Шкільне насильство — вид насильства, при якому має місце застосування сили (примус) між дітьми . Насильством є будь яка поведінка , яка порушує права іншої людини.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Що таке “булінг”? Булінг (від англ. bully— хуліган, залякувати) – форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи, тощо
Номер слайду 5
Форми булінгу Фізичний булінг – штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, стусани, ляпаси,«сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо. Економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо. Психологічний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти,маніпуляції, шантаж тощо.
Номер слайду 6
Форми булінгу Сексуальний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти тощо. Кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу інтернет, цькування через соціальні мережі).
Номер слайду 7
“Як справитися з булінгом дитині ?» Зберігай спокій і обійди ситуацію Розкажи дорослому, якому ти довіряєш про те, що трапилося, або повідом про це анонімно Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти одинокий Зателефонуй на «гарячу лінію»