Презентація "Василь Слапчук - гордість волинського краю"

Про матеріал
Васи́ль Дми́трович Слапчу́к (нар. 23 грудня 1961, Новий Зборишів Горохівського району на Волині) — український поет, прозаїк, літературний критик. Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2004), заслужений діяч мистецтв України (2001).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Василь Слапчук Український письменник, літературний критик, лауреат Шевченківської премії, заслужений діяч мистецтв України. Народився у селі Новий Зборишів Горохівського району Волинської області. Закінчив Лобачівську середню школу.

Номер слайду 2

Василь Слапчук - випускник Лобачівської школи Після закінчення Лобачівської середньої школи навчався у Луцькому професійному училищі на шліфувальника. Потім працював на автозаводі в Запоріжжі. Ретро – фотографія 1979рік. Весна, Василь Слапчук – випускник Лобачівської школи.

Номер слайду 3

Війна в долі Василя Слапчука Військовий обов’язок Слапчук виконував в Афганістані. У 1981 році одержав контузію, але від госпіталізації відмовився, залишившись на позиціях. 18.06 1981р. у провінції Нанжархар був тяжко поранений. Лікувався у Ташкенті, а потім у Львові. Із спогадів Василя: « Моя мама летіла до мене в Ташкент, купивши квиток за 60 карбованців. Тоді її зарплатня була 50 карбованців у місяць. Коли мене виписали, щоб доправити до Львівського госпіталю, то супроводжувала одна людина. Ставлення було байдуже, бо це була не їхня війна. На жаль, у людини можуть бути цілими руки й ноги, але війна в її голові.»

Номер слайду 4

Поезія, що в творчість перейшла

Номер слайду 5

Нагороди Василя Слапчука

Номер слайду 6

Прозові твори Василя Слапчука

Номер слайду 7

Світ дитинства Василя Слапчука

Номер слайду 8

Невтомний «ратай» на творчій ниві Ім'я Василя Слапчука добре відоме не тільки на Волині. Його поезії вже друкувалися в «Молодій Волині». Василь — автор поетичної збірки «Як довго ця війна тривала», готує до друку ще дві нових збірки, основна тема яких — Афганістан. Пройшовши крізь пекло цієї страшної війни, що забрала в нього здоров'я: прикувала назавжди до інвалідного крісла, він намагається осмислити себе в тих подіях і зрозуміти, ким же він був на афганській землі: визволителем чи окупантом? Недарма першу свою збірку йому хотілося назвати «Печальні очі окупанта». І це — відповідь на питання, що мучило й будило совість. А ще Василь любить писати для дітей, бо це — найвдячніші читачі. У Києві вийшла друком перша його книжечка для маленьких. Закінчує він і нову повість. Але все це — у недалекому майбутньому. Поки ж що пропонуємо нові неопубліковані поезії Василя Слапчука. Як переконаєтеся, душу поета живлять не лише спогади про афганські події. Він живе звичайним земним життям, і всі його пристрасті, усі його радощі й печалі не обходять осторонь молодого й обдарованого чоловіка.  

Номер слайду 9

Для дітей

Номер слайду 10

Для дітей Гарний подарунок зробили юним читачам поет, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка Василь Слапчук і поліграфічно-видавничий дім “Твердиня” у м. Луцьку. Тематична збірка віршів “Окраєць хліба” цікаво розповідає про найдорожче — хліб на нашому столі, вчить поважати й шанувати хліборобську працю. З цієї унікальної диво-збірки (адже й виготовлена вона у вигляді окрайця) діти довідаються про те, що таке “Ярина” і “Злаки”, “Озимина”, “Тік”, “Млин”, “Дідух”, “Паска”, “Млинці”, “Торт”, “Сухарики” і ще багато чого цікавого, адже все перераховане — це назви віршів. А для того, щоб було цікавіше й наочніше, добре потрудився художник Олександр Качановський та автор комп’ютерної верстки Володимир Камінський.

Номер слайду 11

Слова і музика переплелись: вірш Слапчука, покладений на музику Я ще прийду. Мене не треба ждати. Прийду з дощем, але без грому. I тiльки дощ той знає точну дату, коли прийду до тебе, як додому. Я ще прийду. Але прийду не скоро, Як сповiдатись ходять грiшнi, — Коли твiй стiл письмовий пустить корiнь i визрiють на ньому вiршi. Я ще прийду. I ще не буде пiзно. Прибуду без твоєї згоди. Сумний i радiсний, я буду рiзний... Я ще прийду... Я вже приходив.

Номер слайду 12

Поет, який любить життя і людей

ppt
Додав(-ла)
Сайчук Марія
Додано
1 січня
Переглядів
76
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку