Проетна діяльність це цікавий вид роботи. Діти люблять працювати над пректами.Вони відшукують цікаву інформацію,но-ві історії. Цей проект допоможе вчителю поглибити знання дітей,
виховати любов до рідного краю,до Батьківщини.
Придніпрянська ЗОШ І – ІІІ ступенів
П Р О Е К Т
МОЯ УКРАЇНА !ТИ МАТИ ЄДИНА НА
ВСІ ПОКОЛІННЯ Й ВІКИ…
Виконавці:учні 2 класу,вчитель Шишацька Т.Г.,батьки.
Тема: Моя Україна!Ти мати єдина на всі покоління й віки…
Мета: Навчальна
Розвиваюча:
Виховна:
Розвивати пізнавальний інтерес; спонукати до творчої та пошукової
діяльності;
виховувати почуття патріотизму, гордість за великих українців.
Завдання:
Тип проекту: груповий, інтегрований.
Вид проекту: інформаційно-дослідницький.
Провідна проблема: дослідження рідного краю, його багатств, традицій українського народу, збереження природи рідного краю, його історичного минулого.
Спосіб розв`язання проблеми: пошук літературного матеріалу; цікаві енциклопедичні дані; освоєння групами різних практичних технологій.
Тривалість проекту: 4 тижня.
Кінцевий продукт: урок-презентація, альбом « Моя Батьківщина – Україна»
Керівник проекту: вчитель Шишацька Т.Г.
Учасники проекту: учні 2 – класу,батьки
І.Організація проекту
Формування основної проблеми і дидактичної мети.
ІІ. Планування проектної діяльності:
ІІІ. Робота на уроках
∙ Природознавство
1. Знайти матеріали про Київ, Хортицю, Карпатські гори.
2. Знайти легенди, таємниці, рідного краю.
3. Зібрати інформацію на тему: «Великі Українці».
∙ Читання. Українська мова
∙ Читання. Українська мова
Завдання для груп
❖ «Козачата» (хлопчики)
Знайти історичні дані про Київ, Хортицю.
❖ «Калинонька» (дівчатка)
Дослідити питання: природні перлини України – це наше багатство.
ІV. Презентація проекту
Інтегрований урок-подорож.
Тема: Моя Україна! Ти мати єдина на всі покоління й віки….
Мета: збагачувати знання учнів про Україну, історичні та культурні символи українського народу; сприяти формуванню національної свідомості, осмислення себе як частини великого українського народу; розвивати інтерес до історії рідного краю; формувати інтерес до історії рідного краю; формувати дбайливе ставлення до природи; виховувати почуття патріотизму.
Обладнання: ПК, мультимедійна презентація, проектор,карта України, ілюстрації історичних міст України, українські народні костюми.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
Доброго ранку!
Мовлю за звичаєм.
Доброго ранку!
Кожному зичу я.
І запрошую ласкаво
На урок цікавий наш.
ІІ. Мотивація. (1 слайд)
Рідний край
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай
Рідніша їм своя пустиня,
А ніж зелений в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без батьківщини.
Микола Чернявський
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
українського народу. На уроці ми здійснимо заочну подорож Україною, почуємо презентацію творчих груп – хлопчиків «Козачки», дівчаток «Калинки». Познайомимось з віршами про Україну.
ІV. Перевірка доманього завдання
1. Бесіда про Україну. Робота з картою. Україна для нас – найрідніша, найдорожча, найкраща у світі, тому що це наша рідна земля, де ми народилися й живемо, де жили й працювали наші предки.
На цій карті зображена наша земля, країна, Батьківщина – Україна.
V. Основна частина
1. Асоціативний кущ до слова Україна (складає група «Калинки»)
рушник верба калина
Шевченко УКРАЇНА барвінок
тополя Дніпро Київ
Батьківщина
батько мати
море пісня родина село -
земля край БАТЬКІВЩИНА Україна
гори річки рідний міста Вітчизна
дім
Карпати Дніпро Оріль Київ
Кожна група отримує фішку за правильно виконане завдання.
Перша зупинка «Історична»
Київ. Хортиця. Рідне село.
Діти:
❖ Київ – столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи.
За легендою назва Києва походить від імені Кия – найстаршого з трьох братів, другий брат – Щек, третій - Хорив і сестра Либідь.
❖ Наприкінці 18 столітті з`явився Хрещатик – зараз головна вулиця міста.
