Презентація " Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу"

Про матеріал
Мета: - формувати в здобувачів правильне розуміння здорового способу життя; вивчення характеристик його компонентів; ознайомлення з традиціями, звичаями, ритуалами, обрядами, які характеризують спосіб життя українців; виховання патріотизму та інтернаціоналізму; поваги до традицій інших народів; розвиток аналітичного мислення, ерудиції, пам'яті здобувачів освіти.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу.

Номер слайду 2

Мета: - формувати в здобувачів правильне розуміння здорового способу життя;вивчення характеристик його компонентів;ознайомлення з традиціями, звичаями, ритуалами, обрядами, які характеризують спосіб життя українців;виховання патріотизму та інтернаціоналізму;поваги до традицій інших народів;розвиток аналітичного мислення, ерудиції, пам'яті здобувачів освіти.

Номер слайду 3

Яким є сучасне розуміння здоров’я людини?ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ - це стан фізичного, психічного та соціального благополуччя, що зумовлює здатність організму людини адаптуватись до мінливих умов середовища, а не лише відсутність захворювань.

Номер слайду 4

Фізичне (соматичне) здоров’яце стан благополуччя, що визначається  впорядкованістю будови й функцій організму людини та ступенем біологічної адаптації до умов довкілля. Фізичне здоров’я людини залежить від того, наскільки добре виконують свою роботу опорно-рухова, кровоносна, травна, нервова, видільна та інші системи організму.

Номер слайду 5

Здоровий спосіб життя – це система поведінки людини, що включає раціональне харчування, культуру руху, гігієну, творчу активність, періодичну зміну оточення, повноцінне сімейне життя, високоморальне ставлення до людей, до природи.

Номер слайду 6

Шкідливі звички:тютюнопаління, алкоголь, наркотичні засоби і т.д.

Номер слайду 7

Раціональне харчуваннявідмова від фаст-фуду та іншої шкідливої їжіконтроль ваги тіларегулярне споживання корисних продуктів із різних групдотримання оптимального режиму харчування за формулою: 3 основні прийоми їжі та 1 – 2 перекуси.

Номер слайду 8

Соломаха- густо зварене житнє борошно. Тетеря- густо зварене на квасі пшоно. Щерба- рідко зварене на рибній юшці борошно. Мамалига- тісто з проса чи кукурудзи. Загреби-коржі спечені на гарячому вугіллі

Номер слайду 9

13 серпня 1684 року на вулиці Domgasse, 6 у Відні відкрилася кав’ярня "Під синьою пляшкою" — перша у Центральній Європі. Її власником та ідейним натхненником став український козак Юрій Кульчицький. КАВА ПО ВІДЕНСЬКИЮрій Франц Кульчицький

Номер слайду 10

Фізична активністьщоденні рухові навантаженняуникати гіпер- та гіподинаміїдотримання власних норм фізичних навантажень.

Номер слайду 11

Ігрища, розваги, танці

Номер слайду 12

Режим праці та відпочинку Наші предки напружено працювали, їхніми основними заняттями було хліборобство, скотарство, рибальство, мисливство, городництво, садівництво, бджолярство. У неділю всі відпочивали. Раціонально організована праця та відпочинок чергувалися і позитивно впливали на здоров’я українців.

Номер слайду 13

Особиста та побутова гігієнаутримання тіла в чистотідотримання чистоти у побутірегулярний догляд за зубами, волоссям та нігтямидотримання правил споживання та приготування продуктів харчування.

Номер слайду 14

КУПАННЯ НЕМОВЛЯТЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ СОНЦЯ

Номер слайду 15

Духовне та соціальне здоров’я. Суспільства це надзвичайно широке поняття, що включає в себе багатогранні процеси, явища, пов'язані з духовною сферою життєдіяльності людей; сукупність ідей, поглядів, почуттів, уявлень людей, процес їх виробництва, розповсюдження, перетворення суспільних, індивідуальних ідей у внутрішній світ людини.

Номер слайду 16

Ознаками духовного та соціального життя є: Порядність. Людяне ставлення один до одного. Терпіння. Гуманізм. Вміння розуміти точку зору іншої людини. Об’єктивність у суперечціВміння об’єктивно оцінювати ситуацію

Номер слайду 17

Весілля та вінчання. Хрестини та пострижини

Номер слайду 18

Гріхом, побратимство

Номер слайду 19

Гармонійне подружнє життяодна із запорук фізичного і духовного здоров'я. Саме в духовній і психологічній близькості, взаємному коханні, розумінні один одного, спільного інтересу – людське щастя чоловіка і жінки. Турбота про дітей і домашній побут приносить у сім'ю радість, емоційно-психологічне задоволення.

Номер слайду 20

У традиційному українському рукоділлі, зокрема у вишиванні і ткацтві, наявні символи з язичницьких часів обереги й дерево життя. Вони, за віруваннями наших предків, охороняли родинне вогнище, духовне і фізичне здоров’я сім’ї, а відтак благополуччя народу.

Номер слайду 21

Шанобливе ставлення до дітей та батьків

Номер слайду 22

Психічне здоров’я – це стан добробуту, в якому людина здатна реалізовувати свій потенціал, долати щоденні стреси, ефективно й плідно працювати та робити внесок в життя своєї спільноти.

Номер слайду 23

Тести для виявлення ступеня стресу та стресостійкостіТест "Визначення ступеня схильності до стресу« Перед Вами 18 тверджень. Ви повинні визначити, якою мірою кожне твердження стосується вас. У відповідях використайте шкалу:1 — завжди; 2 — майже завжди; З—рідко; 4 — дуже рідко; 5 — ніколи.1. Не менше одного разу в день я їм гарячу їжу.2. Не менше чотирьох ночей на тиждень я сплю по 7-8 год.3. Я отримую від людей позитивний емоційний заряд, сам плачу людям тим самим.4. У мене є родичі, на яких я можу покластися.5. Я займаюся фізичною зарядкою не менш двох разів на тиждень.6. Я викурюю за день менше половини пачки сигарет.7. За тиждень я вживаю алкоголь менше п'яти разів.8. Моя вага відповідає моєму зростові.9. Моя зарплата відповідає моїм витратам.10. У мене багато друзів і знайомих.11. У мене є товариш, якому я можу довірити свої найпотаємніші думки.12. Моє здоров'я в нормі.13. Я можу вільно говорити про свої переживання, перебуваючи не в гуморі.14. Я обговорюю свої особисті проблеми з людьми, з якими спілкуюся.15. Не менше одного разу на тиждень жартую.16. Я здатний досить ефективно організувати свій час.17. Я випиваю менше як три чашки кави (чаю) на тиждень.18. Протягом дня мені вдається деякий час побути наодинці. 

Номер слайду 24

Обробка й оцінка результатів1. Підсумуйте отримані вами бали.2. Із загальної суми слід відняти 18:сума балів близько 25 свідчить про стресовість;40-65 — стресовість значного ступеня;більше 65 балів — Ви на грані зриву.

Номер слайду 25

А тепер перевірте, виконавши невеличкий тест, чи піддаєтеся ви впливу стресу. На кожне питання потрібно відповісти “так”, “ні” чи “іноді”.1.     Чи часто у Вас з’являється почуття втомленості?2.     Чи почуваєте Ви погіршення здібності зосередитися?3.     Чи помічаєте Ви, що ваша пам’ять стала гірше?4.     Чи є у Вас схильність до безсоння?5.     Чи часто Вас хвилюють болі в області хребта?6.     Чи бувають у Вас сильні головні болі?7.     Чи є у Вас проблеми з апетитом?8.     Чи помічаєте Ви, що відпочинок не дає очікуваного результату?9.     Чи скучаєте Ви на роботі?10.  Чи легко Вас вивести із себе?11.  Чи помічаєте Ви за собою схильність до надмірної суєти?12.  Чи буває, що Вам важко завершити думку?13.  Чи часто Ви перестаєте собі подобатися?14.  Чи часто Вам без видимої на то причини стає тривожно?15.  Чи часто Вам не хочеться бачити зовсім нікого?

Номер слайду 26

Після проведення цього тесту потрібно підбити підсумок за такими критеріями: “так” –2 бали, “іноді”– 1 бал, “ні” – 0 балів. За результатами тесту стрес поділяється на три рівня (низький/середній/високий). Низький (0-6 балів) Вам можна позаздрити, Ви неймовірно стресостійкі. У непередбачених інебезпечних ситуаціях Ви спокійні та розсудливі. Якщо Ви набрали від 0 до 2 балів, то Ви, скоріше за все, віднеслись до тесту поверхово, тому що така степінь не піддавання стресам – це дійсно неймовірно. Середній (6 -21 балів) Стреси Вам докучають, але особливих проблем не утворюють. Рівень стресу –середній. Це означає, що позбавлення від стресів не буде для Вас великою трудністю. Високий (21-34 балів) Рівень стресу – високий. Вам варто замислитися про наслідки. Якщо Ви незгущуєте фарби, то наслідки не за горами. Не нехтуйте своїм здоров’ям – Вам потрібно негайно змінити своє життя 

Номер слайду 27

https://www.youtube.com/watch?v=9n. Cv. EHht-0g

pptx
Додано
9 березня
Переглядів
50
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку