Проєкт " Дослідження маркування виробів із полімерних матеріалів і пластмас"

Про матеріал

Проєктна діяльність – це прояв творчості і креативу

Анотація до учнівського проєкту

Дослідження маркування виробів із полімерних матеріалів і пластмас.

Технологія проєктів у навчальному процесі сприяє формуванню у здобувачів освіти вмінь та навичок: комунікації, презентації, прийняття виважених рішень, самостійного пошуку інформації, дослідження, аналізу, вміння роботи висновки, представляти результати.

Значення проєктної діяльності полягає в тому, що здобувачі освіти мають можливість використовувати теорію на практиці, застосовувати знання інших предметів, власний життєвий досвід, логічно вирішувати проблеми, аргументувати свою точку зору, висувати найбільш раціональні і творчі пропозиції.

При виконанні проєктів у здобувачів освіти виробляються навички 4 К:

критичного мислення;

комунікації;

командної роботи;

креативності.

Особливе значення має метод проєктів для предметів природничого циклу. Проєктна діяльність з цих предметів – це плідна співпраця всіх учасників освітнього процесу: здобувачів освіти, вчителів, батьків. Прикладом такої діяльності є представлений нами учнівській проект, якій демонструє пошуковий підходи до висвітлення теми, пов'язаної зі збереженням здоров'я, значенням засобів гігієни та побутової хімії в житті людини.

Знання, набуті під час виконання проєктів, здобувачі освіти можуть використати для вирішення реальних проблем повсякденного життя.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Проєктна діяльність – це прояв творчості і креативу. Анотація до учнівського проєкту. Дослідження маркування виробів із полімерних матеріалів і пластмас. Технологія проєктів у навчальному процесі сприяє формуванню у здобувачів освіти вмінь та навичок: комунікації, презентації, прийняття виважених рішень, самостійного пошуку інформації, дослідження, аналізу, вміння роботи висновки, представляти результати. Значення проєктної діяльності полягає в тому, що здобувачі освіти мають можливість використовувати теорію на практиці, застосовувати знання інших предметів, власний життєвий досвід, логічно вирішувати проблеми, аргументувати свою точку зору, висувати найбільш раціональні і творчі пропозиції. При виконанні проєктів у здобувачів освіти виробляються навички 4 К:критичного мислення;комунікації;командної роботи; креативності. Особливе значення має метод проєктів для предметів природничого циклу. Проєктна діяльність з цих предметів – це плідна співпраця всіх учасників освітнього процесу: здобувачів освіти, вчителів, батьків. Прикладом такої діяльності є представлений нами учнівській проект, якій демонструє пошуковий підходи до висвітлення теми, пов’язаної зі збереженням здоров’я, значенням засобів гігієни та побутової хімії в житті людини. Знання, набуті під час виконання проєктів, здобувачі освіти можуть використати для вирішення реальних проблем повсякденного життя.

Номер слайду 2

Паспорт проєкту. Назва проєкту Дослідження маркування виробів із полімерних матеріалів і пластмас. Заклад освіти (повна назва) Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Ямпільської селищної ради1. Автор/автори. Знайченко Богдан, 11 клас, Ямпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Ямпільської селищної ради2. Керівник. Борміна Тетяна Миколаївна,Головач Надія Кирилівна3. Тип проєктуІнформаційно-дослідницький4. Проблема (ідея, задум)Дослідити маркування виробів із полімерних матеріалів і пластмас 5. У чому полягає особистісне значення проєкту для учнів чому вирішили йоговиконувати?Щоб поглибити свої знання про полімери, види пластмас, ознайомитись з маркуванням пластмасових виробів, які важливі для мене. Застосувати набуті знання на практиці з метою збереження здоров’я і навколишнього середовища.

Номер слайду 3

6. Мета проєкту. Дізнатись про побутові полімерні матеріали та види пластмас. Ознайомитись з їх маркуванням . З’ясувати значення цих маркувань, вплив пластикових виробів на здоров’я людини та довкілля. 7. Завдання1. Зібрати та опрацювати інформацію.2. Виконати проєкт.3. Презентувати результати дослідження. 4. Зробити висновок.8. Етапи виконання завдань (основні кроки з реалізації проєкту)1. Теоретичний ( збір та обробка інформації).2. Практичний (дослідження маркування пластику в побуті).3. Презентація результатів.

