Презентація "ЯСКРАВА ЗОРЯ ГАЛИЦЬКОЇ ЗЕМЛІ"

Про матеріал

Презентаційний ознайомлювальний матеріал про Маркіяна Шашкевича стане потрібним доповненням до уроків чи літературних вечорів про відомого діяча "Руської трійці".

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Яскрава зоря галицької землі Маркіян Шашкевич 1811-1843 Підготувала Дуда Лариса Степанівна

Номер слайду 2

2011 – рік М. Шашкевича

Номер слайду 3

    

Номер слайду 4

Садиба дружини Маркіяна Шашкевича   Маркіян Семенович Шашкевич народився 6 листопада 1811 року  в селі Підлисся Золочівського повіту на Львівщині в сім҆ї священика. Початкову освіту здобув у дяка, потім навчався в Золочівській німецькій школі, у Львівській та Бережанській гімназіях. 

Номер слайду 5

Церква, у якій був настоятелем батько М. Шашкевича

Номер слайду 6

У Тернопільському обласному архіві відкрито виставку про Шашкевича. Окремим розділом виставки виділили тему про навчання громадського діяча у Бережанській гімназії на Тернопільщині. Там встановили меморіальну дошку поетові.

Номер слайду 7

Особливо цінним екземпляром є примірник із накладу "Русалки Дністрової", який був перевиданий до 100-річного ювілею письменника в 1910 році у Тернополі. Також на виставці є експозиція із фотографій пам'ятників Маркіянові Шашкевичу в місті Золочеві, на батьківщині поета, у Львові та фото музею-садиби, де він народився і проживав у селі Підлисся.

Номер слайду 8

Подібно до рибалок, які стали Христовими апостолами і словом своїм струснули старим світом, Шашкевич став апостолом нашого національного пробудження і струснув свідомістю мільйонів русинів-українців. † Блаженніший СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК, Верховний Архієпископ Києво-Галицький

Номер слайду 9

Упродовж поколінь мешканці села Нестаничі берегли все, що пов'язане з Маркіяном Шашкевичем. Тут його дух: і в церкві, і в дзвонах пам'яті Шашкевича, і в цьому музеї-садибі. Але сьогодні залежить від нас, чи дух Шашкевича ширитиметься Львівщиною, Україною, а не тільки в цьому селі й на Білій горі Підлисся.  Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич

Номер слайду 10

Обкладинка «Русалки Дністрової»,виданої в Будимі 1837 року.

Номер слайду 11

Могила поета на Личаківському цвинтарі

Номер слайду 12

Пам'ятник поетові в Золочеві

pptx
Додано
23 вересня 2018
Переглядів
673
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку