ПЛАН ПРОЄКТУ
«МЕДІАЦЕНТР – ОСНОВА РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ШКОЛЯРІВ» (Другий рік)
Проєкт спрямований на підвищення загальної педагогічної культури, одержання конкретних знань про основи педагогічного проєктування; розуміння особливостей і механізмів сучасної дистанційної освіти; розуміння методичних та дидактичних особливостей освіти для дітей за допомогою навчання з використанням дистанційних технологій.
Термін виконання - 3 роки
МЕТА ПРОЕКТУ:
-
інформаційне забезпечення доступу до якісної освіти, що сприятиме наближенню рівня навчання в школі до європейських і світових стандартів, творчим пошукам учителів та розвитку здібностей учнів;
ЗАВДАННЯ ПРОЄКТУ:
-
запровадження нових бібліотечних технологій, організаційних форм і методів роботи;
-
збір, накопичення та обробка навчальної й навчально-допоміжної інформації (у тому числі тої, що створюється педагогами й учнями) відповідно до освітніх програм;
-
ведення електронного каталогу підручників і навчально-допоміжних матеріалів;
-
ведення електронної системи обліку книжкового фонду та електронних ресурсів;
-
ведення електронної бази даних користувачів;
-
надання користувачам консультативної та практичної допомоги із створення освітніх проектів (презентацій, Інтернет-проектів тощо) з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
-
надання педагогам практичної допомоги з проведення занять на базі Медіа центру з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
-
Удосконалити вміння школярів відрізняти достовірну інформацію від неправдивої, якими лайфхаками для перевірки інформації можна користуватися та як захистити себе у соціальних мережах.
-
Удосконалити навички сучасних школярів, особливо в період пандемії коронавірусу, коли мережею шириться чимало фейкової та неперевіреної інформації, яка може бути небезпечною для життя та здоров’я.
ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ:
-
удосконалення навиків користування Google-сервісами.
-
організація колективних занять та колективних переглядів з використанням сучасних медіаматеріалів;
-
ведення електронного каталогу підручників і навчальних посібників;
-
постійне оновлення медіацентру сучасними технічними засобами;
-
сторінка у Фейсбук «Media IQ - твій медійний інтелект»
ЗАВДАННЯ НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК:
-
Надання користувачам (педагогам та учням) консультативної та практичної допомоги із створення освітніх проектів (презентацій, Інтернет-проектів тощо) з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
-
Поновити електронний Інвентарний облік підручників та навчальних посібників, що числяться на обліку бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів станом на 15 вересня 2021 року.
-
Презентувати бібліотеку як сучасну установу, яка відкрита до спілкування, критики, змін та інновацій. Для активного обміну думками, новими ідеями створити блог «Бібліотека гімназії - основа розвитку творчих здібностей школярів» .
-
Поновити електронний каталог «Інтерактивні сайти для дистанційного навчання».
-
Організувати учнів 7-9 класів до «Інтерактивної освітньої гри з картками для старшокласників «25 запитань».
-
Організувати старшокласників до участі у відеопроєкті BreaktheFake. «Міфи про COVID-19 та вакцинацію»
-
Створення віртуальних книжкових виставок «Мольєру - 400», «Мрія одна – мирна незалежна Україна» до 30-річчя незалежності України.
Керівник проєкту Трач Г.О.