Номер слайду 4

ЯМПІЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2 ЯМПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИПРОЄКТ З ТЕМИ: ДОСЛІДЖЕННЯ МАРКУВАННЯ ВИРОБІВ ІЗ ПОЛІМЕРНИХ МАТЕРІАЛІВ І ПЛАСТМАСПідготував:учень 11-го класу. Знайченко Богдан

Номер слайду 5

Ідея проєкту. Ми живемо у часи масштабного застосування полімерних матеріалів. З кожним роком у світі з'являється все більше нових видів пластику, який за своїми властивостями може успішно конкурувати з традиційними матеріалами: метал, скло, дерево і кераміка в різних галузях життєдіяльності людини. Особливе значення він має у побутовій сфері. Наприклад, частина полімерного посуду в нашому побуті лише на 10% менша, ніж скляного, але значно перевищує порцеляновий та вироблений з інших матеріалів.

Номер слайду 6

ЗАДУМ ПРОЄКТУ: Дізнатись про побутові полімерні матеріали та види пластмас. Ознайомитись з маркуванням виробів з полімерних матеріалів та пластмас. З’ясувати значення цих маркувань, ввплив пластикових виробів на здоров’я людини та довкілля.

Номер слайду 7

ПРИЧИНИ, ЩО СПОНУКАЛИ Здобути знання про полімерні матеріали та види пластмас, ознайомитися з маркуванням їх виробів та дослідити значення цих маркувань. Знайти нову інформацію з цих питань, оскільки самі по собі пластмаси інертні і нетоксичні, але технологічні добавки, розчинники, продукти хімічного розпаду небезпечні і, потрапивши в їжу, мають токсичну дію.

Номер слайду 8

ТИП ПРОЄКТУ За видом діяльності – інформаційно-дослідницький. За кількістю учасників – індивідуальний За терміном виконання – короткотривалий Термін презентації – 23 березня 2024р.

Номер слайду 9

ПРАКТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯЦя інформація буде корисна для мене і моїх однокласників, а також для учнів початкових класів. Вона буде в нагоді на уроках хімії, біології, екології, основ здоров’я, у позаурочний час та в повсякденному житті. Оскільки, пластик виділяє токсичні сполуки, які, потрапляючи в організм людини, шкодять його здоров'ю. Вчені стверджують, що до 80 % виявлених в її організмі пластикових речовин надходять з будівельних та оздоблювальних матеріалів (з пластикових вікон, меблів), але найбільше – з посуду.

Номер слайду 10

ПЛАН ВИКОНАННЯ1. Збір та опрацювання інформації. 2. Виконання проєкту. 3. Презентація результатів. 4. Висновок. 5. Список використаних джерел інформації.

Номер слайду 11

ВСТУППолімери – це високомолекулярні хімічні сполуки, молекули яких складаються з великої кількості мономерів. Природні полімери утворюються в процесі біосинтезу в клітинах живих організмів. Синтетичні полімери утворені хімічним синтезом з низькомолекулярних речовин.

Номер слайду 12

Природні полімерні матеріали – природний каучук, крохмаль, целюлоза, білок. Штучні полімерні матеріали – естери целюлози, целулоїд, піроксилін. Синтетичні полімерні матеріали – полістерин, гума, поліестер, поліетилен, каучук, поліамід. ПОЛІМЕРИ

Номер слайду 13

ВИДИ І ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАСТМАСПластмаси - це один з найбільш використовуваних матеріалів, завдяки оптимальному співвідношенню доступної вартості і відмінним експлуатаційним характеристикам. Полімери використовуються практично у всіх галузях, починаючи від побутової сфери і закінчуючи машинобудуванням.

Номер слайду 14

МАРКУВАННЯ ПЛАСТМАСОВИХ ВИРОБІВКожен виріб або елемент будь-якого механізму, що виготовляється з пластика, повинен мати конкретні характеристики: стійкість до різних середовищ і умов, зносостійкість, не мати шкідливих для здоров'я людини речовин. Саме тому була розроблена міжнародна класифікація пластмас з відповідним маркуванням, щоб визначити наскільки вони підходять для тих чи інших потреб.

Номер слайду 15

ПОЛІЕТИЛЕНТЕРЕФТАЛАТ PET(PETЕ) Він стійкий до води і органічних розчинників. Найчастіше його застосовують для виробництва одноразового посуду для холодної їжі і напоїв, пляшок, пакувальних пакетів, ємностей для побутової хімії.

Номер слайду 16

ПОЛІЕТИЛЕН ІЗ ВИСОКОЮ ЩИЛЬНІСТЮ HDPE Стійкий до води, інертний по відношенню до лугів і кислот. З нього роблять харчову плівку, кульки, пластикові пляшки, тару для миючих засобів, а також деталей обладнання, що не піддаються великим механічним навантаженням. Відрізняється високою придатністю до переробки.

