Презентація "Використання тваринами знарядь праці"

Про матеріал

Презентація пропонується вчителям біології до уроку «Використання тваринами знарядь праці» та учням 7 класу, як джерело інформації для міні-проектів та самостійного вивчення теми.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Використання тваринами знарядь праці

Номер слайду 2

Використання тваринами знарядь праці є найвищим рівнем поведінкових реакційrr

Номер слайду 3

. Знаряддям праці вважаються такі предмети, що ніби продовжують тіло тварини

Номер слайду 4

Восьминоги, підібравшись непомітно до двостулкового молюска, вкладають між стулками черепашки камінчик. Молюск не може закрити свої стулки і стає легкою здобиччю головоногого хижака.

Номер слайду 5

Восьминіг - розумна тварина. Своє житло-башту, складене з каменів, він закриває великим каменем. Тут він не тільки ховається від ворогів, але й виглядає з-під кришки у пошуках здобичі.

Номер слайду 6

Велика кількість тварин може використовувати ті чи інші предмети для досягнення певної мети, переважно для одержання їжі.

Номер слайду 7

Деякі птахи, зокрема стерв'ятник звичайний, може піднімати камінь в повітря і кидати його на яйця страуса.

Номер слайду 8

Стерв'ятник розбиває яйце, тримаючи в дзьобі і вдаряючи об камені. На великі страусині яйця він кидає зверху камінь. Така поведінка характерна для всіх африканських стерв'ятників: птахи вчилися цьому один у одного. Дослідження показали, що ця навичка не є природженою; з часом молоді птахи, наслідуючи дорослим, добре відпрацьовують ці «прийоми». Здатність до учіння

Номер слайду 9

Галапагоський дятловий в'юрок використовує колючку кактуса, щоб дістати комах із тріщин кори дерева

Номер слайду 10

«Птица Говорун отличается умом и сообразительностью»

Номер слайду 11

Птахи альтанники не лише будують дивовижні гнізда у вигляді альтанок, а й використовують палички замість пензлика, щоб зафарбувати різноманітні предмети, які вони принесли в гніздо.

Номер слайду 12

Ловить вона її як заправський рибалка - на приманку. У неї завжди є з собою крихітки хліба, зернятка. Кваква розкидає їх по поверхні води і чекає коли підпливе рибка. Зелена кваква, що належить до родини Чаплевих, живиться рибою.

Номер слайду 13

Інколи слон просто треться об стовбур дерева, щоб почухати частину тіла, яка свербить - це ще не означає, що він користується знаряддям. Проте вчені спостерігали слонів, які відламували гілки і використовували їх для того, щоб почухати на тілі місце, де свербить. У цьому випадку ми можемо говорити про свідоме використання знаряддя. Інстинкт чи розумова діяльність?

Номер слайду 14

Слони володіють дивовижною особливістю використовувати різноманітні знаряддя. За допомогою своїх гнучких хоботів вони чухають собі спину палицями, гілками відганяють мух і, навіть, малюють картини за допомогою пензлів. Таланти та здібності

Номер слайду 15

Звичайно, найвищий рівень використання знарядь праці властивий приматам.

Номер слайду 16

Мавпи для добування їжі використовують палки, прутики, стебельця рослин

Номер слайду 17

Хочеш їсти – думай!

Номер слайду 18

Імідж ніщо, спрага – все!

Номер слайду 19

Навчаємось і діємо !

Номер слайду 20

Коли банан, що знаходиться за кліткою поза межами досяжності, можна дістати тільки за допомогою палиці, Шимпанзе успішно вирішували це завдання. У вольєр поклали дві короткі палиці, жодною з яких не можна було дістати банани. Через деякий час, шимпанзе змогли з'єднати короткі палиці разом і успішно дістали банани.

Номер слайду 21

Щасливої риболовлі!

Номер слайду 22

1. У представників яких класів тварин виражена здатність до використання знарядь праці? 2. У якому з випадків птахи будуть використовувати знаряддя праці: а) гриф кидає яйце страуса з висоти на каміння; б) гриф кидає камінь на яйце страуса?3. Чому здатність слона малювати за допомогою хоботу не можна вважати розумною поведінкою?Поміркуйте…

Номер слайду 23

http://www.zoolog.com.ua/povedinka70.html Elementarnoe_myshlenie_ili_rassudochnaya_deyatel_nost_zhivotnyh_osnovnye_ponyatiya_i_metody_izucheniya.htmlhttp://www.zoolog.com.ua/povedinka70.html. Животные и орудия труда /режим доступу//https://www.youtube.com/watch?v=jp8m. VQ0 Ln2 M Робочі інструменти тварин/режим доступу//http://www.poznavayka.org/uk/zoologiya-2/robochi-instrumenti-tvarin/Використані джерела

Номер слайду 24

Бажаю успіхів Вчитель Антонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бурячковська О. В. 2016 рік. Дякую за увагу

pptx
Додано
12 грудня 2018
Переглядів
3805
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку