виховувати відповідальне ставлення до живих організмів, особливу увагу надавати беззахисним мутантам, виховувати вміння працювати в групах та самостійно.
Визначення. Вади розвитку — це природжені відхилення за межі нормальних варіантів у анатомічній будові (формі, розмірах, числі) тканин та органів людини, які здебільшого супроводжуються порушеннями їх функцій чи навіть загрожують життєздатності організму. Вивчення походження та патології вад складає окрему дисципліну медичної науки — тератологію (з грецьк. teratos — чудовисько, logos — поняття, вчення). Діагностування вад розвитку людини та їх корегування
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Класифікація відповідно до анатомофізіологічного поділу організму : вади ЦНС, вади органів травного каналу, вади сечовидільної системи, вади обличчя, вади шкіри, тощо.
Номер слайду 4
За локалізацією в організмі вади можуть бути поділені на такі види:зовнішні;внутрішні;комбіновані, чи змішані
Номер слайду 5
Деякі порушення процесів розвитку тканин і органів, які призводять до вад розвитку в людини
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Деякі порушення процесів розвитку тканин і органів
Номер слайду 8
Атавізми
Номер слайду 9
Для діагностування вад розвитку використовують практично всі методи, відомі сучасній медицині. Це і класичне візуальне обстеження, і рентген, і ультразвукова діагностика, і ядерно-магнітний резонанс. Використовують також біохімічні й молекулярно-генетичні методи. Їх можна застосовувати й на стадії ембріонального розвитку.
Номер слайду 10
Причини виникнення вад розвитку. Усі численні чинники вад розвитку можна розділити на дві групи — ендогенні й екзогенні. До групи ендогенних чинників належать мутації спадкових структур. Групу екзогенних чинників складають фізичні, хімічні та біологічні. При вживанні алкоголю значно зростає ризик народження дітей з вродженими аномаліями розвитку. Частина таких аномалій покалічить не лише дитину, але і її майбутніх дітей. А частина аномалій себе не проявить деякий час, проте одного разу абсолютно несподівано проявиться у нащадків, можливо навіть через покоління.
Номер слайду 11
Екзогенні чинники вад розвитку людини
Номер слайду 12
Крім того, до вад розвитку можуть призвести неіфекційні захворювання матері, які супроводжуються розвитком у неї гіпоксемії, зумовлюючи гіпоксію плода. Парціальні форми голодування, зокрема дефіцит амінокислот і білків, вітамінів, також можуть бути причиною розвитку вад, особливо нервової системи.
Номер слайду 13
Слід зазначити, що хоча вади розвитку можуть виникати протягом усього внутрішньоутробного періоду, найчастіше вони утворюються в так звані критичні періоди, коли зародок дуже чутливий до шкідливих агентів середовища. Передусім, це перші шість тижнів ембріогенезу (вади кінця другого тижня цього періоду несумісні з життям; вади, що виникають на третьому-шостому тижнях, переважно сумісні з життям).
Номер слайду 14
Сьогодні народження 60% всіх дітей, які страждають на комплекс неповно цінностей результат нездорового способу життя. Якщо жінка хоче бачити своїх дітей здоровими, вона повинна відмовитися від шкідливих звичок.