Майдан Незалежності головна площа Києва. 24 серпня 1991 року Україна стала незалежною.
❖ Хортиця – найбільший острів на Дніпрі, біля Запоріжжя – це одне з семи чудес України. Тут з`явилась перша Запорізька Січ.
Вперше назва хортичний острів згадано у зв`язку з походом князя Святослава проти половців у 1103 році.
З 1965 року острів Хортиця став державним історико-культурним заповідником.
Село наше Радянське(Придніпрянське нині) одне наймолодших сіл Кобеляцького району Полтавської обл.,його народження датоване 1963 роком.До цього воно мало назву Старий Орлик і знаходилось там, де за-
Раз шумлять хвилі Дніпродзержинського водосховища.Його корінне населення разом із жителями Городка,Галушківки, Кабакових хуторів бу-
Ло переселене вище по Дніпру і отримало нову назву Радянське.
- Кожна країна має народні та державні символи. Відшукайте в таблиці ці заховані слова.
К |
П |
Р |
А |
П |
О |
Р |
Я |
С |
Т |
О |
У |
Г |
І |
М |
Н |
А |
С |
Ж |
И |
Т |
О |
Я |
Л |
Е |
М |
К |
А |
Л |
И |
Н |
А |
І |
Т |
Р |
И |
З |
У |
Б |
Н |
Р |
У |
Ш |
Н |
И |
К |
О |
Ї |
А |
В |
Е |
Р |
Б |
А |
З |
Ю |
а) група «Козачата»
Водограй, полій розмай,
Зелений гай, ліщина…
Все це рідний край, любий край –
На Батьківщина.
Пам`ятай, не забувай
Батьківську стежину,
Прикрашай, шануй свій край,
Дім свій – Батьківщину.
В. Гринько
б) група «Калиноньки»
УКРАЇНКА
Українка я маленька,
Україна – моя Ненька.
В неї щира я дитина,
Добра, люба та єдина.
Вірна я дочка народу,
Бо з козацького я роду,
Щиро я свій рід кохаю,
Роду іншого не знаю.
Так я завжди буду жити,
Рідний край буду любити,
Українцям помагати,
Україна – моя мати!
Сидор Воробкевич
❖ Хорове читання вірша
Ми завзяті «Козачата».
Ми веселі «Калиноньки»
Покружляли, похилились.
І тепер тихенько сіли.
Друга зупинка «Перлини України»
Дніпро. Карпати.
❖ Дніпро – найбільша річка України. Вона бере початок у Росії й несе свої води до Чорного моря через три країни: Росію, Білорусію й України. Друге ім`я Дніпра – Славутич, від слова «слава».
Дніпро, Дніпро! Ти покохав,
Як матір Україну,
Ти рідним братом її став
І другом до загину.
❖ Карпати – гори на заході України. Найвища точка в Україні - це гора Говерла (2061 м). Говерла – це символ величі і гордості України.
Славиться край джерелами цілющих вод.
❖ Карпатські гори прекрасні в будь-яку пору року. У горах живуть олені, ведмеді, вовки, рисі, білки, дикі кабани, зайці. До Закарпаття приїжджають багато туристів в усі пори року, а в взимку круті гірськолижні траси приваблюють відпочиваючих, любителів зимового відпочинку з різних країн світу.
❖ Чарівний Карпатський край зветься Гуцульщиною. Гуцули зберегли свою історію, свій духовний скарб.*
Тут гарно і тихо, тут сонячний спокій.
Чудово й казково у горах високих!
Мріє бір* і шипшина горить,
Співучо потік лісовий гомонить.
Юрій Федькович
(* Бір – великий сосновий ліс)
(*Скарб – духовні та культурні цінності)
VІ. Робота в групах
«Козачата»
«Калинонька»
Діти по черзі задають запитання. (За відповідь фішка).
Конкурс «Хто більше знає видатних людей нашої країни»
VІІ. Підсумок уроку
Учитель.
Україна…Земля зі славною історією, народом, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Вивчаючи історію свого народу, ми вчимося зростати справжніми громадянами своєї країни.
Якщо на уроці ви були уважні, то зараз зможете легко розгадати кросворд.
К Р О С В О Р Д (5 слайд)
1. У К Р А Ї Н Ц І
2. К А Р П А Т И
3. Д Н І П Р О
4.Т А Р А С
5. К И Ї В
6. Р У Ш Н И К
7. К А Л И Н А
нагородження
Перегляд презентації