Презентація "Як виготовляти мило у домашніх умовах"

Про матеріал
Мета досліду: -розглянути поняття про мило та миючі засоби -ознайомитись із особливостями синтетичних миючих засобів -розглянути класифікацію синтетичних миючих засобів -ознайомитись з різними видами мила -ефективністю миючих засобів -з’ ясувати небезпечність миючих засобів -порівняти властивості мила та миючих засобів у твердому та м’якому стані води -дослідити з чого і як виготовляють мило Очікуванні результати: *Знати: склад і будову мила та синтетичних миючих засобів *Вміти: розрізняти види мила і миючих засобів та ефективність їх дії *Розуміти: - з’ясувати роль синтетичних миючих засобів та їх вплив на довкілля і живі організми
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Всеукраїнській конкурс експерементально-дослідницьких робіт з природознавства « Юний дослідник» Номінація ‘’ Основи здоров’я ’’ Підготував презентацію учень під керівництвом вч. початкових класів : Пріску Т. В.

Номер слайду 2

Тема:Мило. Мийні засоби

Номер слайду 3

Мета: розглянути поняття про мило та миючі засоби ознайомитись із особливостями синтетичних миючих засобів розглянути класифікацію синтетичних миючих засобів ознайомитись з різними видами мила ефективністю миючих засобів з’ ясувати небезпечність миючих засобів порівняти властивості мила та миючих засобів у твердому та м’якому стані води дослідити з чого і як виготовляють мило

Номер слайду 4

Очікувані результати *Знати: склад і будову мила та синтетичних миючих засобів *Вміти: розрізняти види мила і миючих засобів та ефективність їх дії *Розуміти: - з’ясувати роль синтетичних миючих засобів та їх вплив на довкілля і живі організми

Номер слайду 5

Мило Мило – розчинна у воді мийна речовина. Як хімічний продукт являє собою відносно складне з’єднання жирних кислот з лугами, а за своєю будовою відноситься до класу солей. Випускається в твердому стані, рідкому, а також у вигляді порошку і гранул. А коли ми говоримо «мийний засіб» , то маємо на увазі речовину, виготовлену із синтетичних матеріалів.

Номер слайду 6

Історія виробництва мила Тверде мило було винайдене у 1170 році і являло суміш жиру та попелу У XIV – XVст. у Франції з'явились перші мануфактури по виробництву мила. В Україні перший цех по виробництву мила відкрився у 1445 році у Львові.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Синтетичні миючі засоби  виробляються шляхом з'єднання різних хімічних речовин в складному виробничому процесі. Нафтопродукти, жири, смоли та інші компоненти входять в складний склад цих речовин. Вони випускаються на хімічних заводах зі спеціальним обладнанням. Ті складові миючих речовин, які надають дійсно ефект очищення, називаються поверхнево-активними речовинами, скорочено ПАР.

Номер слайду 12

У складі миючих засобів присутні такі шкідливі речовини, як: хлор, діоксид сірки, етиленгліколь, поверхнево-активні речовини (ПАР), фенол, формальдегід, ацетон, аміак, ензими, оптичні відбілювачі, абразивні речовини, ароматизатори. І це далеко не повний список отруйних речовин. Багато які з них представляють небезпеку, як для людини, так і для навколишнього середовища.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Лабораторний дослід 1 Тема: Порівняння властивостей мила та синтетичних миючих засобів у твердому та м’якому стані води Мета: дослідити та порівняти фізичні властивості мила та миючі засоби Речовини та обладнання: мило, миючі засоби, скляний посуд, вода кімнатна та дощова.

