БЕРЕЖАНСЬКА
ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ №3
вІДКРИТИЙ ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК
З ОСНОВИ ЗДОРОВ’Я І ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
НА ТЕМУ:”яК СТАТИ ТОЛЕРАНТНИМ.ТОЛЕРАНТНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЛЮДЕЙ,ЯКІ МАЮТЬ ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ.”
ПІДГОТУВАЛА ВЧИТЕЛЬ
ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ:
ЧОПЕЙ Л.М
Бережани 2018
Інтегрований урок з основ здоров’я, трудового навчання на тему
«ЯК СТАТИ ТОЛЕРАНТНИМ. ТОЛЕРАНТНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЛЮДЕЙ , ЯКІ МАЮТЬ ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ» .СТВОРЕННЯ ВІНОЧКА ТОЛЕРАНТНОСТІ.
Мета: з основи здоров’я:
підвищити рівень обізнаності молодших школярів з питань толерантності та моральності; пояснити, що всі люди різні, що відмінності роблять їх унікальними і цікавими для інших;
розвивати навички соціальної поведінки, виробляти принципи толерантної поведінки, вміння працювати у групах;
виховувати толерантне і позитивне ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров'ям.
З трудового навчання:
навчити виготовляти аплікацію «Український віночок толерантності»; вдосконалювати навички роботи з кольоровим папером та клеєм.
Обладнання. Підручник «Основи здоров’я» для 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів І.Д. Бех, Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, С.В. Страшко; презентація «Толерантність», кольорові олівці, пелюстки з кольорового паперу, картки із завданнями для роботи в парах та групах, аркуш паперу; конверти із деталями аплікації на кожного учня, клей.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання гостей.
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Проблемна ситуація
На екрані – Картинка з підручника “ Чия їжа смачніша.”(Слайд 1).
Уявіть собі що ви стали випадковими свідками такої картини: посеред галявини лев мавпа жирафа і буйвол. Вони голосно і довго сперечаються мало не б’ються.
-Як ви думаєте, чому?
-А чи є у світі їжа яка смакує всім?
-А якби в такій ситуації опинились ви чи змогли б ви уникнути суперечки? Як
(Слайд 2)
А тепер уявіть нашу велику планету, на якій живуть люди різних національностей і їх багато. Кожна нація має свою мову, звичаї ,національні страви. І щоб уникнути конфліктів між народами, треба поважати ці відмінності, треба вміти приймати поведінку і спосіб життя інших людей, звертати увагу на те ,що зближує людей ,а не роз’єднує. А щоб так чинити, треба бути толерантним.
-Отже, тема нашого уроку : Толерантність.
-Запрошуємо всіх присутніх підтримати наше прагнення вчитись бути толерантними і долучитись до нас, прикріпивши собі емблему як у нас.
Дякуємо. Оплески.
І якщо у нас ще можливо не все вдасться, то просимо бути до нас толерантними.
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
1.Повторення знань учнів. Бесіда.
Зовсім недавно відмічали Міжнародний день толерантності. Ми з вами створювали колажі, проводили бесіду. Чи можете згадати, коли це було.
(Слайд 3)
Молодці! А тепер уважно роздивіться слайд. Кого ви там побачили? Які відмінності зображені? Правильно. Це інваліди, тобто люди з обмеженими можливостями, які особливо потребують толерантного ставлення до себе.
-То що ж таке ТОЛЕРАНТНІСТЬ?
(Слайд 4)
2.Мозковий штурм. Відповіді дітей.
За допомогою скористайтесь деревом толерантності в підручнику на ст. 62
3.Міні- бесіда.
Толерантність — це терпимість і повага до інших людей, які мають не такі, як у тебе, погляди, думки, звичаї, стан здоров’я, спосіб життя, тощо.
Толерантність (від лат. tolerantia) — терпіння, прийняття іншої людини такою, якою вона є, зі всіма її достоїнствами і недоліками.
Це шлях до згоди, миру і гармонії.
А в теперішній час це особливо актуально.
Толерантність є важливою рисою характеру людини. Щоб виховати в собі толерантність, потрібно:
поважати думки, переконання, ідеї іншої людини, незважаючи на те, що вони не збігаються з твоїми;
сприймати людей такими, якими вони є, розуміючи, що люди різні;
спиратися на те, що об’єднує, а не роз’єднує людей.
4. Робота з підручником с.61
. Висновок. Бути толерантним – означає поважати відмінності, які існують між людьми.
IY.ЗАКРІПЛЕННЯ.
1.Робота з казками. Як вчинили герої даних казок?
Казка “Про двох ведмежат”
Казка “Гидке каченя”.
Казка” Про двох цапків”.
Казка “Зайчикова хата”.
Казка” Рукавичка”.
2.Робота в парах.
Визнач, чи вмієш ти бути толерантним.
На столах картки із завданнями.
Визнач, чи умієш ти бути толерантним.
● Молодший братик зламав твою іграшку. Ти…
□ Засмутишся, але пробачиш.
□ Вдариш його.
● Ти посварився зі своєю сестричкою.
□ Спробуєш помиритися.
□ Будеш ображатися і мстити їй.
● Тобі не хочеться йти на прогулянку з рідними.
□ Ти влаштуєш істерику.
□ Підеш з ними гуляти.
● У Карима інший колір шкіри
□ Ти поводитимешся зверхньо.
□ Це не може бути причиною поганих відносин.
● До тебе підходить інвалід.
□ Ти відійдеш від нього і не знайдеш, що сказати
□ Ти розмовлятимеш з ним, як з рівним.
● Твій товариш погано одягнений.
□ Будеш з нього кепкувати.
□ Це не є важливим для дружби.
● Жінка похилого віку йде повільно.
□ Ти відштовхнеш її, щоб швидше пройти.
□ Ти допоможеш їй і потримаєш двері, щоб вона змогла пройти першою.
— Подумайте, у яких випадках, на вашу думку, не можна бути толерантними?
3. Розповідь учителя
- Ви, напевно, зустрічали на вулиці, у магазині, у поліклініці, у транспорті людей, які мають проблеми зі здоров’ям,— сліпих, глухих, німих, інвалідів на візках та ін. Не глузуйте з них, не ображайте і застерігайте від цього своїх друзів, надавайте таким людям посильну допомогу.
А так як я переживаю щоб ви були здоровими тож давайте відпочинемо.
Y.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. (Слайд)
3. Робота з підручником
Ви успішно пройшли письмовий іспит на толерантність. З’ясуємо чи витримали учні іншого класу свій іспит на толерантність. В 2 класі ми читали оповідання Василя Сухомлинського «Горбатенька дівчинка». Перегляньте швиденько в підручнику цей твір.
- Чим незнайомка відрізнялася від дітей?
- Як почувається людина, коли потрапляє туди, де вона «не така, як усі» ?
-Чи здали діти іспит. Відповіді дітей.
Ці люди потребують не тільки толерантного ставлення, а й терпіння, розуміння та любові оточуючих. Пригадайте «золоте правило» спілкування: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб люди ставилися до тебе».
4.Робота в групах.
. Кожна група дітей попробує створити свою квітку толерантності. З цих квіток ми створимо український віночок.
КОМПОЗИЦІЯ ВІНОЧКА.
.Присутні гості приєднуються до колективної роботи і створюють серце толерантності.
ПЛАКАТ. КОМПОЗИЦІЯ СЕРЦЯ.
АНАЛІЗ РОБІТ.
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
То що з сьогоднішнього уроку ми покладемо у свій сундучок. Над чим варто задуматись. А що потрібно викинути в сміттєве відро. ПЛАКАТИ. (Слайд)