Номер слайду 17

ПОЛІВІНІЛХЛОРИД PVC(V)Відрізняється стійкістю до лугів, більшості кислот і розчинників, мінеральному маслу, однак на нього негативно впливає УФ-випромінювання. Застосовується для виготовлення штучної шкіри, підошов взуття, віконних і дверних профілів, жалюзі, лінолеуму і т.д. У хімічній промисловості використовується при створенні хімічної обладнання, через високу стійкості до різних речовин.

Номер слайду 18

ПОЛІЕТИЛЕН ІЗ НИЗЬКОЮ ЩІЛЬНІСТЮ LDPELDPE (поліетилен низької щільності). З нього виробляють сміттєві мішки, брезент, компакт-диски для запису інформації, лінолеум.

Номер слайду 19

ПОЛІЕТИЛЕН PPУ нього не настільки велика щільність, як у попереднього виду, але він більш стійкий до стирання, температурних впливів і корозії. З поліпропілену виготовляють труби, елементи в холодильному обладнанні, автомобільні деталі, харчові контейнери, дитячі іграшки, шприци тощо.

Номер слайду 20

ПОЛІСТИРОЛ PSВикористовується більшою мірою в будівництві (сендвіч-панелі, теплоізоляційні плити), при виготовленні різного оснащення, а також для випуску харчових ємностей.

Номер слайду 21

ПОЛІКАРБОНАТ ТА ІНШІ ПЛАСТМАСИO(OTHER)Найчастіше вироби з таких пластмас використовують в будівництві, машинобудуванні та виробництві обладнання, або тари для зберігання нехарчових речовин. Загалом не піддається переробці.

Номер слайду 22

НЕБЕЗПЕЧНІ ПОЛІМЕРНІ МАТЕРІАЛИ І ПЛАСМАСИ У МОЄМУ ДОМІ ТА ЇХ МАРКУВАННЯ {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Характеристика  полімеру. Назва продукціїЛегкозаймистіПоліетилен, целофан, полівінілхлорид (лінолеум, натяжні стелі, штучна шкіра)ТоксичніДитячі іграшки (дитячих іграшках з пластмаси було виявлено понад 100 речовин, які дуже небезпечні). Їдкі та корозійніЗасоби для чищення каналізаційних труб, ванни, кахельної плитки. ШкідливіПінопласт та пластикові панелі. Потенційно небезпечний, містить стирол. Також він використовується у виробництві піддонів для м'яса і птиці, контейнерів для яєць, харчових контейнерів, в якості пакувального матеріалу при транспортуванні електроніки та інших крихких товарів. Цей матеріал під час нагрівання виділяє отруту - стирол, який є канцерогеном. Ні в якому разі не відправляйте тару з маркуванням 6 в мікрохвильову піч. Небезпечні для довкілля. Пластикові пляшки та харчові пакети. За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається більше двохста років, а пластик – майже 450 років. Водночас деякі вчені вважають, що пластик лише розпадається на шматочки, які з часом стають меншими.

Номер слайду 23

Висновок. Розвиток технологій , зростання рівня та якості життя вносять свої корективи у навколишнє середовище, але, інколи, хорошими прагненнями отримуємо негативний результат. Під час підготовки до проєкту я поглибив свої знання про полімери, види пластмас, ознайомився з маркуванням пластмасових виробів, які важливі для мене. Застосування цих знань на практиці допоможе зберегти здоров’я і навколишнє середовище. Зрозумів, що знати особливості маркування побутових виробів з полімерних матеріалів і пластмас дуже важливо для нашого здоров’я та довкілля, для правильного використання та їх утилізації.

Номер слайду 24

1. https://ecogrizzly.shop/dangerous-plastic/ 2. https://5lb.ua/ua/markirovka-plastika-opasna-li-plastikovaja-butylka.html 3. https://pro-consulting.ua/ua/pressroom/polimerov-vse-bolshe-analiz-rynka-izdelij-iz-plastika-ukrainy 4. https://tisprofile.com/info/novini/vidy-i-primenenie-plastmass 5. https://buduemo.com/ua/news/building_materials/polimernye-materialyl-vidy-i-osobennosti.html6.https://depositphotos.com/ua/photos/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%80.html 7. https://kartinki.pics/102745-kartinki-tary.html 8. https://ukraine-oss.com/wp-content/uploads/2023/07/223_80_05.07.-oficzijnyj-lyst.pdf9. https://ecogrizzly.shop/dangerous-plastic/#:~:text=% Список використаних джерел інформації:

pptx
Пов’язані теми
Хімія, Інші матеріали
Додано
19 червня 2024
Переглядів
119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку