2024
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку