У Львові найбільший розквіт Ренесансу припадає на 70-90ті роки 16 ст. . Презентація "Золотий вік архітектурного ренесансу у Львові" наповнена світлинами найпопулярнішими кам'яницями Львова.
Золотий вік архітектурного ренесансу у ЛьвовіВиконала: Студентка ЛНУ ім. І. Я. Франка. Групи ФПШ-22 Якимович Андріана
Номер слайду 2
У Львові найбільший розквіт Ренесансу припадає на 70-90ті роки 16 ст. До найстаріших забудівель «золотого віку» львівського архітектурного Ренесансу належать будинки на Площі Ринок.
Номер слайду 3
Чо́рна кам'яни́ця, також кам'яниця Анчевських — житловий будинок № 4 на площі Ринок у ЛьвовіЗбудована 1577 року Петром Красовським.
Номер слайду 4
Будинок побудований наприкінці XVI століття (1593 р.). На початку XVII століття купець з Флоренції (Італія) Роберто Бандінеллі, одержавши львівське громадянство, купив цей будинок і започаткував тут класичну пошту європейського зразка. Саме за ім'ям купця будинок називають і тепер. Палац Бандінеллі
Номер слайду 5
Найбільше досягнення українського ренесансу у Львові - церкви. Ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці — храм, збудований у 1591–1629 рр. за планом Павла Римлянина на замовлення Львівського братства. Успенська церква – архітектурний ансамбль, що складається із трьох частин: Вежа Корнякта, каплиця Трьох Святих і власне самої церкви.
Номер слайду 6
Цікаве переплетення українського народного стилю з Ренесансним «Від уродин до смерті — лиш день, і якщо уповаєш на довголіття, то знай: довге життя твоє — день» Усипальниця родини Кампіанів. Роботи почалися у 1584 році на кошти львівського бургомістра Павла Кампіана. Примикає до північної стіни Латинського собору. Каплиця Кампіанів
Номер слайду 7
Каплиця збудована у 1609–1615 роках над фамільним гробівцем родини львівських патриціїв угорського походження Боїмів. Вівтар каплиціКаплиця Боїмів
Номер слайду 8
Комплекс монастиря та костелу Бернардинів, що знаходиться у Львові на площі Соборній, без сумніву можна назвати одним з найдавніших храмових комплексів Львова.1600–1630-ті рр. разом із будовою церкви святого Андрія поставали келії монастиря. Криниця св. Яна з Дуклі
Номер слайду 9
Церква св. Андрія Первозванного – центральна споруда так званого комплексу Бернардинців ,до якого належать також будівля давнього католицького монастиря, колона і криниця св. Яна з Дуклі. Архітектором був італієць Павло Римлянин — на фасаді церкви чітко прослідковується творчий почерк — звичний для нього ренесанс.
Номер слайду 10
Особливістю пам’яток архітектури є те, що в них ренесансний стиль поєднувався з українським народним стилем, який був перенесений з дерев’яного у кам’яне будівництво. Ренесанс потрапив до Львова не з терен Польщі, а напряму з Італії. Тому ренесансний шарм багатьох будівель справляє на гостей міста, та навіть на його мешканців, чи не найбільше враження.