Знайди помилку ! Африка – найбільший за площею материк. Африка перебуває водночас у всіх чотирьох півкулях планети. На материку переважають гори. Найвища вершина – гора Кіліманджаро, висота якої становить 4000 м. Африка – найжаркіший континент світу. Він розташований в усіх кліматичних поясах. Найвища температура повітря на материку сягає +40˚С. В центрі Африки лежить тропічний кліматичний пояс .
Вірю – не вірю1. Чи вірите ви, що в Африці на екваторі можна натрапити у горах на вічні сніги ? 2. Чи вірите ви, що в одних місцях континенту роками не випадає жодної краплини дощу, а в інших – щодня бувають зливи?3. Чи вірите ви, що в Африці не має діючих вулканів? 4. Чи вірите ви, що острів Мадагаскар - найбільший у світі ?5. Чи вірите ви, що екваторіальний пояс - це «царство пустель»? 6. Чи вірите ви, що в Сахарі вітер встає і лягає разом із Сонцем? 7. Чи вірите ви, що тільки три країни в світі більше Пустелі Сахари – Росія, Канада і Китай?8. Чи вірите ви, що існує зв'язок між кліматом території і розподілом поверхневих вод на материку?
мета уроку:сформувати уявлення про основні особливості внутрішніх вод Африки шляхом демонстрації їх залежності від рельєфу та клімату, нерівномірність розподілу по території материка; сформувати знання про річкові системи Африки, живлення і водний режим річок, ознайомити з різноманітними за походженням озерами материка, з особливостями утворення та закономірностями поширення боліт, льодовиків, підземних вод; систематизувати поняття про сутність гідроекологічних проблем Африки та шляхів їх розв’язання; удосконалювати навички роботи з картами атласу, контурною картою, підручником.
НІЛ найдовша річка у світі - довжина 6671 км; бере початок з річки Кагера на Східно-Африканському плоскогір'ї; зливається з двох річок : Білий Ніл, Голубий Ніл; впадаючи в Середземне море, Ніл утворює дельту, яка за площею дорівнює Кримському півострову і вкрита, як і вся заплава Нілу, родючим мулом.
ВИСНОВКИ:більшість річок Африки відносяться до басейнів Атлантичного та Індійського океанів;найбільші річки: Ніл, Конго, Нігер, Замбезі, Оранжева; в основному річки мають стрімку течію, в руслі пороги, водоспади; переважає дощовий тип живлення; густа річкова сітка в екваторіальному, субекваторіальному кліматичних поясах.
Підсумки :внутрішні води Африки розподіляються вкрай нерівномірно; більшість річок належить до басейнів Атлантичного та Індійського океанів; майже всі річки живляться, переважно, дощовими водами; озера Африки численні й різноманітні за походженням улоговин;на материку зустрічаються також болота, льодовики,підземні води; проблема прісної води одна з найголовніших на континенті.