Кит – дивовижний символ життя океану! Цим морським ссавцям присвячене свято – Всесвітній день китів, або Всесвітній день захисту морських ссавців. Відзначається свято щорічно 19 лютого.
Знають діточки малі: Він — найбільший на Землі!Дім його — це океани,Зі спини летять фонтани. Схожий на масивний щит. Добродушний синій…
Номер слайду 3
Кити – найбільші тварини на планеті. Довжина синього кита сягає 33 метрів (це приблизно як висота 10-поверхівки), а вага становить близько 150 тонн (це з десяток легкових машин). Фонтан, який випускає синій кит, добиває на висоту 10 метрів.
Номер слайду 4
На острові Расмусен знаходяться залишки кита із VII століття нашої ери. Торік українські вчені встановили, що це – синій кит, довжиною щонайменше 26 метрів. Цим залишкам приблизно 1350 років, тобто тварина мешкала в епоху вікінгів та цивілізації майя.
Номер слайду 5
Найпоширенішими китами в районі української антарктичної станції "Академік Вернадський" є горбаті кити. Їхнє дослідження – один з напрямів роботи вітчизняних біологів. На хвостових плавцях горбані мають унікальний візерунок – неначе відбиток пальця в людини. За цим малюнком можна ідентифікувати кожну окрему тварину.
Номер слайду 6
Найбільш стрибучими вважаються горбаті кити. Науковці мають кілька припущень, навіщо вони це роблять. Зокрема, у такий спосіб кити намагаються позбутися паразитів, які живуть на їхній шкірі, й чухаються об воду, щоб зменшити подразнення.
Номер слайду 7
Хвости китів індивідуальні, як відбитки пальців у людини. Розрізи і борозни, шрами, плями бурих водоростей створюють на хвостах китів неповторні малюнки.
Номер слайду 8
У китів немає зовнішніх вух, вони чують нижньою щелепою. Від неї звук йде по особливій западині до середнього і внутрішнього вуха.
Номер слайду 9
Кити постійно прислухаються, тому що у них немає нюху і слабо розвинений зір. Звук дає китам можливість орієнтуватися, спілкуватися між собою і харчуватися, хоча точне призначення звуків, які видають кити, досі не з'ясовано.
Номер слайду 10
Кит - єдиний, крім людини, ссавець, який співає. Найкоротша "арія" кита триває шість хвилин, найдовша - близько години. При цьому у китів немає голосових зв'язок. Спочатку вважали, що співають лише самці, однак є відомості, що самки співають пісеньки своїм малюкам.
Номер слайду 11
На язику синього кита, який важить до 4 тонн, може вміститися близько 50 чоловік. Серце синього кита розміром з невеликий автомобіль важить 600-700 кг і по судинах діаметром з відро перекачує близько 8 тисяч літрів крові.
Номер слайду 12
19 лютого святкуємо День захисту морських ссавців або День кита. Свято започатковано в 1986 році, коли набув чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією. Міжнародний день захисту морських ссавців вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Цей мораторій діє і до нині, і означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м’ясом, заборонені.