ПЛАН1. Вивихи суглобів, класифікація вивихів.2. Ознаки вивихів.
Номер слайду 3
1. ВИВИХИ СУГЛОБІВ, КЛАСИФІКАЦІЯ ВИВИХІВ.
Номер слайду 4
Вивихом називають зміщення суглобових поверхонь дотичних кісток з порушенням цілісності суглоба – розривом суглобової капсули і пошкодженням всього зв’язкового апарату.
Номер слайду 5
Під час вивиху одна з дотичних кісток, що разом з іншою утворює суглоб, виходить з порожнини суглоба через розрив капсули.
Номер слайду 6
За повного вивиху суглобові поверхні кісток не стикаються одна з іншою, а за часткового (неповного) – зміщені суглобові поверхні кісток частково стикаються й утворюється підвивих.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Гострі травматичні вивихи виникають за надмірного або нетипового для певного суглоба руху внаслідок зовнішнього впливу механічної травми: падіння, автомобільної травми, що супроводжуються ударом по суглобу або тиском на нього.
Номер слайду 12
Звичні вивихи – це вивихи, що виникають багато разів без надмірних фізичних зусиль.
Номер слайду 13
Патологічні вивихи виникають унаслідок деструктивних (руйнівних) патологічних процесів, які викликають руйнування суглобної капсули і зв’язувального апарату.
Номер слайду 14
2. ОЗНАКИ ВИВИХІВ.
Номер слайду 15
ОЗНАКАМИ ВИВИХУ Є:гострий біль у суглобі, який посилюється під час руху та промацуванні суглоба;деформація ділянки суглоба, вираженість якої залежить від зміщення суглобних поверхонь кісток;порушення функції; фіксація кінцівки в неприродному положенні, що не піддається виправленню, зі зміною довжини кінцівки, найчастіше її укороченням, рідше – подовженням, залежно від положення вивихнутого кінця кістки до суглобної ямки; положення кінцівок вимушене;випрямити кінцівку неможливо через пружний опір у суглобі.