Природознавство "Організм людини" Травна система

Про матеріал
Розробка уроку за підручником Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак «Природознавство» для 3 класу до теми "Організм людини "
Перегляд файлу

Урок3

Тема: Травна система

Мета: ознайомити учнів з травною системою та необхідними організму поживними речовинами, правилами догляду за зубами, формувати елементарні поняття травлення;

 розвивати мислення, пам'ять, уміння слухати;

виховувати відповідальне ставлення до власного здоров'я.

Методи та прийоми: «Мозковий штурм»,тестування.

Навчально-методичне забезпечення: мультимедійне забезпечення, картки, підручник Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак «Природознавство» для 3 класу, таблиця

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Хвилинка синоптика

II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1 Фронтальне опитування

— Чому скелет і м'язи називають опорно-руховою системою?

— Яке значення має скелет?

— Розкажіть про роль м'язів.

— Для чого і як потрібно виробляти правильну поставу?

2 Демонстрування правильної постави

3 Тест «Так чи ні?» (слайд2,3)

• Опорно-рухова система складається зі скелета і м'язів.

• Опорою тіла служать м'язи.

• Рух тіла і його частин забезпечують кістки скелета.

• Під час ходьби тримайся прямо, не сутулься.

• Важкий вантаж носи в одній руці, щоб іншою підтримувати рівновагу.

• Не спи на ліжку, що сильно прогинається. Ліжко має бути рівним.

• Ліжко має бути дуже м'яким, щоб було зручно.

• Щоб не бути сутулим, потрібно правильно харчуватися. Учитель акцентує увагу на останньому питанні.

— Як відповіли на останнє питання?

— Що ви знаєте про харчування?

— Які органи входять до травної системи?

— Яку «роботу» вони виконують?

— Як перевірити, чи маєте ви рацію?

III ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про будову та значення травної системи (слайд4-8)

IV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1 Робота за підручником (С 149-150)

— Пригадайте! Чому людина повинна харчуватися?

Для чого людині потрібні поживні ричовини ?

— Як побудована травна система?

2 Для допитливих (слайд9,10)

3 Фізкультхвилинка(слайд11)

V УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1 Опитування (слайд12-16)

2 Відгадайте загадки.

• Завжди в роті, а не проковтнеш. (Язик)

• Повен хлівець білих овець. (Зуби)

— Поміркуйте і поясніть! Чому людині потрібні здорові зуби?

— Запам'ятайте і поясніть приказку.

• Здорові зуби — здоров'ю любі.

3. Колективне складання пам'ятки «Бережи зуби!»

• Після прийому їжі завжди полощи рот теплою водою.

• Чисти зуби 2 рази на день (уранці и увечері перед сном) по 3 хвилини.

• Користуйся тільки власною щіткою. Стеж, щоб вона була завжди чистою.

• Не колупай у зубах металевими предметами.

• Не бійся лікаря-стоматолога, сміливо звертайся до нього за порадою, допомогою.

4 Словничок с. 150

VI ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Що найбільше вам сподобалося на уроці?

— Для чого людині потрібні поживні речовини?

— Як побудована травна система?

— Які зміни відбуваються з їжею в органах травлення?

VII ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 С 149-151.

 

docx
Додано
23 квітня 2020
Переглядів
520
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку