Ледве дихнуло весняним теплом, все в природі оживає, неначе одягається в коштовні шати.
Номер слайду 3
Ясне сонечко покликало в гості весну. У небесній блакиті пливуть білосніжні хмаринки.
Номер слайду 4
Все на Землі пробуджується до нового життя, все навколо оновлюється після зимового сну.
Номер слайду 5
Повітря наповнюється духмяним запахом рослин.
Номер слайду 6
У лісі ще де-не-де залишилися останні острівці снігу.
Номер слайду 7
Під першими сонячними променями вперто і наполегливо пробивають товстий килим торішнього листя перші вісники весни – першоцвіти.
Номер слайду 8
Їх стеблинки ще тендітні, тоненькі, листочки легкі і ніжні. Квіти милують око і наповнюють усе навколо неймовірним ароматом.
Номер слайду 9
Цвітіння- відповідальна пора в житті рослин і час великої уваги до них людей. Не страшні першоцвітам ні морози, ні холодні вітри, а тільки – люди.
Номер слайду 10
Багато людей спішать до лісу помилуватися неповторною красою природи, вдихнути аромат перших весняних квітів.
Номер слайду 11
Але не всі люди ходять до лісу милуватися, дехто має наміри наживитися і тим самим знищує квіти.
Номер слайду 12
Багато першоцвітів віднесено до числа рідкісних рослин, які знаходяться на межі зникнення і занесені до Червоної книги України.
Номер слайду 13
Збір цих рослин законодавчо обмежений або заборонений і несе за собою накладання штрафу. Стаття 90 Кодексу України про адміністративні порушення.
Номер слайду 14
Першоцвіти потрібно знати, насолоджуватися їхньою красою і ароматом.
Номер слайду 15
Підсніжник у народі називають молочною квіткою або сніговим дзвіночком. Ця квітка є багаторічною цибулинною рослиною, яка росте у листяних лісах та чагарниках у Карпатах та західних лісових та лісостепових районах.
Номер слайду 16
Ряст щільний переважно багаторічна зілляста рослина з родини Руткових з підземними шишками-бульбами або бульбами з розгалуженим коренем.
Номер слайду 17
Крокус. На гірських луках і галявинах, на степових і кам’янистих схилах з березня до середини квітня радує людське око крокус. У народі ці квіти називають брандушками, маслянками або серенками.
Номер слайду 18
Білоцвіт весняний. Ця ранньовесняна квітка людям відома ще з давніх-давен. Часто її зображення можна зустріти на родових гербах, поштових марках, що свідчить про велику пошану до неї.
Номер слайду 19
Медунка. Назва «медунка» – не випадкова. Це дійсно медоносна рослина. Нектару в її квітках міститься багато. Причому це один з найбільш ранніх медоносів, а тому і найцінніших.
Номер слайду 20
Якщо у вас з’явиться бажання зірвати первоцвіти, не поспішайте, замисліться – вони можуть зникнути з цього лісу, з нашої Землі.
Номер слайду 21
Чи хотіли б ви цього?
Номер слайду 22
Прислухайтеся до свого серця і до поклику своєї душі.
Номер слайду 23
Спілкуйтеся з природою, вивчайте її, вірте у її лікувальні властивості – і вона подарує вам немало радості.
Номер слайду 24
Первоцвіти в малюнках
Номер слайду 25
Захистимо первоцвіти. Збережемо неповторну красу нашої природи.
Номер слайду 26
ПАМ’ЯТКА1. Не рвіть першоцвіти, а тільки милуйтеся ними!2. Майже усі види першоцвітів занесені до Червоної книги!3. Їх кількість у природі щороку зменшується!4. Торгівля першоцвітами заборонена!5. Свідомо відмовтеся від купівлі квітів!6. Станьте на захист першоцвітів!7. Цінуйте кожну рослину!