Презентація за темою: §36. Грецькі колонії. 6-й клас. Предмет: Інтегрований курс історії.

Про матеріал
Презентація за темою: §36. Грецькі колонії. 6-й клас. Предмет: Інтегрований курс історії.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

6-й клас (Інтегрований курс історії).§36. Грецькі колоніїКарпенко Артем Миколайович. Харків - 2023

Номер слайду 2

План: Грецькі колонії;Відносини з місцевими жителями;Царства.

Номер слайду 3

1. Грецькі колонії. У VIII—VI ст. до н. е. греки почали активно засновувати нові поселення на берегах Середземного та Чорного морів. Причиною переселення стало те, що населення Еллади зростало, і  селянам не вистачало земель, щоб усіх прогодувати. Цей період отримав назву Велика грецька колонізація. Керівництво грецьких полісів допомагало здійснювати ці переселення. У  такий спосіб воно позбувалося нічим не зайнятих людей. Також місто заробляло на будівництві суден для переселенців. Колонізація — процес заснування поселень вихідтериторіяхцями з  одних країн на нових. Запам’ятай

Номер слайду 4

У  пошуках нових місць для поселення й  торгівлі з  місцевими жителями греки рухалися вздовж берегів. Знайшовши зручне місце, вони організовували там поселення, яке нагадувало типовий грецький поліс. Колоністи не залежали від міст, звідки вони прибули (метрополій). Проте вони підтримували з  ними торговельні та культурні зв’язки. Кожне місто­колонія мало всі складові частини поліса в Елладі: агору, акрополь, порт, оборонні стіни, а  також сільську округу — хору, яка забезпечувала його жителів необхідними продуктами харчування.

Номер слайду 5

Запишіть до зошита: Агора́ — у давньогрецьких містах-державах базарна площа й місце для народних зборів, осередок суспільного життя. Навколо агори розташовувались храми, державні установи (монетний двір, суд),  майстерні, торговельні крамниці. Акрополь (від грец. άκρως та грец. πόλις — «верхнє місто») — височинна частина давньогрецького міста. Звичайно акрополь — місце первинного поселення, навколо якого поступово розросталось менш захищене «нижнє місто». Хора  (дав.-гр. χώρα ‘простір, місце, земля, країна) — сільськогосподарська околиця античного поліса, структурно була частиною більшості полісів.

Номер слайду 6

2. Відносини з місцевими жителями. Життя населення земель, куди прибували греки-колоністи, дуже змінювалося. Від греків жителі колоній перейняли гончарний круг, виплавку заліза, металеві гроші, письмо, а  також культуру вирощування винограду та маслин. Сусідами грецьких міст-колоній на території сучасної України були племена кіммерійців та скіфів. На їхнє замовлення греки виготовляли золоті вироби, а  скіфи продавали їм зерно, отримане від землеробів лісостепової смуги. Це зерно, а  також те, що було самостійно вирощене в  хорах, міста-колонії продавали до Еллади. Сусідство із греками настільки вплинуло на кіммерійців та скіфів, що вони теж почали засновувати свої міста  — Кіммерік та Неаполь Скіфський. Певний час скіфи навіть контролювали грецькі поліси в  Криму (III—II  ст. до н.  е.).

Номер слайду 7

3. Царства. Багато полісів Північного Причорномор’я були демократіями або олігархіями, але також тут існували дві могутні держави  — Боспорське та Понтійське царства. Розквіт Боспорського царства припадає на IV—III ст. до н.  е. Воно об’єднувало кілька полісів, йому належали весь Керченський півострів, населений скіфами, Таманський півострів, пониззя Кубані та Східне Приазов’я. Столиця царства  — місто Пантікапей  — було центром торгівлі, рибного промислу та ремесел. Місто володіло верфями, які вміщували до 30  суден. Продавали рибу, шкури та у величезній кількості зерно. Купували вино, маслинову олію, предмети мистецтва. Вироби власне боспорських ремісників продавали переважно в  інших містах-колоніях, усередині самого царства або варварським племенам. Понтійське царство виникло на руїнах Перської імперії. Воно розташовувалося на північному узбережжі Малої Азії, а в часи свого розквіту в I ст. н. е. контролювало Крим, Кубань та грецькі колонії на узбережжі Чорного моря. Такого територіального розширення воно набуло за правління царя Мітридата IV Євпатора, але після його смерті одразу занепало. Спочатку ці землі потрапили під владу Римської імперії, а  у  III—IV ст. н.  е. були зруйновані навалою кочівників зі сходу.

Номер слайду 8

Висновок: У часи Великої грецької колонізації греки масово засновували свої поселення на берегах Середземного та Чорного морів. Новозасновані поселення називалися колоніями. Вони були політично незалежними від метрополій. Основний прибуток міста-колонії мали від торгівлі з місцевим варварським населенням та полісами Еллади.

Номер слайду 9

Запитання: Якими були причини Великої грецької колонізації?Що перейняли жителі колоній від самих греків?З якого дорогоцінного матеріалу греки робили вироби на замовлення?

pptx
Додано
26 квітня 2023
Переглядів
396
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку