Вірші до Дня вишиванки. Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Підготувала вихователь ЗСШ І-ІІ ст. с. Ясениця – Замкова Гема Ірина Іванівна
Номер слайду 2
Рано-вранці, на світанку, Вишиваю вишиванку. У зеленім житі Буду ворожити. Попрошу у неба Солов’їний щебет. Попрошу у квітки Чарівної нитки. Тоненької, шовкової, Нитки кольорової. Полотном біленьким Вишию рівненько Голосну сопілочку І вишневу гілочку, Пташечку, калину, Маму і дитину. Вийся-вийся, голочко, Вишиваю долечку. Візерунок рясно - Буде доля красна.
Номер слайду 3
«Вишиванка – це вишита біла сорочка. Один із найдавніших та найпоширеніших видів народної творчості. Вишиванку називають оберегом, тому що з давніх часів вважалося, що вишиті на них символи можуть відганяти злих духів, захищати від нечистої сили. Вишиванка була невід’ємним елементом національного вбрання українців. В кожній хаті обов’язково була вишиванка, вона є символом чогось вічного. Український народ глибоко шанував вишиванки, їх зберігали і передавали, як реліквії дітям, внукам, правнукам з покоління в покоління».
Номер слайду 4
Що символізує колір вишиванки? Червоний колір – символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість. Білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя та лихого ока. Чорний колір – багатство і достаток. Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства і радості. Зелений – жіночий колір. Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевного спокою.
Номер слайду 5
Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Номер слайду 6
Вишиванка - символ України, Віддзеркалення вкраїнської душі, Де рясніють кетяги калини Й мамина сльоза на полотні.
Номер слайду 7
Вишиванка у різних регіонах України
Номер слайду 8
Вишиванка – це модно
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Хата без рушників, що оселя без дітей. Хочеш сорочку мати – не треба зівати. Як неділя, то й сорочка біла. Рукави — як писанка, а личко — як маків цвіт.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Дидактична гра: «Склади вишиванку» Мета: поглибити знання дітей про народну культуру рідної країни - України; сформувати уявлення про традиційний народний костюм українців, про мистецтво вишивки, зацікавити виробами декоративно-прикладного мистецтва; збагатити словниковий запас дитини; розвинути увагу та образне мислення малят. Хід гри Вихователь розкладає розрізні зображення українських вишиванок. Пропонує дітям віднайти і скласти з частин цілу вишиванку.
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
ДВА КОЛЬОРИ Як я малим збирався навеснi Пiти у свiт незнаними шляхами,- Сорочку мати вишила менi червоними i чорними, Червоними i чорними нитками. Два кольори мої, два кольори, Оба на полотнi, в душi моїй оба, Два кольори мої, два кольори: Червоне - то любов, а чорне - то журба. Мене водило в безвiстi життя, Та я вертався на свої пороги. Переплелись, як мамине шиття, Щасливi i сумнi мої, щасливi i сумнi мої дороги. Менi вiйнула в очi сивина, Та я нiчого не везу додому, Лиш згорточок старого полотна I вишите моє життя, і вишите моє життя на ньому. Дмитро Павличко