Урок4
Тема: Дихальна система
Мета: формувати в учнів уявлення про органи дихання та їх роль у житті людини, про охорону органів дихання від захворювань; вивчати правила правильного дихання, формувати елементарне поняття органи дихання;
розвивати творчу активність, уважність, уяву, виробляти санітарно-гігієнічні навички догляду за органами дихання.
виховувати охайність, допитливість, пізнавальний інтерес до вивчення свого організму.
Методи та прийоми: «Мікрофон», тестування.
Навчально-методичне забезпечення: мультимедійне забезпечення, підручник Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак «Природознавство» для 3 класу.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку.
I ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Хвилинка синоптика
II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1 Фронтальне опитування
— Доведіть, що потрібно вживати різноманітну їжу.
— Пофантазуйте: уявіть, що ви спілкуєтеся зі своїм апетитом. Розпитайте, чи йому смакує корисна їжа?
— Яких правил правильного харчування ви дотримуєте?
2 Бесіда
— З чого складається організм людини? (З органів)
— Наведіть приклади органів.
— Як діють усі органи в організмі? (Разом і злагоджено)
— Що утворюють органи, які виконують спільну роботу? (Систему органів)
— Які органи й системи ви знаєте? (слайд2)
СКЕЛЕТ І М'ЯЗИ ОРГАНИ ЧУТТЯ
НЕРВОВА СИСТЕМА ТРАВНА СИСТЕМА
КРОВОНОСНА СИСТЕМА ДИХАЛЬНА СИСТЕМА
III ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про будову органів дихання й попередження їх захворювань.
IV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1 Ознайомлення з дихальною системою (слайд3-5)
2 Робота за підручником (с 153-155)
— Який газ необхідний для дихання
— Поміркуйте! Чому не можна розмовляти підчас споживання їжі?
— Для чого потрібне дихання?
— Запам'ятайте! Органи дихання потрібно берегти.
— Яких правил потрібно дотримувати, щоб уникнути захворювань?
Висновки
• Дихальна система забезпечує організм киснем.
• Дихальну систему треба берегти. (слайд6)
3 Фізкультхвилинка(слайд7)
V УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1 Для допитливих! Слайд8)
— Як побудовано легені? Легені — великі м'які органи. Вся легеня оточена м'яким покриттям, яка має назву «плевра». У легені є маленькі пухирці, і саме сюди повітря надходить з бронхів, причому необхідні гази використовуються, а непотрібні — виштовхуються. Ці маленькі пухирці називають альвеолами.
2 Практичне завдання
— Поклади руку на груди і полічи кількість вдихів і видихів за 1 хвилину, коли сидиш, і після десяти присідань. Коли ти дихаєш частіше?
3. Тестування (слайд9-12)
VI ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи сподобався вам урок ?
— Чим саме ?
— Які органи утворюють дихальну систему?
— Яку будову мають легені?
— Що відбувається в легенях під час дихання?
— Як треба дбати про органи дихання?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.153-155.