Номер слайду 17

Завдання У 4 банки налийте по 50мл води беріть натерте мило та помістіть його у банку з дощової та простої води беріть стільки ж прального порошку, помістіть його у банку з дощової води та простої

Номер слайду 18

Закрийте усі банки кришкою та ретельно струшуйте вміст протягом 1 хвилини Залиште банки в спокої на 3 хвилини та порівняйте: Розчинність речовин Наявність (відсутність) осаду Піно-утворення

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Висновок досліда Мило та синтетичні миючі засоби взаємодіють із водою, але не розчиняються. Відбувається піно-утворення але більше у миючих засобів і у банці з дощовою водою, адже вона не містить стільки мінеральних речовин як питна вода. Також після відповідного часу можемо спостерігати за осадком цих речовин на дно банці.

Номер слайду 22

Лабораторний дослід 2 Тема: Виготовлення мила в домашніх умовах. Мета: дослідити з чого і як виготовляється мило.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Для того щоб виготовити мило в домашніх умовах потрібно:

Номер слайду 25

Крім зазначених інгредієнтів, можна додати також , дрібно змолоті вівсяні пластівці, вершки або якісь висушені трави, якщо ви хочете зробити мило з легким ефектом скрабу. Наприклад, квітки ромашки або календули. Вони додадуть милу гарний жовтуватий колір, і можна буде обійтися без барвника.

Номер слайду 26

Номер слайду 27

1. Маємо зважити 50 грам мила яке не пахне і немає кольору. Для того щоб можна було ввести в основу всі компоненти, її потрібно попередньо розтопити. Робиться це на водяній бані або за допомогою мікрохвильової печію. Я вибрав перше і кожні 20-30 секунд дивився на стан основи. Як тільки вона повністю перетворилося в рідину, відразу її дістав. Перегрів основи і тим більше її кипіння не рекомендується!

Номер слайду 28

2.Коли основа буде готова, додаємо в неї 2-3 краплі олії кокоса. Більше бажано не класти: мильна основа і так містить достатню кількість масел, і якщо ви додасте більше зазначеної кількості, надлишок може просто виступити на поверхні готового мила. 3.Тепер додаємо приблизно 3-4 краплі ароматизатора болгарської рози. 4.Капаємо близько 2-3 крапель червоного барвника.

Номер слайду 29

5. Добре перемішайте мильну основу протягом декількох секунд, щоб барвники добре розчинилися.

Номер слайду 30

Тепер виливаємо основу в формочку. Часто зверху мила виникають бульбашки і для того щоб від них позбутися нам знадобиться спирт. Просто кілька разів збризніть їх, і верх мила стане рівним.

Номер слайду 31

Мило буде готово вже дуже скоро - через 2-3 години. З силіконових форм воно дістається дуже легко, потрібно просто натиснути на неї. Порада: Якщо ви не збираєтесь відразу користуватися приготованим милом і хочете упакувати його у поліетилен, дайте милу добро висихнути протягом доби, щоб зайва волога випарувалася.

Номер слайду 32

Висновок досліда: А ось і моє готове ароматне мило - як бачите, зробити його дуже просто! Для мене цей дослід був цікавим, адже я навчився як виготовити мило для особистої гігієни в домашніх умовах і з натуральних продуктів. Ми всією сім’єю порадились і від тепер будемо користуватися лиш милом зроблене мною.

Номер слайду 33

Мої роботи, і одну із них хочу вам сьогодні презентувати.

Номер слайду 34

Висновок роботи Завдяки навчальному проекту “Виготовлення мила”, у мене з’явилося нове хобі. Я планую вдосконалювати рецепти і кожного разу дивувати родину новим ароматом та властивостями. Я мрію в майбутньому бути винахідником і на цьому не зупинюсь, буду розвиватися далі. Хочу відкрити власний маркет під назвою «AQUASAPONE» з натуральною продукцією. Ці товари зарекомендують себе як ефективні та безпечні засоби, які дозволять заощадити сімейний бюджет. Тому що, чистота - запорука здоров’я.

Номер слайду 35

ppt
До підручника
Основи здоров’я 3 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В.С., Страшко С. В.)
Додано
7 листопада
Переглядів
52
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку