Презентація «Як охороняти безцінний скарб Землі – воду?» використовується на уроці природознавства у 3 класі за підручником Грущинська I.В. Природознавство. 3 клас, — К.: Освіта, 2013. — 176 с.
Школярі продовжують розширяти свої знання про воду, її значення в природі, про цінність її для людини, про шляхи забруднення і способи охорони від забруднення, про участь дітей в охороні та збереженні води; прослухають вірші, зустрінуться з улюбленою рибкою Немо та Карасиком Золотенко.
Запам'ятайте! Незамінними помічниками в очищенні води є водорості, різні тварини та найдрібніші водяні організми, їх називають «санітарами» водойм. Короп очищує дно. Товстолоб — верхні шари ставка Усе, що гине, з'їдають щуки і не дають розмножуватися трупним бактеріям. Амур — з'їдає водорості.
На Землі практично не залишилось великих річкових систем, не забруднених внаслідок діяльності людини. В Україні існує 1200 населених пунктів (у яких проживають понад 800 тис. осіб), в яких заборонено пити місцеву воду через природні або техногенні причини, або через відсутність місцевих джерел водопостачання
Правила економного використання води. Приймати душ замість ванни. Користуватись склянкою при чищенні зубів. Мити посуд в раковині, закривши отвір пробкою, полоскати під проточною водою. Прати білизну при повному завантаженні машини. Поставити лічильники води. Економне використання води — це турбота про всіх людей, які живуть поряд із нами і житимуть після нас.
Якщо з водопровідного крана вода тече неперервною цівкою завтовшки із сірник, то за добу в каналізацію виллється 500 літрів води. Якщо вода крапає, то втрати становлять 60 літрів на добу. Ще більші втрати води — через несправний зливний бачок у туалеті. За добу даремно витече в каналізацію 1300 літрів води. Несправності цих приладів тільки в одній квартирі призведуть до втрати 700 тисяч літрів води на рік!!!Охороняти водойми — це те саме, що оберігати життя на Землі, піклуватися про її красу, серед якої живуть люди і багато інших живих істот. Карасик Золотенко нагадує:
Люди кажуть: скільки існує криниць на землі, стільки і зірок на небі. І якщо вам доводилося бачити як в нічному небі падає зірка, знайте – то десь замулилось джерело. Не обходьте стороною жодну забуту людьми криничку, чи занедбане джерельце. Щоб не згасали зірки на небі, оберігаймо живі криниці на землі! Народна мудрість
Виховувати в своїй душі культуру і любов до природи. Не викидати у водойми та на берегах сміття;Що можете зробити ви ? Проводити роз’яснювальну роботу з населенням; Розчищати джерельця та струмки; Звертатися до поліції з проханням вплинути на злісних забруднювачів довкілля;Проводити природоохоронні акції: Економити воду;
Глибина Азовського моря від 8 до 14 метрів.Є Мертве море, вода в ньому дуже солона. На глибині 12 метрі суцільна темрява. Висота айсберга 60-40 метрів. Якщо відколюється блок льодовика, то на протязі 2-4 років у плаванні він розтане. Якщо на полі 1см товщина снігу на 1 гектарі, то цей покрив дає 40 тонн води на 1 гектар. В 1 грамі морської води міститься 35 різних солей. На чищення зубів людина витрачає 18л води, на миття посуду – 91 л. Чи знаєш ти: