Розширюємо й уточнюємо знання про зміни в житті риб навесні; розвиваємо спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати; виховуємо любов до природи, дбайливе ставлення до
тварин.
Розповідь вчителя Щойно на водоймах скресне крига, прогрівається вода, риби піднімаються з дна водойм ближче до поверхні.
Номер слайду 4
Розповідь. Незабаром почнеться нерест. Риби шукають затишні місця для відкладення ікри, якої потім вилуплюються мальки. У цей час рибалити заборонено. Адже саме тоді риби відкладають ікру.
Номер слайду 5
Словничок. Нерест – процес відкладання ікри самицями риб. З ікринок виходять виходять малі рибки – мальки.
Номер слайду 6
Від чого залежить початок нересту?Період початку нересту залежить від температури води. Мальки та ікринки дуже чутливі до тепла та холоду.
Номер слайду 7
Від чого залежить початок нересту?Першими йдуть на нерест щуки відразу, як закінчиться льодохід. Потім настає час для нересту у ляща, плітки, окуня.
Номер слайду 8
Коли добре прогріються водойми, йдуть на нерест коропи, карасі й лини
Номер слайду 9
Пояснення Під час нересту риби шукають особливі місця – нерестилища
Номер слайду 10
Де нереститься риба ?Полюбляють лускаті обирати тихі заплави попід берегами , або зарослі густої водяної рослинності. Тобто місця, де немає бурхливої течії, яка б могла змити ікру. Сазани, річковий окунь, сом кращих місць для нересту не вишукують, а нерестяться там, де живуть.
Номер слайду 11
Чи піклуються риби про своє потомство?Здебільшого після нересту риби не піклуються про своїх майбутніх нащадків, кидаючи ікру напризволяще.
Номер слайду 12
Чи піклуються риби про своє потомство?Але щука і судак охороняють свою ікру доти, доки з неї не вилупляться мальки.
Номер слайду 13
Назви рибу Сом Щука
Номер слайду 14
Назви рибу Окунь Короп
Номер слайду 15
Для роздумів. Чому під час нересту заборонено рибалити?
Номер слайду 16
Поясни приказку. Щука – риба навесні хвостом лід пробила.