Презентація створена по темі: Природні зони Африки: вологі екваторіальні та перемінно-вологі ліси. Розглянуто питання: географічного положення , клімату, ґрунтів, рослинного і тваринного світу гілей; екологічні проблеми
Географічне положення: обабіч екватора в западині Конго і на узбережжі Гвінейської затоки Клімат: екваторіальний постійно жаркий і постійно вологий Ґрунти: червоно-жовті фералітні, малородючі
Номер слайду 4
РОСЛИННИЙ СВІТ
Номер слайду 5
Ландшафти гілей відрізняються багатством і різноманітністю видів рослин, яких налічують близько 25 000 видів.
Номер слайду 6
У боротьбі за світло, дерева ростуть у три-чотири яруси.
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Над зеленим морем дерев (а їх понад тисячу видів), наче велетенські колони, підносяться сейби. Ці дерева першого ярусу заввишки 60-80 м мають додаткові корені - дошкоподібні підпорки. СЕЙБА
Номер слайду 9
У другому ярусі переважають фікуси і різні види пальм заввишки 20- 40 м.
Ліани - великі, деревні лози, які чіпляються за дерева, а багато хто з них звисають на землю.
Номер слайду 12
Плоди мають щільну структуру і дуже поживні, по калорійності вони навіть трохи перевершують банани. За свою неймовірну врожайність і поживність ці рослини і отримали назву «хлібне дерево», адже в багатьох тропічних країнах вони є основною їжею для місцевого населення.
Номер слайду 13
МУСКАТНЕ ДЕРЕВО Як насіння (мускатний горіх), так і насіннєвий покрив (мацис) використовуються як спеції. Європейську та азіатську кухню неможливо уявити без теплого, смолистого й солодкого присмаку мускатного горіха.
Номер слайду 14
САНДАЛОВЕ ДЕРЕВО Сандалове дерево відоме завдяки своїй особливій деревині, з якої досі отримують дорогу ефірну олію.
Номер слайду 15
Ебенове (чорне) дерево З давніх-давен ебенове дерево і вироби з нього дуже цінуються на світовому ринку, тому і видобуток ведеться досить інтенсивно. А росте дерево дуже повільно … Дорожнеча ебена обумовлена тим, що 2/3 стовбура дерева йде у відходи, і тільки лише ядро годиться для подальшої обробки
Номер слайду 16
Червоне дерево Червоне дерево — дуже міцне, важке, добре полірується. Забарвлення червоного дерева обумовлене присутністю барвників , що іноді екстрагуються для виготовлення фарб.
Номер слайду 17
КАВОВЕ ДЕРЕВО
Номер слайду 18
КАКАО
Номер слайду 19
ОЛІЙНА ПАЛЬМА Дві третини пальмової олії, що виробляється у світі, стає продуктами харчування. Пальмова олія, її фракції чи маргарини на її основі входять передусім до складу дешевих солодощів, низькоякісних сирів, а також недешевих шоколадних кремів.
Номер слайду 20
Банан У багатьох країнах банани є одним з основних джерел харчування.
Номер слайду 21
Каучуконоси
Номер слайду 22
ТВАРИННИЙ СВІТ ГІЛЕЙ Тварини гілеї пристосувалися до життя на деревах, крони яких ховають безліч птахів, кажанів. Особливо багато мавп - мартишок, павіанів, шимпанзе.
Номер слайду 23
ГОРИЛА В окремих віддалених районах мешкає найбільша з людиноподібних мавп - горила
Номер слайду 24
ШИМПАНЗЕ
Номер слайду 25
МАРТИШКА
Номер слайду 26
ПАВІАН
Номер слайду 27
ПАПУГИ
Номер слайду 28
ПТАХ - НОСОРІГ
Номер слайду 29
ФРУКТОВИЙ ГОЛУБ
Номер слайду 30
ДЯТЛИ
Номер слайду 31
НЕКТАРНИЦЯ
Номер слайду 32
ПТАХ - БАНАНОЇД
Номер слайду 33
ТЕРМІТИ
Номер слайду 34
МОСКІТИ
Номер слайду 35
МУХА ЦЕЦЕ Великої шкоди завдає муха цеце, укус якої спричинює у людини небезпечну сонну хворобу, а для великої рогатої худоби є смертельним.
Номер слайду 36
ПІТОН
Номер слайду 37
КИТЕЦЕВУХА СВИНЯ
Номер слайду 38
Леопард
Номер слайду 39
Дивовижні тварини носороги, що мешкають в Африці, знаходяться під загрозою через дії браконьєрів, що полюють на них з-за їх рогів. Витіснення з звичного ареалу проживання розростається людською цивілізацією, вони збереглися в основному в національних парках. Уряди багатьох країн докладають зусиль по їх захисту, але, на жаль, лише з перемінним успіхом. Носороги є другими за величиною сухопутними тваринами, поступаючись за розмірами лише слонам. Довжина білого носорога становить близько 4,5 метрів, а висота 1,5-2 м. Вага ж коливається від 2 до 5 тонн. Чорний носоріг трохи менше свого побратима, але теж значний за габаритами.
Номер слайду 40
АФРИКАНСЬКИЙ ОЛЕНЬОК
Номер слайду 41
ОКАПІ Ока́пі — вид парнокопитних із родини жирафових, єдиний вид у своєму роді. Будовою тіла окапі більше нагадує коня, ніж жирафу. Також вони мають смужки, як у зебри.
Номер слайду 42
КАРЛИКОВИЙ БЕГЕМОТ
Номер слайду 43
Номер слайду 44
Перемінно-вологі ліси з’являються в субекваторіальному поясі. Тут на червоних латеритних ґрунтах ростуть дерева, що скидають листя в сухий сезон. Але періоди скидання листя в різних рослин не збігаються, тому ліс ніколи не буває зовсім оголений.
Номер слайду 45
ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ Екваторіальні вічнозелені ліси віками вирубувалися задля цінної деревини. Викорчовування і випалювання під поля і пасовища. Випалювання рослин при підсічно-вогняному землеробстві призводить до порушення природного рослинного покриву і погіршення ґрунту. в Африці чоловіки обрубують з дерев ножами гілки, а жінки укладають їх (разом із сухою травою і чагарником) товстим шаром на полі. Після спалювання перед початком дощів роблять посадки, оточивши ділянку масивною огорожею. Переважають змішані посіви зернових (просо), бобових і коренеплодів. Через кілька років грунти знову виснажуться, і потрібно спалювати нову ділянку лісу.
Номер слайду 46
ВИСНОВКИ ШИРОТНА ЗОНАЛЬНІСТЬ ПРИРОДНИХ ЗОН АФРИКИ ДЗЕРКАЛЬНО ПОВТОРЮЄТЬСЯ ПО ОБИДВІ СТОРОНИ ЕКВАТОРА ВОЛОГІ ЕКВАТОРІАЛЬНІ ЛІСИ АФРИКИ РОЗМІЩЕНІ НА УЗБЕРЕЖЖІ ГВІНЕЙСЬКОЇ ЗАТОКИ ТА В БАСЕЙНІ РІКИ КОНГО ВОЛОГІ ЕКВАТОРІАЛЬНІ ЛІСИ Є ВІЧНОЗЕЛЕНИМИ ТА БАГАТОЯРУСНИМИ ЧЕРВОНО-ЖОВТІ ФЕРАЛІТНІ ҐРУНТИ БІДНІ НА ПОЖИВНІ РЕЧОВИНИ БАГАТИЙ ТВАРИННИЙ ТА РОСЛИННИЙ СВІТ