Розробила викладач спецпредметів Осикова О.П. Розглянуто і узгоджено на засіданні МК верстатних професій ПРЕЗЕНТАЦІЯ З ПРОФЕСІЇ “ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ
Номер слайду 2
“Визначення частоти обертання шпинделя по кінематичній схемі токарного верстату по заданому положенню” Лабораторно- практичне заняття № 1
Номер слайду 3
Девіз уроку:
Номер слайду 4
ВІДЕО
Номер слайду 5
ПРОФЕСІЯ “ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ” – лідер затребуваних професій на ринку праці The profession of a “Wide profile machine operator” is the leader of the demanded occupations in the labor market
Номер слайду 6
Мета уроку: вивчити кінематичну схему верстата; виявити залежність які зубчасті колеса з’єднуються, щоб отримати задану частоту обертання шпинделя; навчиться користуватися графіком чисел оберту; провести необхідні розрахунки
Номер слайду 7
Хід уроку: Вивчити кінематичну схему верстата та графік чисел оберту. Записати рівняння частоти обертання шпинделя у загальному вигляді по короткому і довгому (з перебором) ланцюгу. Записати рівняння Nmax і Nmin обертання шпинделя Записати рівняння для 630 об/хв Виконати індивідуальне завдання (групова робота) та зафіксувати його у звіті ЛПЗ. Зробити висновок
Номер слайду 8
Чим відрізняється креслення від схеми?
Номер слайду 9
Що уявляє собою шпиндель? В яких опорах кріпиться шпиндель? Які різновиди підшипників ви знаєте? Чому підшипник назвали підшипником? Скільки типів верстатів у токарної групі? Яка основна характеристика токарних автоматі, напівавтоматів, револьверних верстатів? Яка основна характеристика карусельного верстата?
Номер слайду 10
Яки по формі бувають зубчасті колеса? Чим відрізняється вал від вісі? Для чого застосовують рейковий механізм?
Номер слайду 11
Вали? Що позначає цифри над з.к.? Кулачкову муфту? Електродвигун? Муфти без вказання типу? Ходовий гвинт з рознімною гайкою? Клинопасову передачу? Рейковий механізм? Як на кінематичних схемах позначають?
Номер слайду 12
Еластична муфта? Зубчасте колесо, яке закріплено нерухомо? Зубчасте колесо, яке пересувається по валу? Трійний пересувний блок зубчастих коліс? Циліндрична зубчаста передача? Черв'ячна передача? Підшипники без вказання типу? Підшипник кочення? Зубчаста передача з конічними колесами? Як на кінематичних схемах позначають?
Номер слайду 13
Поясніть рисунок
Номер слайду 14
Хід уроку: Розглянути і навчитися читати кінематичну схему токарно-гвинторізного верстата 1К62 Розглянути два ланцюга головного руху коробки швидкостей верстата 1К62 Записати у загальному вигляді рівняння частоти обертання шпинделя Записати рівняння nmax і nmin обертання шпинделя Розглянути як користуватися графіком чисел оберту шпинделя верстата 1К62 Виконати індивідуальне завдання за вказівкою викладача – групова робота Оформити роботу, зробити висновок та зафіксувати його у звіті ЛПЗ.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
А. Короткий ланцюг дає шість найвищих частот оберту шпинделя. Б. Довгий ланцюг (з перебором) дає ще 18 частот обертання шпинделя 6+18 =24
Номер слайду 24
Мета уроку: вивчити кінематичну схему верстата; виявити залежність які зубчасті колеса з’єднуються, щоб отримати задану частоту обертання шпинделя; навчиться користуватися графіком чисел оберту; провести необхідні розрахунки
Номер слайду 25
Оцінка результатів уроку: Я сьогодні на уроці навчився… Я дізнався… Я тепер можу… Я запам'ятав… Впевнений, що…