«Пригоди у зимовому лісі» Підсумкове заняття з розвитку мови для дітей старшого дошкільного віку.

Про матеріал
Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Продовжувати знайомити зі словами-назвами та назвами ознак, характерними для зими. Вчити відповідати на запитання: «Який?», «Яка?» та добирати до іменників відносні, присвійні прикметники, стимулювати образне вживання слів, епітетів, порівнянь.
Перегляд файлу

             «Пригоди у зимовому лісі»

Підсумкове заняття з розвитку мови  для дітей старшого дошкільного віку.

 

Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Продовжувати знайомити зі словами-назвами та назвами ознак, характерними для зими. Вчити відповідати на запитання: «Який?», «Яка?» та добирати до іменників відносні, присвійні прикметники, стимулювати образне вживання слів, епітетів, порівнянь.

Вправляти дітей в узгодженні іменників з прикметниками та дієсловами.

Продовжувати вчити утворювати слова зі пестливими суфіксами –ечк-, -очк-

Продовжувати вчити дітей застосовувати правильний порядок слів у реченні.

Підбір до іменників присвійних та відносних прикметників у грі «Впізнай тварину за частиною тіла»

Попередня робота: Розповідь про зиму, іі ознаки, читання віршів про зиму та зимові явища у природі, розучування гри « Мороз».

 

Матеріал: конверт, малюнки до ігор, схема складання вірша, корзинка, сніжки, телевізор.

 

Хід заняття

Вихователь: Ви сьогодні рано встали

У садочок поспішали.

Одне одному посміхніться!

Тепер на мене подивіться.

Давайте привітаємось (діти вітаються).

 

Діти: Добрий день, добрий день

Раді ми казати.

Добрий день, добрий день,

Мову будемо вивчати!

 

Вихователь: Ось послухайте загадку:

Стало біло навкруги –                        

Я розтрушую, сніги

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма

Здогадались? Я – … (Зима).

 

Вірно діти це зима.

Прислухайтесь, я чую, що до нас хтось стукає у віконце. Та це ворона до нас залетіла, а в дзьобику у неї якийсь лист, давайте прочитаємо.

 

(вихователь читає листа).

 

ЛИСТ

Діти у мене до вас є електронне звернення.

 

(включаємо телевізор, на телевізорі з являється зима).

Зима: Добрий день діти, я Зима. Замела я ліси і поля в ніхто до мене не приходить, ніхто не розмовляє, а мені так хочеться з кимось поспілкуватися та пограти. Можливо ви зі мною пограєте?

Вихователь: Діти, а ви любите грати?

 

Діти: Так!

 

Вихователь: То давайте розвеселим зиму і пограємо з нею.

Збирайтеся в дорогу, ми вирушаємо в гості до Зими.

 

Пісенька «Підемо у двір гуляти» (виконуємо рухи відповідно до слів пісні)

(діти йдуть по колу дрібним кроком)

 

Підемо у двір гуляти,

Тра-ля-ля, ля-ля-ля,

Зиму піснею вітати,

Тра-ля-ля, ля-ля-ля

Приспів:

Плесь, плесь, плесь, не стій,

Швидко рученята грій

(“тарілочка”)

Туп, туп, туп, мороз.

Наші ніжки не морозь

(тупають)

 

Ми доріжки промели.

Тра-ля-ля, ля-ля-ля.

(імітують підмітання)

Стільки снігу намели,

Тра-ля-ля, ля-ля-ля

(тупають, піднімаючи і опускаючи руки)

 

Приспів.

З снігу зліпимо сніжки,

Тра-ля-ля, ля-ля-ля.

(ліплять “сніжки”)

Люблять зиму малюки,

Тра-ля-ля, ля-ля-ля.

(роблять “пружинку”)

Вихователь:

 А до першої підказки Зими

Слід зробити пару кроків

Повернутись до стіни,

Підняти руки догори,

Он на телевізорі вона

Трішечки виглядає.

 

Завдання 1. Гра «Підбери комплемент до слова зима».

(кожна дитина бере сніжок, кидає у відерце і називає комплімент зимі). Зима яка?  (холодна, морозна, сніжна, весела, святкова, білолиця, казкова, чарівна, дивовижна, гарна, біла).

 

Вихователь:  Щоб підказку другу здобути

Вам уважними треба бути.

Під стілець заглядайте,

Та пестливі слова добирайте.

 

Завдання 2  «Утвори пестливі слова».

До нас зима прислала сніжинку, до кого сніжинка в руки попаде, той пестливе слово хай назве. Зима-зимонька, сніг-сніжок, мороз-морозець, вітер-вітерець, ялинка-ялиночка, шапка-шапочка, гора-гірочка, сані-саночки, дім-домик, вітер-вітерець.

 

Вихователь: Пора нам трішки відпочити.

Проводиться рухлива хвилинка.

 

У володарки зими

 

Трішечки замерзли ми (кажемо слова і йдемо по колу)

Пострибайте, руки вгору піднімайте,(виконуємо рухи за текстом)

Встали-сіли, встали-сіли,

Трошки тіло ми зігріли.

 

 

 

Вихователь: Далі, далі ми  крокуємо

Ні хвилинки не  марнуємо,

В кошику лежить  підказка

Ви загляньте  туди,  будь-ласка

Схема там лежить цікава

 

Мнемотаблиця до вірша «Вже Зима в дорозі»

 

1.Про яку пору року розповідається у віршику?

 

2.Чи  пам’ ятаєте  ви назву вірша?

 

Спочатку давайте, я вам  його нагадаю, а потім ви спробуєте його відтворити.

(діти розповідають вірш за малюнком).

 

Вже зима в дорозі”

 

Спить під листям їжачок,

Під камінчиком – жучок,

Дідусь – під кожухом,

Зайчик вкрився вухом.

Вже зима в дорозі

На скрипучім возі.

 

 Вихователь:  Ми з вами з зимою пограли, всі її завдання виконали. Давайте подивимось, що ж зима  нам зараз скаже.

 

Зима: ( зима з являється на екрані телевізора). Дякую, що зі мною пограли, мене розвеселили, за це отримайте від мене подаруночки, сніжиночки з настроєм.

 

 (Вихователь дістає зі скрині, сніжинки з різним настроєм, кожна дитина бере собі у подарунок ту сніжинку, який у неї зараз настрій).

 

Де ми з вами були?

Що на занятті вам сподобалось?

Яке завдання було важким?

Що ми побажаємо один одному.

 

 

Діти: Вже скінчилося заняття,

Нам прощатися пора,

Побажаємо один одному,

Щастя, миру і добра!!

docx
Додано
8 січня 2021
Переглядів
923
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку