Презентацію на тему "Що таке громадянська освіта? Як пов’язані громадянська освіта і історія"

Про матеріал
Навчальна презентація для учнів 7 класу на тему: "Що таке громадянська освіта. Як пов’язані громадянська освіта і історія"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Що таке громадянська освіта?Як пов’язані громадянська освіта і історія

Номер слайду 2

Громадянське освіта – це наука, яка вивчає суспільство та права і обов’язки громадян, які мешкають у певній країні. Суспільство складається з населення певної країни – громадян. І в давні часи, і за сучасності, кожна людина має свою роль у суспільстві , а також права та обов’язки. ЦЕ ЦІКАВО!Починаючи з первісного суспільства кожна людина робила щось корисне для іншого, виходячи з власних можливостей – чоловіки виконували найважчу роботу, займалися мисливством та землеробством, жінки – готували іжу та доглядали за родиною, діти – займалися збиральництвом. Трохи пізніше люди, які займалися певним видом діяльності – землеробством, скотарством, ремісництвом, тощо – почали об’єднуватися у групи – громади, щоб разом виконувати спільну справу, звідкіля і бере свій початок слово «громадянин»У ХІХ ст. слово «громада» у нас, на Україні, набуває нового значення - відомі митці, письменники, поети, вчителі об’єднувалися у гуртки та спільноти, аби захистити права українців, їх мову, культуру та традиції

Номер слайду 3

Виходячи з цього, громадяни – це свідомі люди, які дотримуються існуючих у суспільстві законів і дбають про свою країну. У різі часи такими видатними українцями, нашими пращурами, були: князь Володимир Великий, який зробив все можливе для об’єднання слов’янських племен, укріпив кордони Русі-України, створив золоті та срібні гроші – златники та срібники, на яких вперше було зображено герб України – тризуб, а також охрестив Русь, впровадивши християнство у 988 році.

Номер слайду 4

Данило Галицький, який розбудовував і розвивав створені Романом Великим Галицьке і Волинське князівства та зумів об'єднати під своєю владою значну частину етнічних українських земель. Могутній та славетний князь Данило Романович побудував такі міста як Холм, Львів, Кременець, Данилів, Стіжок і Дорогочин. Був видатним політиком і могутнім правителем свого часу, успішно налагоджував зв'язки з Західними державами, шукав потенційних союзників у боротьбі з монголами і після коронації Папою Інокентієм Четвертим став першим королем України-Руси.

Номер слайду 5

Богдан-Зиновій Хмельницький – один з найславетніших українських гетьманів, який очолив Національно-визвольну війну українського народу 1648-1657 рр., аби захистити права, традиції і культуру українського народу

Номер слайду 6

Тарас Григорович Шевченко, провідний письменник і талановитий художник ХІХ ст., який намагався захистити рідний народ справжнім «вогнем та мечем» свого палкого слова

Номер слайду 7

Михайло Грушевський – одна з найвидатніших постатей в історії України початку ХХ ст. - Михайло Сергійович Грушевський, який вперше науково обґрунтував право українців на самостійну державу та показав етнічну відмінність українського народу від російського у своїй багатотомній праці «Історія України-Русі».

Номер слайду 8

І, безперечно, найшанованішими українцями нашого, ХХІ ст., є наш чільний Президент України - Володимир Олександрович Зеленський та мужні воїни ЗСУ, разом з якими ми впевнено крокуємо до Перемоги над ворогом!

Номер слайду 9

Про те, як наші пращури у давнину створювали перші закони, аби окреслити роль кожної людини Отже, підбиваючи підсумки сьогоднішнього уроку, ми можемо зазначити, що громадянська освіта безпосередньо пов’язана з історією. Про те, як наші пращури у давнину створювали перші закони, аби окреслити роль кожної людини у суспільстві, ми дізнаємося саме завдяки історії і історикам, які досліджують писемні джерела – билини, казки, міфи, хроніки та літописи. Історія вивчає та аналізує причини, які тим чи іншим чином впливали на політичний, соціально-економічний та культурний розвиток тієї чи іншої країни у різні хронологічні періоди, натомість головною метою науки громадянська освіта є ознайомлення людей з їх правами та обов’язками у сучасному суспільстві, спираючись на інформацію, опрацьовану істориками. Тому «співпраця» громадянської освіти з історією, яка теж досліджує життя людського суспільства, є, безперечно, і необхідною, і корисною.

Номер слайду 10

До наступної зустрічі, дякую за увагу!Міцна та потужна держава не може існувати без правової основи. Чим ліпше людина знає свої права та обов’язки, тим легше їй спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми. Люди є соціальними істотами, ми не можемо обійтися без спілкування у повсякденному житті, тож нам необхідно навчитися це робити правильно, і як саме це зробити ми з вами дізнаємося на наступному уроці, а саме: як розвиток суспільства впливає на загальний добробут певної країни.

pptx
Додано
6 січня
Переглядів
93
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку