Призентація "Лабораторна робота №12. 7 клас Визначення ККД простого механізму."

Про матеріал
Фізика Лабораторна робота №12. 7 клас Визначення ККД простого механізму. Детально розписана лабораторна робота.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Лабораторна робота Визначення ККД простого механізму

Номер слайду 2

вивчити властивості похилої площини в експериментальних умовах і визначити її ККД; МЕТА: виховувати в учнів культуру поведінки під час лабораторної роботи. навчити учнів користуватися простими приладами, проводити з ними фізичні досліди;

Номер слайду 3

лінійка; Прилади і матеріали: гладенька дошка завдовжки 50 см; динамометр;

Номер слайду 4

набір важків масою по 100 г кожний. дерев’яний брусок; штатив з лапкою;

Номер слайду 5

Хід роботи: I. Актуалізація опорних знань. Виберіть правильну відповідь: 1. Механічною роботою називають: 2. Які є одиниці вимірювання роботи: 3. Що показує коефіцієнт корисної дії? А) роботу, яка виконується завжди, коли тіло здійснює переміщення під дією певної сили; Б) роботу , яка виконується коли тіло перебуває у стані спокою; В) роботу, яка виконується коли тіло лежить у кутку кімнати. Б) Дж (джоуль); А) Н (ньютон); В) Па (паскаль). Б) яку частину від повної роботи становить корисна робота ( ); А,) яку частину від затраченої сили становить маса тіла ( ); В) яку частину від затраченої сили становить довжина бруска ( ).

Номер слайду 6

5. Похилою площиною називають? 4. Простий механізм це - …? 6. У чому полягає суть «золотого правила» механіки? Простий механізм – це різні пристрої, які дозволяють виконувати роботу за умови прикладання до тіла порівняно невеликої сили та змінювати напрям дії сили на зручніший для людини ( важіль, колесо, блок, похила площина, клин, гвинт). Похила площина – це один із простих механізмів, призначений для зменшення сили, за допомогою якої можна підняти вантаж на висоту. Жоден із простих механізмів не дає виграшу в роботі. Якщо виграємо в силі, то програємо в шляху.

Номер слайду 7

II. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів. На сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати властивості похилої площини в експериментальних умовах і визначати її ККД , а також засвоїмо що таке прості механізми, використання машин і механізмів, навчимось вимірювати ККД механізмів, користуватися простими механізмами. Використання похилої площини дає змогу дістати виграш у силі. Виграш у роботі, як стверджує «золоте правило» механіки (жоден із простих механізмів не дає виграшу в роботі, якщо виграємо в силі, то програємо в шляху), отримати не можна.

Номер слайду 8

III. Проведення лабораторної роботи . Визначення ККД похилої площини. 1. Кінець дошки закріпіть в лапці штатива так, щоб вона утворювала кут 15…20⁰ з горизонтом. Виміряйте довжину дошки і висоту закріпленого кінця дошки над поверхнею стола. 2. Виміряйте вагу дерев’яного бруска.

Номер слайду 9

3. Навантаживши брусок важком масою 100г, покладіть його на дошку. 4. До бруска приєднайте динамометр і почніть його тягти рівномірно вгору похилою площиною, стежачи за показами динамометра.

Номер слайду 10

5. Повторіть дослід із бруском, навантаженим спочатку двома,

Номер слайду 11

6. Розрахуйте ККД похилої площини і виграш у силі для кожного з трьох дослідів. а потім трьома важками.

Номер слайду 12

7. Результати вимірювань і розрахунків запишіть у таблицю. Зробіть висновок. № Вага бруска , Маса важків , кг Вага важків , Н Вага бруска з важка-ми , Н Висота похилої площини , м Корисна робота , Дж Сила тяги , Н Довжина похилої площини , м Повна робота , Дж ККД, % Виграш у силі P/F 1 2 3

Номер слайду 13

№ Вага бруска , Н Маса важків , кг Вага важків, , Н Вага бруска з важками , Н Висота похилої площини , м Корисна робота , Дж Сила тяги , Н Довжина похилої площини , м Повна робота , Дж ККД, % Виграш у силі P/F 1 0,6 0,1 1 1,6 0,35 0,56 1,1 0,8 0,88 64 1,5 2 0,6 0,2 2 2,6 0,35 0,91 1,9 0,8 1,52 60 1,4 3 0,6 0,3 3 3,6 0,35 1,26 2,4 0,8 1,92 66 1,5 (Висновок : корисна робота, виконана за допомогою похилої площини, менша від повної.) (Приклад заповнення таблиці (дані у таблиці зняті під час виконання даної лабораторної роботи)).

Номер слайду 14

1. Що називають коефіцієнтом корисної дії механізму? 2. Як знайти ККД механізму? 3. Яке значення може мати ККД? ІV. Домашнє завдання: знайдіть силу яку треба прикласти до коловорота колодязя, щоб підняти відро m=10 кг, якщо радіус валу – коловорота колодязя 20 см, а радіус корби 50 см (силу тертя не враховувати). 8. Дайте відповіді на контрольні запитання: (Число, що показує, яку частину від повної роботи становить корисна робота). ( ККД<100%).

ppt
Додано
4 травня 2021
Переглядів
6040
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку