Розробка нестандартного уроку з інформатики. В розробці хапланована робота зі спільним дркументом. Практична частина уроку - це інтегровані завдання з фізики та інформатики.
Конспект уроку з інформатики 10 клас академічний рівень.
Тема шкільного курсу: Опрацювання числових даних
Тема уроку: Призначення й використання математичних і статистичних функцій табличного процесора.
Мета уроку:
Навчальні – ознайомити учнів із призначенням і використанням основних математичних, статистичних, логічних функцій табличного процесора. Формувати навички виконання завдань із формулами з використанням функцій в ЕТ . |
Виховні - виховувати наполегливість у досягненні мети. Формувати навички зібраності, уважності, охайності в роботі ЕТ. Сприяти вихованню самостійності учнів під час роботи з комп’ютером. Виховувати почуття гордості за українських винахідників. |
Розвивальні – показати практичне застосування ЕТ на прикладі розв’язування фізичних задач. Розвивати аналітичне мислення, пам’ять та увагу.Формувати вміння учнів до виконання цікавих та неординарних завдань |
Обладнання уроку: відео, ПК, презентація, роздатковий матеріал
Тип уроку: комбінований
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Функція |
Методи вставляння функцій |
Вміти працювати з функціями |
Аргумент |
Методи роботи з Майстром функцій |
Виконувати обчислення |
Математичні і статистична функції |
Правила введення формул вручну |
Вміти використовувати оператори |
Основні етапи уроку:
Этап |
К-ть хвилин |
1.Організаційний етап |
1хв |
2.Перевірка виконання домашнього завдання групами |
2хв |
5 хв. |
|
4.Мотивація навчальної діяльності . |
5хв |
5.Засвоєння нових знань |
13хв |
15 хв |
|
7.Підведення підсумків уроку(рефлексія). Домашнє завдання. |
4хв |
Хід уроку:
Етап 1. Організаційний
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Привітання вчителя |
Слухають розповідь вчителя |
Інтерактивна вправа «До успіху» |
Активна діяльність учнів |
Форми навчання на даному етапі: фронтальна
Методи навчання на даному етапі: інтерактивна вправа, бесіда
Засоби навчання на даному етапі: презентація вчителя
Етап 2. Перевірка виконання домашнього завдання групами .
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Інтерактивна вправа «Скринька відповідей»
|
Учні по черзі передають куб частинами тесту, який необхідно доповнити |
Слухає відповіді учнів
|
Уважно слухають та з’ясовують чи правильна відповідь |
Аналізує роботу класу |
Проставляють бали в картку самооцінювання |
Форми навчання на даному етапі: індивідуальна, фронтальна
Методи навчання на даному етапі: евристичний
Засоби навчання на даному етапі: роздатковий матеріал «Картка самооцінювання», презентація вчителя, куб з питаннями
Етап 3. Актуалізація знань
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
|
Кожен учень готує запитання з теми і ставить його напарникові Учні заповнюють 2 графи таблиці |
Контролює роботу учнів в парах |
Інші учні слухають та доповнюють відповіді |
Корегує запитання та відповіді учнів |
Оцінюють одне одного |
Форми навчання на даному етапі: групова
Методи навчання на даному етапі: інтерактивна вправа, бесіда
Засоби навчання на даному етапі: - роздатковий матеріал
Етап 4. Мотивація навчальної діяльності.
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Демонструє відеофільм
|
Зацікавлюються та аналізують побачене. Осмислення. |
Обговорення побаченого та пошук шляхів виконання завдання |
Формулюють тему уроку |
Допомога та неявне підведення учнів до виконання завдання |
Пояснюють важливість та необхідність теми, що вивчається. |
Форми навчання на даному етапі: групова, індивідуальна
Методи навчання на даному етапі: пошукові, демонстраційні, словесні
Засоби навчання на даному етапі: презентація, відеофільм
Етап 5. Вивчення нового матеріалу.
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Демонстрація основних теоретичних аспектів |
Учні користуючись опорною схемою, вивчають новий матеріал |
Приймають активну участь під час пояснення матеріалу |
|
Проводить фронтальну бесіду |
Учні виконують експеримент |
Форми навчання на даному етапі: групова, індивідуальна
Методи навчання на даному етапі: пояснювально- репродуктивний, евристичний
Засоби навчання на даному етапі: ПК, презентація учнями експериментального завдання, опорна схема теоретичного матеріалу.
Етап 6. Усвідомлення і закріплення учнями вивченого матеріалу
|
Що роблять учні |
Контролює та спостерігає за учнями Використання спільного документу (Спільна таблиця) |
|
Пояснює хід виконання практичного завдання |
Відтворює основний навчальний матеріал |
Показує шаблон виконання завдання та оформлення звіту |
Оформлює звіт з виконання завдання |
Проводе інструктаж з БЖД |
Дотримується правил ТБ |
Форми навчання на даному етапі: індивідуальна, групова
Методи навчання на даному етапі: репродуктивний, евристичний
Засоби навчання на даному етапі: ПК, інструкція щодо виконання практичної частини.
Етап 7. Підведення підсумків уроку(рефлексія).
Перевірка З-Х-Д таблиці
Домашнє завдання: читають підручник.
Творче завдання: Підготувати приклади завдань, які можна розрахувати за допомогою ЕТ
Звіти оформити в ЕТ та надіслати на електронну адресу вчителя
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Учитель узагальнює відповіді |
Учні дають відповіді на запитання вчителя |
Оцінює та коментує роботу учнів |
Учні слухають, які доповнення треба зробити у практичних завданнях. |
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
|
Підручник Інформатика 11 клас Автор: Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько Українська мова навчання |
|
|
|
|
|
|
Інтерактивна вправа «До успіху»
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.
Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними.
Завдання наші такі( можна оформити як девіз уроку):
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
Інтерактивна вправа «Куб»
В куб кладуть надруковані завдання . Учні по черзі виймають їх і відповідають.
Питання:
1.Електронна таблиця – це процесор який опрацьовує….
2. Назвіть основні об’єкти вікна ЕТ
3.Аркуш ЕТ за замовчуванням має назву….
4.Прямокутний діапазон клітин, що складається з із суміжних клітинок називають…
5.Об’єктами ЕТ таблиці є…
Тема: «Призначення й використання математичних і статистичних функцій табличного процесора»
Прізвище, ім’я учня ___________________________________
Що Я знаю |
Що Я хочу знать |
Що Я дізнався |
Що таке електронна таблиця? |
||
|
|
|
Завдання до практичної частини уроку
«Призначення й використання математичних і статистичних функцій табличного процесора»
ХІД ВИКОНАННЯ
1.Інструктаж з правил техніки безпеки.
2.Завантажити MS Excel.
Експеримент
Візьміть ваги. Визначити свою масу та розрахуйте вагу. Розрахуйте перевантаження, яке Ви будете відчувати під час злету літака., якщо тривалість зльоту 10 хвилин, а швидкість 500 км/год.
Пригадайте, які необхідно формули, щоб розрахувати вагу людини та його перевантаження під час зльоту. Також порівняйте вагу як зміниться вага пасажира підчас зльоту і під час посадки.
2. Знайдіть на Робочому столі спільний документ MS Excel. Відкрийте Аркуш Загальна таблиця та впишіть кожен своє прізвище, ім’я та масу.
3.Додайте по-черзі кожен по аркушу. Перейменуйте свій аркуш вказавши прізвище.
4. Сформуйте електронну таблицю, у першому рядку напишіть назву практичної роботи об’єднавши комірки та необхідну кількість стовпців, щоб записати експериментальні дані всіх учасників експерименту.
5. Скопіюйте дані з аркуша Загальна таблиця на свої аркуші
6.Скористайтеся знаннями з фізики та розрахуйте потрібні величини
7.Визнач середнє значення первантаження та максимальні і мінімальне значення.