Вишиванка -символ державності

Про матеріал
Вишиванка – символ здоров'я, краси, щасливої долі, родової пам'яті, національної гордості, порядності, чесності, любові, святковості; оберіг. Вона символ українця і України. Народ ставився до вишиванки як до святині. Матеріал містить теоритичну частину, питання для проведення гри.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вишиванка- символ державності України. Вчитель ІОСТ анжела георгіївна. М. Київ Гімназія «Академія»

Номер слайду 2

«Бережи українське – носи вишиванку» Ліна Костенко

Номер слайду 3

Словник. Державність – це устрій усього матеріального та духовного бутя цілого народу. Держава – це суверенна політико-територіальна організація суспільства, що володіє владою, забеспечує захист суспільних та індивідуальних інтересів. Символи держави: Державний прапор, Державний герб, Державний гімн. Атрибути держави: національне вбрання, національні вправи, національні музичні інструменти.

Номер слайду 4

Українська народна вишивка має свою давню історію

Номер слайду 5

Прародителя ми вишивки були скіфи (Vст.)Вони оздоблювали свій одяг цікавими візерунками. Досліджена їх ідентичність з вишивкою українського народного костюма XVIII-XIX ст.

Номер слайду 6

Носити вишиванку не лише патріотично,а й модно й ексклюзивно. Елементи візерунків все частіше використовують в дизайні одягу не лише українці, але й голлівудські красуні.

Номер слайду 7

Вишиванка – оберіг від усякого зла. Тому сорочки та сукні оздоблювали візерунками на рукавах, комірах і на подолі, щоб малюнок торкався усього тіла. 

Номер слайду 8

Сакральний ритуал. Чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній дівчині, інших жінок до такого сакрального ритуалу не допускали. Таким чином чумак підтверджував вірність коханій.

Номер слайду 9

Перша школа вишивки Русі -України Перша школа вишивки була створена ще в Київській Русі у ХІ столітті. Її заснувала сестра Володимира Мономаха - Анна. Вишивали золотом та срілом.

Номер слайду 10

Перший модник – Іван Франко. Український письменник Іван Франко поєднав вишиванку з буденним одягом - піджаком. У такому вигляді він зображений і на 20-гривневій купюрі.

Номер слайду 11

Найвідоміші техніки вишивання:гладь, хрестик, низь, мереження, бігунець, плетіння. Кожен регіон України має свої особливості вишиванок, і вони унікальні. 

Номер слайду 12

«Борщівська сорочка»Вишивання «чорним по білому» Традицію цю започаткували, як гласить легенда, жінки Борщева (Тернопілля) і сусідніх поселень, які протягом декількох поколінь одягали саме чорно-білі сорочки в знак скорботи та печалі за своїми чоловіками, котрих у ті часи винищили турки і татари.

Номер слайду 13

Вишиваня «білим по білому»«Білим по білому» - це художній прийом. в якому рельєфний візерунок вишивки створює гру світла. Це дуже унікальна і тонка робота.«Білим по білому» вишивали сорочки для немовлят.

Номер слайду 14

«Ніч виборів» 2004 рік. Першим ведучим, який з’явився у прямому ефірі на телебаченні у вишиванці, був Андрій Шевченко. У святковому вбранні він відкрив телемарафон "Ніч виборів" на "5 каналі" в 2004 році.

Номер слайду 15

Використування українських орнаментів модельєрами. Одяг з українською вишивкою в найрізноманітніших варіантах демонструють уже і на модних подіумах. Багато відомих українських дизайнерів, вдало обігруючи наш традиційний одяг, презентують вишиванку і на Батьківщині, і у світі.

Номер слайду 16

Наша українська вишиванка своєю красою та оригінальністю вже підкорила світ. Український народ, який має такий прекрасний самобутній одяг, заснований на стародавній культурі, не забуває в повсякденному житті про свої традиції. 

Номер слайду 17

Дякуємо за увагу

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Іост Анжела
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Іост Анжела
Додано
22 жовтня
Переглядів
70
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку