Про матеріал
Дідківська С.О на основі конспекту Мосейчук О.
Тема: Захист даних. Безпечне зберігання даних. Резервне копіювання та відновлення даних
Резервна копія — копія окремих файлів, групи файлів або всього диска, що збережена на іншому носії, для наступного відновлення в разі руйнувань, псування або втрати даних на основному носії.
Розрізняють такі типи резервних копій:
- резервна копія операційної системи. Дуже корисна річ, якою часто нехтують навіть досвідчені користувачі. Потрібно встановити операційну систему, драйвери та необхідні програми. Потім зробити резервну копію налагодженої операційної системи й за потреби (вірусна атака або просто захаращення системи) відновити резервну копію. Це займає набагато менше часу, ніж нова установка й налаштування операційної системи. Здебільшого для резервного копіювання операційної системи використовують спеціальні програми або засоби;
- резервна копія логічного диска (розділу);
- резервна копія окремих файлів і папок — найпоширеніший спосіб резервного копіювання.
Резервне копіювання та відновлення даних є різновидом операцій збереження даних зі своїми особливостями.
- При збереженні даних ми найчастіше маємо справу з одним або декількома файлами. При резервному копіюванні зазвичай об'єктом копіювання є набір великої кількості файлів, папки або диски.
- Резервне копіювання завжди проводять на інші носії — на DVD-диск, флеш-накопичувач, мережеві ресурси, відмінні від тих, з яких копіюють. Не можна розміщувати резервну копію файлів на тому самому диску або диску, де встановлена операційна система.
- При резервному копіюванні збереження даних для користувача комп'ютера є більш важливим, ніж у випадку окремого файла чи файлів. Тому для таких випадків використовують спеціальні засоби — програми для резервного копіювання даних.