Комунальний заклад "Луцька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 12 Луцької міської ради Волинської області"Захист проектів із теми “Розвиток судноплавства й повітроплавання. Дослід Торрічеллі. Спостереження за зміною атмосферного тиску. Насоси” (Взаємодія тіл. Сила)
Номер слайду 2
Чому сталевий цвях тоне у воді, а корабель, корпус якого виготовлений зі сталі, плаває? -Чому м'яч, який занурили у воду й відпустили, вискакує над поверхнею води? Чому вареники через деякий час після того, як їх укинути в окріп, піднімаються на поверхню? -Риби мають спеціальний плавальний міхур, який дає їм змогу спускатися і підніматися у воді. Як це відбувається?-Чому не можна потонути в Мертвому морі?-Чого ми досягаємо, коли набираємо якомога більше повітря в легені під час плавання?
Номер слайду 3
Номер слайду 4
FА =ρр g. Vтіла
Номер слайду 5
Тіло найбільшої тварини на землі – кита досконало пристосоване до життя у воді. Найбільший представник загону китоподібних – синій кит. Його маса досягає 130 тонн, він здатний розвивати у воді швидкість до 37 км/год. Для порівняння вкажемо, що моторний човен МКМ може розвивати швидкість до 30 км/год.
Номер слайду 6
Всі судна занурюються на глибину, яка називається осадкою. Найбільшу допустиму осадку позначають на корпусі судна червоною лінією, яку називають ватерлінією. Водотоннажність судна - це вага витиснутої судном води, яка дорівнює силі тяжіння, що діє на судно з вантажем, при його зануренні.
Номер слайду 7
Що чинить більший тиск: жало бджоли під час укусу людини чи танк на поверхню дороги? Чому кулька, винесена з кімнати на вулицю взимку стає слабо надутою? Чому пляшки з газованою водою є джерелом небезпеки під час польоту на повітряній кулі?
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Домашнє завдання: § 31, вправа 31 №2, 5. Підготуватися до лабораторної роботи №10.